+1 oy
116 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kizlar 10 aylık oğlum var 3 ay önce ilaç vermişti doktor bu yüzden ama kullanmadı hep kustu bugün gittim değeri 13 olması gerekirken 9 muş bizimkinin yine ilaç verdi kullanmazsanız tekrar gel dedi ekstra ne yapmam gerek ne yedirmem gerek 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben ocean inkini kullaniyorum doktorlarda onu oneriyor onu alabilirsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sabah aç karnına keçiboynuzu özü verirsen biraz destekler. Ama gene ilaç kullanman lazım. Beslenmeyle düzelmiyor maalesef. 
0 oy
tarafından
Instagramda hastalanmayancocuk çocuk diye bir hesap var takip etmeni tavsiye ederim. Sağlık çalışanı kendisi. Demir eksikliği olan bebeklerin haftada dört beş kez kıyma, bir kez de ciğer yemesini tavsiye ediyor 
tarafından
Ay benm kız et türlerini hiç ağzına bile sürmüyo ya
tarafından
Hadi ya, çorbalarına falan eklseniz. Hem demir için hem protein gerçekten önemli kıyma
tarafından
Kendi yaptıgım et kemik  sularından mutlaka katarım çorba ve pilavlara ama tane olarak et kıyma köfte vs. Yemez çorbalarını süzerek veriyorum midesi bulanıp birdaha yemiyo ağzına tane geldiğinde büyüdükçe aşar insaallah
0 oy
tarafından
Dut pekmezi ve keci boynuzu pekmeziyle destekleyebilirsin ama canım bunlar yükselmesi için yardımcı olmaz mutlaka ilaç kullanman gerekiyor günde ancak 1 bardak pekmez ilaç yerini dolduruyormuş o kadar icemeyecegine göre mecbur ilaç alacak almazsa değiştir ocean sidefer bestiron hangisini alırsa ona devam edersin
tarafından
Aynen pekmezin demir için nerdeyse hiç faydası yokmuş,
(25,224 puan) tarafından
Aynen asla faydası yok ne kana ne demire 6 aydan beri şişe şişe bir sürü çeşit pekmez yediririm oğluma en iyisini gidip alırım soguk sıkım veririm hepsini ama aşırı kansız ve demir eksikliği çıktı. İlaç şart
tarafından
Ne kadar içeriği şekersiz de olsa üzüm, keçi boynuzu vs bunlarin hepsi şekerli ve bana sürekli kullanılması da sağlıklı gelmiyor
(25,224 puan) tarafından
Günde 2 yemek kaşıgı veriyorum ben faydalı oldugunu düşünüyorum bağışıklığı için. Yazın kendi pekmezimizi kendimiz yaparız zaten oldukça sağlıklı. Sonuçta yediğimiz meyvelerde de şeker var. Tercih meselesi tabi. Ama kan vr demiri yükselttiği konusu tamamen fiyasko
0 oy
tarafından
Damla olarak verilen yokmu canım benim oğlum kullanıyor 
(1,946 puan) tarafından
İlk başta damla şeklinde vwrdi kullanmadı daha sonra kaşık şeklinde verdi onu da kullanmadı şimdi surup şeklinde bakalım yine icmedi artık zorlicam
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bizdede var canım ferplex fol kullanıyoruz ben pipetli suluguna koyuyorum o su içer gibi çekiyo içinden bide öyle dene. Kaşıkla falan benimki de içmiyo azar azar gelip gidip içsin en azından. 
(1,946 puan) tarafından
Ayyy öyle deneyim bari çünkü yine icmedi akşama öyle yapayım tesekkur ederim :)
(25,224 puan) tarafından
Rica ederim inşallah içer
0 oy
(44,748 puan) tarafından
Ben ciğer ve dalak yediriyorum dedesi kurbanci adakci arada getiriyo dalağa elimi degemiyom babasi yapiyo didikliyom yediriyom çok şükür kan değerlerimiz güzel bı ara yine baktircam ama
(1,946 puan) tarafından
Kac aylık acaba
(44,748 puan) tarafından
17 aylik
0 oy
(124 puan) tarafından
Keçiboynuzu tozu birebir onu kullan canım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 207 göst.
0 oy
4 cevap 89 göst.
10 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Canancakmak (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
28 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 112 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde angello (28 puan) tarafından soruldu

381,180 soru

11,411,186 cevap

34,953 kullanıcı

...