0 oy
1,968 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,635 puan) tarafından

Yavrumun tertemiz yüzünü doğru düzgün göremedim hep böyle kızarıyo var mı başına gelen 

image

image

image

image

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Egzama gbi olmus. Cok geçmiş olsun sifa bulsun insallah hemen :ermm: doktorlar ne diyo

(1,635 puan) tarafından
Canım kaç doktora gittim krem verip gönderdiler hep. Şimdi alerji testi yaptırcam bakalım ne çıkcak. Dua edin lütfen
tarafından
Kuru dut suyu cok iyi geliyo egzamaya lakin once egzama mi ondan emin olmak lazim tabi
(1,635 puan) tarafından
Çocuk doktoru egzema dedi ama şu alerji testini bi yaptıralım bakalım neler çıkcak. Kuru dut suyunu napıyoruz ki
tarafından
Benimde annemin ellerinde ayaklarinda var canim kuru dutu kaynatip onun suyunda bekletiyodu. Geciriyo mu hayir ama yok denilicek kadar azaliyo
(1,635 puan) tarafından
Sağol canım onu da denerim yeter ki şifa olsun yavruma
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaç aylık canım  bir şeye Lerjisi mi var acaba 
(1,635 puan) tarafından
4 ay 8 günlük. Alerji bölümünden yeni randevu aldım bakalım inşallah bi çözüm buluruz ordan
tarafından
İnşalah kötü bir şeyi yoktur canım :(üzüldüö şimdi
(1,635 puan) tarafından
İnşallah canım dua edin yavruma
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Kizimda oyleydi alerjik bunye dedi doktor opulmesin sicak tutma dedj

Sende kizartma domates yeme dedi bi aktar ve krem damla berdi tirecort kremin ari doktor gotur ins krem verir kiizm 6.5 aylik hala cikiyo arada kremi surdugumde sonuyo sut alerjisi cikmadi testte ama ne alerji var çözemedim anne sütu de yagli olinca ole kg alinca vs de diyolar ama sen gotur mutlaka 
(12,773 puan) tarafından
Alerji doktoru evde ****** varmi cicek varmk sigara icen varmi yun yastik da yatiyomu ev rutubet varmk neyse isiniyovs hersey sordh dusun
(1,635 puan) tarafından
Azamelia artık tek çare alerji uzmanı kaldı yani inşallah bi çözüm bulurlar artık çok üzülüyorum. 2 gündür çok arttı üzüntüden sütüm azaldı  :,(
(1,635 puan) tarafından
****** yok. Çiçek olarakta benjamin aleo vera ve orkide var sadece ama çocuğun yattığı oda da değil. Yünden nefret ederim o yüzden evimde yünlü bişeyde yok. Ama sigara içiyoruz eşimle işte. Acaba ondan mı ki. Hamilelikte de bırakamadım herşeyden tiksindim sigaraya aşerdim resmen
(12,773 puan) tarafından
Uzulme o kadar sutun onemli suan gecici dueum valla ben genel kan vs vermis bulundum 1 2 haftaya cikiyo sonuc doktor cikmazsa bide deri test yaoariz demisti baktim aut alerjisi yok salı  goturcem bende
(1,635 puan) tarafından
İnşallah çare buluruz ikimizde yavrularımıza. Sizede geçmiş olsun
0 oy
(717 puan) tarafından
Dermatit yani egzema olmuş cnm Bizde de oldu bu kadar değildi ama krem verdi Dr iki tane karıştırıp sürdük geçti Dr A götür
(1,635 puan) tarafından
Canım dermatoloji ve çocuk sağlığı doktorlarına gittik hem özel hem devlette ama verdikleri kremler azaltıyor ama tamamen geçirmiyo. Hep kortizonlu krem veriyolar bu çocuğada yazık artık
Alerji testi yaptırcam alerji bölümünden randevu aldım. Dua edin geçsin diye İnşallah
0 oy
(4,756 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim kıyamam ya rabbim şifa versin inşallah 
(4,756 puan) tarafından
Kaşıyor mu blde kuzum ya kurban olurum ben ya kıyamam deme öyle sen çok iyi bir annensin senin ne suçun var ki tatlım
(1,635 puan) tarafından
Hemde nasıl karşıyo uyurken bile kaşıyo emzirirken falan ellerini tutuyorum kaşımasın diye. Tırnakları uzun olsa her yeri yara içinde kalırdı yavrumun
(4,756 puan) tarafından
Offff çok zor tatlım inşallah neden olduğu belli olur ilacı tedavisi bulunur inşallah kıyamam yavruma ya
(1,635 puan) tarafından
Benimde tek isteğim o zaten aylardır bi çözüm bulamadım inşallah şu alerji bölümü bi çare bulur yavruma
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnnnn inşallah tatlım
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Arladasimin oglunum boyleydi cocuk 15 aylik suan ara sıra boyle oluyo onun hep kipkirmiziydi ozellikle yanaklari canim 

