0 oy
66 göst.
Diğer kategorisinde (2,014 puan) tarafından
Çalışan anneler, işyerindeyken sağım yaptınızmo kaç saatte bir yaptınız

Yada hiç sağmayıp direk işten gelince mi emzirdiniz

İşe başlıcam ama nasıl yapcağım konusunda tecrübesizim

Mesela siz işteyken bebeğin beslenme sıralaması nasıldı kaç saatte bir nasıl besleniyordu,

Bebeğim 6,5 aylık olcak işe başladığımda. Bilgilerinize ihtiyacım var 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Post üste çıksın 
-Reklam-
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Bence canım sapma makinesi al çünkü sen 10 saat olmayacaksın sütün biter emziremeyince makineyi al yanına molalarda aralarda çık iki dk olsa bile sağ poşete koy evde verirsin 
0 oy
(734 puan) tarafından
Ben sabah 6.30 da emziriyorum en son işe gidiyorum yoğunluktan öğlen gibi 1 defa sağa biliyorum işe dalıp su içmeyi unutuyorum sütüm azaldı.Kendi makinemle sagiyorum buzlukta 3ay dolapta 3gun dışarda 3 saat ömrü var sütün.Saginca dolaba koyuyorum eve buZ aküsü ile getirip buzluğa atıyorum.öglenden önce ve sonra sağ ,eve gidince emzir.Ben işteyken 3 saat arayla süt mama karışık veriyorlar.
(734 puan) tarafından
İki göğüsten sağdığını aynı torbaya koyabiliyorsun. Ama örnek vereyim sabah 10 da sağdığını 14 te sağdığınla aynı torbaya koyamazsin
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Hemen hemen aynı sürede başladım ben de çalışmaya. Bem sağmıyordum çünkü okulda teneffüs arası sağmama yetmiyordu. Zaten 2 gibi öğlen evde oluyordum hemen emziriyordum. Ben yokken de mama alıyordu çünkü 4 aylıkken mama takviyesi ne başlamıştık. Ama evdeyken mama vermiyor sadece emziyordum. 
0 oy
(14,039 puan) tarafından
Aslında ortalama 3 saatte bir sağman gerekir mesela sabah çıkmadan emzir sonra goguslerin doldukça sağ manüel sağma makinası al bir tane 
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Ben 7 buçukta emzirdim işe gittim 10-11 arası sağdım 1 de işten çıkıyordum sağdığım sütü ertesi gün içti işten gelince de emziriyordum 
0 oy
(124 puan) tarafından
Ben basladigmda bebek 2 bucuk aylik falandi. Evden cikmadan emziriyordum is yerine gittigimde göğüs dolu oluyordu bebek zaten tekini emiyor biraz bekleyip sagiyordum cikisa yakin sagma ki gogsun dolu git eve iste kalacagin sureye gore arada da sagim yapabilirsin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 47 göst.
13 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Rana10 (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 149 göst.
7 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Cgdmgnn (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 222 göst.