0 oy
565 göst.
Diğer kategorisinde (1,272 puan) tarafından
Arkadaşlar çocuğunu ana sınıfına yollamadan 1. Sınıftan başlatanlar varmı? Çocuk için zor oluyormu? Kızım bu sene zorunlu 1.sınıfa gidecek. Geçen sene pandemi dolayısıyla vede maddi açıdan ana sınıfına yollayamadık. Çok zorlanırmı sizce? 

10 Cevaplar

0 oy
(2,075 puan) tarafından
Ana sınıfna giden ve gitmeyen cocuk arasında bariz bi fark oluyo. Ama su pandemi koşulları herkesi etkiledi. Yani sınıfta 20, kisi varsa 12 si gitmemiş olucak zaten. Geri kalmaz kimseden bence
(1,272 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama  genede tereddüt ediyorum
-Reklam-
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım sosyallik açısından belki zorlanabilir ama onun dışında sanmıyorum anasınıfı ananokulu çok güzel ama uymadiysa olduğu kadar bizde gitmedik gayet zekamizda var
(5,721 puan) tarafından
Neden sordunuz ?
(127 puan) tarafından
Sınıf öğretmeniyim ve 5 senedir 1.sınıfları okutuyorum. Giden öğrenci ve gitmeyen öğrenci arasında o kadar fark var ki. Pandemi ekstrem bir durum; kabul. Ama anasınıfı da önemsiz bir basamak değil.
(5,721 puan) tarafından
Bende önemsiz demedim kadın maddi durumlardan dolayı yollayamadigini söyledi kaldiki ikiz çocuklarım var tek maaşla geçinmek zorundayız bende isterim evlatlarım iyi şekilde faydalansın en güzel okullara gitsin..olmayınca olmuyor kız meslek lisesi çocuk gelişimi mezunuyum ayrıca sosyal hizmetler okudum iki yıllık bunu söylerken cahil biriisi olarak değil karşıdakinin yerine kendimi koyarak söyledim sadece.
(127 puan) tarafından
Cahilsiniz demek için ya da rencide edeyim demek için sormadım. Elbette herkes çocuğu için en iyisini ister. Ben cevabınızdan sadece sosyallikle bağdaştırma yaklaşımınızı anlamak için sordum. Onu da öyle değil demek için. Anasınıfının masrafları konusunda hemfikiriz yoksa
(5,721 puan) tarafından
Bir devlet okulu bile yarım gün 280liraydi geçen sene kaldiki hamd olsun Rabbime ikiz çocuklarım var haliyle iki katı masraf Eylül ayında kayıtlar başlıyor araştirma içerisine girdik şimdiden.. sosyallik olarak dedim bazı insanlar o kadar ilgili ki evde de birşeyler vermeye çalışıyor ama arkadaş ortamına hiç bişey benzemiyor dersleri evde bilir yapar ama çekimser olur diye o açıdan demek istedim. Şartları keşke herkesin yararlanabileceği gibi yapsalar
0 oy
tarafından
Ben gondermedim ana sınıfına. Ama evde bütün imkanlari vardi kızımın evadan tut oynar gozune oyun hamuruna kadar. Hirde kendinden 1bucuk uas buyuk abisi var sayıları harfleri hep biliyordu zaten devletin verdigi hicbirr kitabı kullanmiyorlar iki donem icinde kitap aldiriyorlar ve cok öğretici
(1,272 puan) tarafından
Anladım Teşekkür ederim. Evde etkinlikler bizde yapıyoruz. Kitapları var oyun hamuru 1buçuk yaşından beri sürekli oynuyor zaten. Boyama karalama vs. Hergün yapıyor. Genede tereddüt ediyorum. Sosyallik pek yok. Umarım hemen alışır
tarafından
Alışır bol bol çizgi çalışması yaptır annesi noktalari birleştirme
0 oy
tarafından
Okula başlamadan sende yazın bişeyler öğret canım kalemle bak netten etkinlikler yaptır bide oturduğun yerde günlük anne çocuk etkinlikleri yapan yerlere git biraz olsun sosyalleşsin ön hazırlık olur ona da İstanbul'dayım ben öyle etkinlikler bi sayfada 80 TL flan. Benim bebeğim küçük dha ama nacizane tavsiyelerim bunlar
(1,272 puan) tarafından
İstanbulda bildiğiniz nereler var acaba? Onu bende düşündüm araştıracağım. Teşekkür ederim ❤️
tarafından
https://instagram.com/atolyerenklibahce?utm_medium=copy_link bu sayfaya bak canım ben dha götürmedim hiç ama istiyorum buna gitmek. Rica ederim canım ❤️
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım. :/ ve mecburuz yapacak birşey yok.. ki bu koşulda çok kişi vardır o yüzden dert etmiyorum ama okul nasıl olucak o konuda baya endiseliyim
(1,272 puan) tarafından
Aynı endişeleri yaşıyoruz sanırım :)
(9,651 puan) tarafından
2015 eylül doğumlu kızım seninki ?
