+1 oy
351 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanimlar bronsit kotu birseymi dedim ya. Benim peesembe gunh kziim soguk aldi ateslendi. Ertesi gun atesi gecti ama burnu akiyordu bukadar . Ondan bir kac gun sonrada öksürmeye basladi yani iki gundur öksürüyor. Birde emerken balgam olusmus heralde onu atmaya calisirken kusar gibi oluyor. Pazartesi goturicem ama anlamadim bronsitmi bu soylwrmisiniz ben kotu birsey oldugunu bilmiyordum ya . Burnunu hep temizledim 

9 Cevaplar

0 oy
(7,118 puan) tarafından
Doktor röntgen ister ona göre söyler zaten canım.InsaAllah değildir. Buradan bronşit ya da değil demek doğru olmaz zaten.
tarafından
Ay okadar ciddibirsey bu ha
(7,118 puan) tarafından
Korkma canım, varsa bile tedavisi olan birşey sonuçta. Benim büyük kızım 20 günlükken zatürre geçirdi 10 gün hastane de tedavi gördü ama bebekti daha sonuçta. Varsa bile tedaviye başlar hemen doktor. Sen de dikkat ettikten sonra Allahın izini ile geçer.
tarafından
İnsallah insallah
tarafından
Bronsit olsa gece yatarken oksururmu suan iti nefes aliyo
-Reklam-
0 oy
(5,313 puan) tarafından
Kuzum sakin ol diğer postada belirtim gripde olabilir hemen bronşitten şüphe etme evde ceviz varsa kır zarını al kaynat içir biraz soğan antibiyotiği yap günlük sakız uygula ben bunaltı oğluma yaptım 2 günde atlattı 
tarafından
Ama bizim 1 hafta oldu hasta olali yani oksuruyor burun akintisi var  atesi flaan olmadigi icin onemsemedim. Cunku brununuda temizliyorum. Bugun zaten randebu aldim pazratesiye ama burdada oylesne soruyum dedim buakdar ciddi birsey olduğunu bilmiyordum
(5,313 puan) tarafından
Bebeğim benimde öyle idi diyorum ya ben yazdıklarımı yapyım oğlum 2 gecede rahatlafı sadece burun tıkanıklığı vardı kontrol günü geldiğinde doktor bize illadin verdi herşey temiz çıktı tabi yinede sen bilirsi çok korluyoesan acile git
tarafından
Bakalim hastane gidicem
(5,313 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm
tarafından
Sagol bacimda suan iti nefes aliyor bronsit olunca yatarkende oksurmezmi
0 oy
tarafından
Onu anlayamazsin. Hırıltılı öksürük oluyorsa sıkıntılı. Şüphen varsa götür. İlerlerse hep kalıyor üstünde maalesef
tarafından
Ah inanmiyorum Allahim kalmasin
0 oy
tarafından
Kız bronşit değildir canım normal üşüttü diyorsun grip olmuştur genzi tıkanmıştır geçer merak etme. Kafasını biraz yüksek yatır rahat nefes alır uyur sabaha kadar. Benim kızımın heeep burnu tıkanır en fazla 10 gün içince geçer. Fizyolojik serum çok rahatlatıyor onu mutlaka yanında bulundur
tarafından
Sıkıyorum canim ama serunda birsey ise yaramiyor cok tikanmis sanirim
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Doktor bir muayne etsin biz ne desek olmaz ama şöyle söyleyin kızımda bronşit başlangıcı vardı ve hava verdi sağlık ocağı doktoru bebekliğimde 6 aylıkken falan kulandık 1 yaşında kullandık 1 buçuk yaşında kullandık hırıltılı öksürüğü vardı bronşit başlangıcı var demişti doktor geçmiş olsun canım isterseniz yarın sağlık ocağına götürün onlarda anlar 
tarafından
Onlar hicbirseyden anlamaz. Sinir oluyorum birdakileri. Ya peki gectimi öksürügu
(1,615 puan) tarafından
Tabi canım hava kullandık geçti zaten o zaman bebekti ev sobalı diye buhar makinesi aldık kayınvalideyle bir oturuyorduk makşney8su doldurup biraz çalıştırıyordum kızım uyurken 2 saat çalıştırıyorum rahatlatıyordu havasını odanın hala dolabımda havası için ilaçlar durur yani çok kullandık hastalanınca bir kaç kere tekrarladı önlem amaçlı havaya başlattı sağlık ocağı doktoru bizi
tarafından
İyiymis dmeekki sizi doktorunuz cabim bizimki ilgilenmiyor
(1,615 puan) tarafından
Sinir oluyorum şöyle doktorlara yaa
0 oy
tarafından
Bizde iki kez oldu ama bronşit değildi dediğin gibiydi ateş olmadı ama balgam vardı oksurerek atmaya çalışıyordu boğaz enfeksiyonu dedi burnunu da akıyordu ben sprey kullanıyordum çok şükur geçti doktora götürdüm sen yapılacak olanları yapmışsın dedi odaya sıcak su koyuyordum buhar yapıyordum
tarafından
Sicak su bende koyuyummu
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Hemen bı hastalıkla bronşit olacağını düşünmüyorum çok iyi usutmesi lazm bence ama olduki bronşit derlerde hastanede yatması gerektiğini söylerlerse sakın hayr deme yatsın hastane de hava flan takiyolar antibiyotik serum takiyolar çok iyi geliyo 
(1,580 puan) tarafından
Ara ara oksurur ama balgamlı oksurur cigerlerden canm sen ciğerleri deki balgamı artırmasını sağla
tarafından
Yarin gidicem bakalim insalalh degildir
(1,580 puan) tarafından
Gittinmi canm nedediler
tarafından
Birsey yok bacim cok sukur
(1,580 puan) tarafından
Ay iyi canm Allah'a şükür bak sadce grip mis ozaman
0 oy
(119,481 puan) tarafından
eminmisin ya gripse
tarafından