0 oy
365 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,615 puan) tarafından
Çok üzülüyorum evet biliyorum şuan 12 aylık oğlum 1 yaşında yeteri kadar besinini aldı anne sütünden ama sanırım bugün ki felaket şekilde olan baş dönmem artık emzirmekten kaynaklı tansiyonum normala dönmüştü ama baş dönmem kesilmedi artık hiç iyi değilim günlerdir sıfır enerji evde doğru düzgün yemek yapamıyorum bugün de çok kötüydüm eşim araştırmış biraz ben fenalaştım diye doktorum 5 aylık olunca kendi bırakır demişti ama oğlum emmekten vazgeçmiyor.

Artık memeyi keselim dedi eşim ama biberon da istemiyor süt içmiyor mama kabul etmiyor bal ile verelim diyor ama kabul etmiyor zaten sadece uyumaktan uyumaya beni emmek istiyor onu bile azıcık emip bırakıyor parmağını sokuyor ağzına eşim bırakalım emmesin uzaklaştır unutsun artık diyor sen doğuma gidince ben çok zorlanırım diyor zaten emmese bile bensiz hiç durmaz ki hep beni arar kuzum.

Ben ne yapcam eşim bırakalım deyince içim burkuluyor aramızda çok farklı bir bağ var ben bunu hiç yaşamamıştım kızım hiç emmemişti ben şimdi nasıl bıraktırcam memeden çok üzülüyorum ağlamaklı oluyorum düşündükçe biberonda tutmuyor Allah'ım yardım etsin çok zor durumdayım şuan bana akıl verin lütfen. ☹️

9 Cevaplar

0 oy
(2,011 puan) tarafından
ay canım beni hatirladinmi benim kızda küçük ve bende hamile kaldım 3 cuye ben 15 gundur kestim karnimdaki 16 17 haftalık oldu kes artık yazık ben kızımı zayiflattim keske baştan biraktirsaydim beni  kızım 8 aylık seninki yine 1 yaşında biraktir canim
(1,615 puan) tarafından
Kafam pek yerinde değil canım hatırlayamadım kusuruma bakma . Benim de şuan 13 hafta  evet oğlum büyüdü ama nasıl bıraktırcam bilmiyorum nasıl keserim biberon kabul etmiyor emzik tutmuyor
(2,011 puan) tarafından
benim kızım asla mama yemiyordu acikinca nasıl yedi ama mecbur yer
(1,615 puan) tarafından
Aç mı bırakayım yemek te mi vermeyim uyuturken nasıl uyutcam ayağımda da sallatmıyo ☹️
(2,011 puan) tarafından
yok öyle aç bırakmak değil hani ek gıda dönümlük yemiyordu ya mama yla doyuyordu mecbur bi yemedi iki yemedi ucuncuye yedi kiyamam yazık  enkmki hala göğsümü açıyor açmaya calisyor
(1,615 puan) tarafından
Benim oğlumda kucağıma alınca tişörtün yakasından elini sokuyor içine ☹️ Allah'ım yardım et ya nasıl yapıcam gerçekten böyle çok çaresiz hissediyorum kendimi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende hamileyim 5 aylığım. Oglumu bayramdan sonra memeden kestim. Cok agladım keserken. Babası disari cikariyordu o sekilde unuttu. Bencede simdi unuttur yoksa diger bebek gelince cok zorlanırsiniz o zaman daha cok yıpranır. 4 aya kadar tamamen unutması gerekiyor. 
(1,615 puan) tarafından
Bende toparlarım inşallah çok zor geçirmeden atlatırım bu dönemi gerçekten çok hassasım hüngür hüngür ağlayasım var zor duruyorum ☹️ zaten evde yemek pişirwmiyorum çünkü ayakta duracak halim yok tahammülüm kalmadı sıkıntım çoğladı bilmiyorum kendimi iyi hissetmiyorum zaten belki böylesi daha hayırlı ☹️
tarafından
Zaten emzirme insani guçsüz düşürüyor. Kesinlikle kes. Ağla rahatla. Bir haftaya kalmaz cok iyi olacaksin insallah. Daha kucuk kolay unutur merak etme
(1,615 puan) tarafından
Kendide azalttı emmeyi çok az emiyor inşallah çok zorlanmam canım
tarafından
Zorlanmazsin insallah
(1,615 puan) tarafından
Canım son postuma bak istersen yeni açtım oraya yazdım bugğn yaptığımı
0 oy
(56 puan) tarafından
1 yaşından sonra emziği kabul etmiyor canım bnde kızımı 1 yaşında hamile kaldığım için biraktirdim meme vermedim biberona cicibebe süt yaptım emmmek istediğinde verdim bı kaç kes reddetti ama sonradan alıştı yami
(1,615 puan) tarafından
Plastik alayım o zaman onunla deneyim geceleri uyuturken gündüzleri uyuturken ne yapıcam nasıl uyutcam ben şimdi oğlumu emerek uyuyordu ☹️
(56 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım evet alışana kadar iki yandan kulplu biberon dan al eline ver bn öyle yaptım
(1,615 puan) tarafından
Uykusunu nasıl yaptın canım nasıl uyutuyodun
(56 puan) tarafından
Yine uykusu gelince biberonu veriyordum mayisiyordu ayağımda salliyordum canim
(1,615 puan) tarafından
Bana dua edin lütfen çok zor olcak benim için ☹️
0 oy
(5,311 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Benim oğlumda öyle idi kuzum 2 yaşına kadar emdi çok şükür yavaş yavaş kademeli olarak kes hem sende bu kadar çok etkilenmezsin 