(1,272 puan) tarafından
2015 mart
(9,651 puan) tarafından
Bakalım neler olucak.. Bende anasınıfına gitmesini çok istedim ama korkmadan dolayı gonderemedik
(1,272 puan) tarafından
Aynen. Yaşamadan bilemiyeceğiz. :) inşallah çabucak alışır lar
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bu sene her çocuk zorlanacak ztn o yüzden sn kendni anasınıfına gitmediği için diye suçlama zor dönemden geçiyoruz bi şekilde atlatılıyor
(1,272 puan) tarafından
İnşallah atlatırız. Hamileyim de 1.sınıf ilgi istiyor yeni doğan bebek ilgi istiyor inşallah layığıyla altından kalkabilirim. :)
0 oy
tarafından
Evde kendiniz hızlandırılmış olarak başlayın etkinliklere her gün oyun hamuru mutlaka oynasın el kasları gelişsin makas çalışmalarına başlasın çoklu eğitim seti akın yönergelerine göre seti bitirsin  öz bakımla ilgili destekleyin kendisi yapsın herşeyini sorumluluklar verin evde yapması için aradaki farkı kapatırsa zorlanmaz aklıma gelenleri eklerim mutlaka 
(1,272 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Anasınıfına gitmeden okula gittim gayette alıştım valla anasınıfı çocuğu erkenden hayata alıştırmak geliyor bana okul daha zevkli
(1,272 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(4,131 puan) tarafından
Ben de pandemıden dolayı gondermedım kızımı hemde hamıleydım. Evde kendim herseyı ogrettım anaokuluna gondersem bu kadar ogrenemezdı. Okuma yazmayı, sayıları, oyun hamurunu, evde kendi tasarlayıp oyun haline getiriyor her turlu malzeme ile. Etkinlik kitaplarını yapıp bitiriyor. Yanı illa gidecek diye birsey yok canm evde kendin ılgilenebilırsn. 
(1,272 puan) tarafından
Mesele etkinlik değil aslında onları yapıyoruz. Kendi kendine de Bişeler yapıyor. Ama sosyallik pek yok. Okula alışırmı uyum sağlıyabilirmi? Aklımda deli sorular. :) şu an bende hamileyim, kızımın okula başlamasıyla doğum hemen hemen kafa kafaya gelecek ondanda tedirginim :)
(1,272 puan) tarafından
Bakıcaz artık canım ya inşallah zorlanmam. 6 buçuk aylık hamileyim annem ve eşim dışında kimsenin umrunda değil. Doğumdan sonrada edebilirse annem gelir yardım eder gerisine Rabbim muhtaç etmesin diyorum. ❤️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 124 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Selin&& (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 149 göst.
16 Mayıs 2021 Aile kategorisinde ercno (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 224 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 194 göst.