Bisey fayda etmiyodu
(1,635 puan) tarafından
Aynen canım bizede bişey fayda etmedi. İnşallah alerji testinden sonra bi çare buluruz yaa
0 oy
(797 puan) tarafından
Sıcaktan mi yoksa başka biseymi sık sık banyo yaptir kaç günlük
(1,635 puan) tarafından
4 ay 8 günlük canım günde 2 kez serinlesin diye suya sokuyorum zaten. Sıcakta azıyo ama temel sebep sıcak değil eminim. Gece bi sıfır kollu zıbın 1 çorapla yatıyo battaniye bile örtmüyorum
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Kıyamam ya çok geçmiş olsun Allah tez zamanda şifa versin inşallah canım
(1,635 puan) tarafından
İnşallah kuzum Allah razı olsun
0 oy
(215 puan) tarafından

Atopik dermatit bu canım benim kızımdada vardı 3. 5.7 yaşında geçer dedi doktorum 3 yaşında geçti ama çok çekti yavrum sulanır sarı su akardı okıturdum hocaya krem vermişti doktor ama kortizonlu diye çok kullanmadım

Sana tavsiyem kimse öpmesin 

Çamaşırlarını ayrı yıka ve 2 defa extradan durulama yap yumuşatıcı kesinlikle kullanma başımdan geçti çok iyi biliyorum 

Rabbim Şafi ismiyle şifa versin inşallah canım hayırlı geceler :)

(1,635 puan) tarafından
Kimse öpmüyo zaten eskiden kayınpeder öperdi artık o da insafa geldi sağolsun. Çamaşırları doğdu doğalı ekstra hijyen programında ve saf sabunla yıkıyorum bizimkilerle asla karıştırmadım ve yumuşatıcı hiç alıp kullanmadım. Allah'ım o yaşa kadar sürmesin yaa ben 4 ayda bu kadar yıprandım o zamana kahrımdan ölürüm sanırım  :((
(215 puan) tarafından
Yapacak bir şey yok canım yaa
Çocukluk çağı egzeması imiş :(((
(1,635 puan) tarafından
Bişey yapamıyorum ve bu daha da zoruma gidiyo ya zaten. İnşallah tez zamanda düzelir yavrum
0 oy
tarafından
Kiyamam ya allah yardımcın olsun inşallah hemen geçer 
(1,635 puan) tarafından
Amin canım inşallah. Rabbim dert verip derman aratmasın kimseye
tarafından
Amin canim inşallah
0 oy
(18 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım inan benim oğlumun da böyle idi kafası tamamen böyleydi alerji testi de yaptırdık hiç bişi çıkmadı şükür ama doktorun verdiği kortizonsuz krem var dermatop  bir o iyi geliyor direk söndürüp uzun süre cikarmiyor devamlida kullanabilirsin kortizon olmadığı için bende ilk zamanlar çok üzülüyordum ama geçiyor merak etme
(1,635 puan) tarafından
Bi bakalım alerji testi sonucuna göre konuşurum doktorla yazdırırım bu kremi. Sağol canım
(1,635 puan) tarafından
Canım dermatop ilacı araştırdım ve içerisinde kortizon var o yüzden ben kullanmam. Yinede teşekkür ederim
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Yavrum benim ya kıyamam çok geçmiş olsun 
(1,635 puan) tarafından
Üzülmemek elde değil ki kuzum. Rabbim daha büyük dert vermesin ama zormuş anne olmak
(3,149 puan) tarafından
Zor olmasydi cennet annelerin ayağının altındadır der mıydı peygamberimiz
(1,635 puan) tarafından
Haklısın yaa valla isyan ettiğim bile oldu ama çok pişmanım. Büyük bi sorunu yok çok şükür bu da geçer elbet bi şekilde inşallah. Teşekkür ederim beni kendime getirdin canım sağol
(3,149 puan) tarafından
Rica ediyorum canım üzülme sen hepimiz zamn zaman sinaniyoruz herşey allahtan ondan gelene eyvallah denir ancak op benim için
(1,635 puan) tarafından
Öperim tabii teyzesi ellerinden kollarından  :) rabbim daha büyük dertlerle sınamasın kimseyi inşallah
0 oy
tarafından
Ah yavrum yaa kiyamam benim oglumda da vardi egzamaya benziyo sizinkide doktor ne diyo cnm
(3,149 puan) tarafından
Gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün inşallah
(1,635 puan) tarafından
Aman kaç doktora gittik krem veriyolar serum takıyolar ama değişen birşey yok maalesef. Şimdi acilden geldik kortizonlu krem veriyim dedi evde var kullandım bi işe yaramadı zararı çok fazla kullanmak istemiyorum dedim doğru söylüyorsun alerji bölümünü bekle bakalım ne dicekler dedi. Çaresiz kaldım artık yaa
0 oy
(1,310 puan) tarafından

Canim bi egzama ya bnm oglumdada oluyodu hep boyke cokda kasirdi buyudukce fazlalasti megerse bicok seye alerjisi varmis  test de cikti sizede sifalar diliyorum