(5,311 puan) tarafından
Netten sipariş verdim kuzum
(1,615 puan) tarafından
Hangi site canımm yada kitapçıda falan bulabilri miyim
(5,311 puan) tarafından
Timas çocuk.com dan aldım kuzum
(1,615 puan) tarafından
Tamam canım sağol
(5,311 puan) tarafından
Sende sağol kuzum
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Kuzum gece uykusunda biberonla mama vermeyi denesen bi. Belki devam sütü içer uykusunda. 
(1,615 puan) tarafından
Onuda denedim canım ağzını mıh gibi kapıyor açmıyor
(4,668 puan) tarafından
Anladım kuzum, o zaman gün içinde daha fazla kalori alması gerekiyor gece acıkmamasi için. Onun dışında vitamin takviyesi de kullanabilirsiniz doktorunuza danışıp.
(1,615 puan) tarafından
Vitamin olsun kan demir damlası olsun onlar hep var ayağımda sallatmıyo uyucağı zaman memeyi nasıl bırakcak onuda bilmiyorum
0 oy
(795 puan) tarafından
Ah canım bizimki 15 aylık bende artık kesmeyi düşünüyorum tiroid yüzünden bayadir ilaç kullanıyorum ama artık iyi hissetmiyorum her gün bayılacak gibi oluyorum sanki dizlerim kilitleniyo gibi oluyo başka ilaç ta kullanmam lazım hep erteledim emziriyorum diye ama dayanamıyorum bu gidişimde doktoruyla konuscam bı de aşırı düşkün emmeye nasıl olcak bilmiyorum çok zor 
(1,615 puan) tarafından
Rabbim sabır versin yardım etsin bize içim paramparça hüngür hüngür ağlıcam zor tutuyom kendimi
(795 puan) tarafından
Amin canım benim en azından anne sütü almış kuzum alamayan bebeklerde var öyle düşünüp teselli ediyorum bende
(1,615 puan) tarafından
Benim kızım çok az aldı anne sütünü ağız sütünü aldığına dua ediyorum o çok önemli sonuçta
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sabır taşı sür belki tiksinir diğerlerini yer ek gıda zamanı gelmiş de geçmiş 
(1,615 puan) tarafından
Sabır taşı nerden ala bilirim ki canım bilmiyorum ayağımda falan hiç sallatmaz uyuyacağı zaman hep yanıma yatar emerek uyurdu
(13,202 puan) tarafından
Aktarda varmış canım görümceminki de seninki gibiydi bir günde kesti onun görümcesi de öyle
(1,615 puan) tarafından
Eşime söyleyim alsın madem nasıl kullancam direk sürüp memeyi oğluma mı vercem o zaman istemez mi birdaha
(13,202 puan) tarafından
Evet direk sürülecek sonra pis ve acı kokuyormış meme tiksiniyormuş bebek. Valla iki kişi var ikisi de bir kezde bıraktırdı gülüm dene istersen.
(1,615 puan) tarafından
Son postuma bir bakar mısın bak durumla ilgili post açtım ama 1 kişi dışında kimse cevap verip yardımcı olmadı
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Bende hep emzirirken hamile kaldim once biberona sute alstedm sonra kestim sutten
(1,615 puan) tarafından
Biberon hiç istemiyor sütte istemiyor onları deniyorum kabul etmiyor kafam karman çorman
0 oy
(285 puan) tarafından
Kesin biraktirmaya kararliysan biberona emsige ihtiyacı yok canım yasina gelmiş zaten neden biberon veriyorsun ki. Sen anlat meme ememeyecegini , herşeyi anlıyor bebisler . Usrkeli sarıl sev okşa uzaklaştırma kendinden duygusal olarak daha da zorlanmasin 
(1,615 puan) tarafından
Daha yeni 1 yaşına girdi canım bebekler anlıyor da daha yeni 1 yşajna girdi anlamaz daha biraz inek sütü mama desteği alsın diye biberona alışsın istiyorum aslında kilo kaybı olur diye
(285 puan) tarafından
Biraktirirken o kısmını düşünme bence süte mamaya isterse zamanla alışır sen şimdi memeyi biraktirmaya alıştırmaya çalış. Geceleri ilk zamanlar çok zor oluyo ama zamanla alisiyo
(1,615 puan) tarafından
Canım post açtım bak yeni ona gel bi

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 52 göst.
0 oy
3 cevap 41 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Anneadayadayi (1,546 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 109 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zambak (1,972 puan) tarafından soruldu
0 oy