(1,635 puan) tarafından
Yani alerjik çocuk olması da kötü ama şuan alerjisi çıksın ona göre davranayım diye düşünüyorum artık. Sizede geçmiş olsun inşallah şifa bulur tüm yavrular
0 oy
tarafından
Oyy yavrum benim severim seni ben yaa... Belki sıcaktan olmuştur isilik gibi. Mutlaka doktora götürün muhakkak verir bi merhem filan. 
(1,635 puan) tarafından
Kuzenim bi krem önerdi kortizonsuz onu kullandım 2 gündür daha iyi çok şükür. Bugün randevumuz var bakalım doktor neler önercek. Geçer inşallah. Rabbim kimseye dert verip derman aratmasın umarım
tarafından
Amiiin.. Geçer Allah ın izniyle merak etme. Benim bücürük de bebek egzaması olmuştu. Vücudu suratı böyle pütür pütür olmuştu. Doktor merhem verdi ama kortizon vardı içind e. Kullanmak istememiştim ama mecbur kalmıştım. Sizin kortizonsuz olması iyi olmuş.
(1,635 puan) tarafından
Geçti 2 gündür kırmızı değil çok şükür. İnşallah tekrarlamazda. Rabbim tüm minnaklara sağlıklı hayırlı ömür versin inşallah
tarafından
Oh sevindim. Yerim ben onu. Insan anne olunca tüm yavruları kendi yavrusu gibi biliyor sahipleniyor biliyor musun :) annelerin doğasında var merhamet. Amiiin güzel duan için de.
(1,635 puan) tarafından
Aynen canım ya valla bebekleri eskidende çok severdim zaten ama anne olunca bambaşka şeyler hissediyo insan.
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Zona Hastalığı olmuş  sanırım  canım kiyamam  ya annemin sırtında aynı  şekilde  çıkmıştı  heryerinde sulu  şekilde sonra  ilaç verdiler  şükür  geçti  kiyamam  kurban  olduğum git bakalım  doktora  ne dicek Allah şifa versin inşaallah 
(1,635 puan) tarafından
Doktorlar egzema diyolar ama verdikleri hiç bi krem bi işe yaramadı. Alerji bölümüne gitcez bakalım onlar neler dicek. Teşekkür ederiz teyzesi
0 oy
(64 puan) tarafından
Alerji gibi duruyor canim opmeyin çocuğu hele sakallarla ve dudağından opmeyin. Benim kızında vardı yanağında sudocrem ve emziriken süt sürerdim hep. Ha bide karinca duası bir bir dua varmış o yaranın üstüne okutukuyirmus biz okuttuk kremle falan büyümeden geçti çok şükür inşllah geçer senin yavrununda
(1,635 puan) tarafından
İnan yavrumu öpmeye hasretim çevremdeki herkesede söylüyorum öpmek yasak diye zaten. Benim sütüm değdiği zaman dahada artıyo bende hemen siliyorum o yüzden. Eğer alerji bölümüde çare bulamazsa bende okutmayı düşünüyorum canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım ne olduğu hakkında bilgi bilgim yok yardımcı olamadım kusura bakma ama hep dualarım seninle Rabbim yavruna şifa versin acı çektirmesin inşallah. Bir an önce sağlığına kavussun kucuk tosbis
(1,635 puan) tarafından
Amin teyzesi ammmiiinnn dualarınız bile büyük bişey bize teşekkür ederiz
0 oy
(3,532 puan) tarafından

Çok gcms olsn canım ya doktara gtr :(

(1,635 puan) tarafından
Kaç bölüme kaç doktora götürdüm özel olsun devlet olsun. Şimdi acilden geldik ama bi çare bulamıyorlar. Teşekkür ederiz yinede
0 oy
(277 puan) tarafından
Egzama olmuş canım ya.bizde iki aydır bununla uğraşıyoruz.geçiyor yine tekrarlıyor kremde kullandık pek fayda etmedi.sizde baya ılerlemiş gibi yüzü çok kötü olmuş götür doktora kuzum geçmiş olsun rabbim şifa versin inşallah 
(1,635 puan) tarafından
Bi anda böyle oluyo canım yaa gece uyurken bişey yok sabah kalkıyoruz bu halde oluyo hep. Doktorlar çare bulamadı alerji bölümüne gitcez 6 sında bakalım onlar ne dicek. Allah sizede şifa versin inşallah
(277 puan) tarafından
Bizim de alerjik agzama dedi doktor.dikkat ediyorum da sıcakta daha azıyor bide banyo yapınca.inan bende ne yapacagimi şaşırdım gece kaşınıyor o yüzden uyku da uyuyamıyor omuzlarını hep kanatti tırnaklarıyla
(1,635 puan) tarafından
Rabbim şifa versin yavrularımıza. Ben tırnaklarını hiç uzatmadan kesiyorum yoksa yüzünü kanatcak. Çok şükür yüzünden başka yerinde yok. Allah kolaylık versin canım
(277 puan) tarafından
Amin kuzum cümlemizinkine inşallah

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 478 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 365 göst.
21 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 148 göst.
2 Nisan 2021 Aile kategorisinde Zeynepnur 27 (338 puan) tarafından soruldu