0 oy
214 göst.
Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba ya kızımız olacak adını Süreyya koymak istiyorum.. yeni moda anlamsız uydurulmuş isimleri sevmiyorum ayrıca iki isimde sevmiyorum tek koyucam ama ilerde bu ismi koydum diye kızım bana darilir mi beğenmez diye korkuyorum.. ama klasik isim ve kimse koymadığı için ve naif olduğu için seviyorum.. Esila,mina,alina,..vs bunlar çok bebeksi geliyor kiizmi ilerde bu isimlerle dusunemiyorum  ve artık iki bebekten birinde var.. ama acaba o ister mi böyle isimler ? :) Sizce nasıl isim Süreyya soyadı Yıldız     yada şöyle sorayım İnci mi Süreyya mi

22 Cevaplar

+2 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla sana katılıyorum bıktım aerık asel esila mira liya bilmem ne saçma isim duymaktan. Sırf değişik olsun siye komik isimler çıkıyo ortaya valla. Süreyya çok ama çok güzel bir isim. Hele bide soyadı yıldız mış tadından yenmez. Kesinlikle dogru bir tercih. Şahsen ismim süreyya olsaydı çok mutlu olurdum
-Reklam-
+1 oy
(102 puan) tarafından
Zeynep ismini çok seviyorum ben nedense hiç eskimeyecek gibi geliyor öyle bebeksi isimleri bende hiç sevmiyorum lina,lena,mina falan 
(31 puan) tarafından
Aynen eşimde Zeynep istiyor bende severim ama oda aşırı çok var ya
(1,272 puan) tarafından
Kesinlikle bende Zeynep yazacaktım. :) kızımın ismi Zeynep Azra. Benim kızım 6 yaşında ve ismini Çookk seviyor ❤️
tarafından
Benim kardesimin ismi zeynep olmasina ragmen kizim olursa adını zeynep koymayi dusunuyorum. Bence de cok guzel ve eskimeyen bi isim
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Hümeyra ismini çok seviyorum ben
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kız valla yeni isim yazdın sanıp yoruma Ayşe Fatma Hayriye ye ne oldu diyecektim Süreyya yı görünce bir sevindim. Koy kız beğenemezse değiştirir 
(31 puan) tarafından
:) yani ne bileyim
(13,202 puan) tarafından
Kızım olsaydı yüzde seksen ipek olacaktı oğlum oldu Kerem oldu adı çok eski isim. Annem diyo bu akşam ismimi sevmezse ilerde diye dedim iyice de sözüm meclisten dışarı abdül vs değil ya bunu da beğenmiyorsa değiştirsin
(31 puan) tarafından
Benmde yigenlerimin ismi kerem kız kardesi ipek :) tesadüf bende severim iki ismi de Allah bagislasin
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım ne güzel tesadüf
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Güzel değil desem kizarmisim canm 
(1,601 puan) tarafından
Daha güzel isimler var
(31 puan) tarafından
Kizmam tabii ki herkesin düşüncesi ..aynen tabiki daha guzel isimler var ama biz bir türlü karar veremedik ya inci de düşündük aslında
(1,601 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canm sizin kararınız tabi
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kizimin adı amine su tek isim olarak amine Cok güzel anlamı frlan 
0 oy
(603 puan) tarafından
Liva güzel canm yada livanur
0 oy
(24 puan) tarafından
Feride;Elvan Zehra .Fikir olabilir cnm.Bnde senin gibi yeni moda isimleri sevmiyorum.Kızımın adını Piraye koymak istemiştim eşimin gönlü olmadı Birce koyduk daha isınamadım isme.
(31 puan) tarafından
Aslında birceyi de çok seviyorum anlamı da çok güzel benmde eşim istemedi
0 oy
tarafından
Süreyya ismi bi insana ancak 45 yaşından sonra yakışabilir. 
0 oy
(11,076 puan) tarafından

Örnek verdiğin yeni isimleri ben de sevmiyorum:) ama Süreyya diye huyunu beğenmediğim insan olduğu için de o isme uzağım açıkçası. Meryem, Zeynep, Kübra, Ayşe sevdiğim isimler. Süreyya ya fonetik olarak yakın olduğu için de Sümeyye öneririrm :)

(31 puan) tarafından
Hadi ya bende isimlerin karakter yansıttığına inanıyorum bnm hiç tanıdığım yok mesela ondan ama olsa bende koymam Zeynep te güzel evet
(11,076 puan) tarafından
Ya tabi ben dedim diye vazgeçme sonuçta yetişme tarzı çevre de etkili kişilik üstünde. Sen başka süreyyalar da bul :)
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Zeynep kızımın adı ♥️ Süreyya daha eski zamanda koyuyorlardı tabiki herkesin zevki sureyyadansa inci tabiki canım
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende senin kafandayim lila bile isim oldu modern diye. Eskiler candır. Kendisi begenmezse değiştirir sen annesisin ne koymak istiyorsa. Koy
tarafından
mavi :/  de moda beyaz da var hey Allahım
(9,247 puan) tarafından
Benimki Amine mutluyuz
tarafından
Bizdee Amine Asel dedik 9 ay sjsjsj dogunca Zeynep koyduk sjsksjjs
0 oy
(1,326 puan) tarafından
İnci daha hoş olur canm ilerde Süreyya biraz kötü kalablr kızablr sana ama inci ismi çok naif ve kaba Brsim de değil
0 oy
tarafından
Her yer Asel, Liya, Lina vs. dolduğu için artık klasik isimler daha geğişik geliyor bence :) Bende Feride ismini çok beğeniyorum son zamanlarda. inci mi Süreyya mı dersen İnci çok güzel :)
0 oy
tarafından
Çok güzel bence ben sevdim :)
0 oy
(10,957 puan) tarafından
Canım kendi fikrim olarak soylemek istiyorum,

Öncelikle hayorlı ugurlu olsun rabbim uzun ömür versin evladına. O senin cocugun ve istedigi ismi koymakta özgürsün. İster yeni ister eski. Bende söyle düşünüyorum şimdi kızın ilk okula baslayarak sınıfa bir girecek hepsi o yeni dedigin isimlerden, haliyle kızın üzülecek. Benim düşüncem birde cocuklar cok acımasız Süreyya yı sürahi diye bağırabilirler. Kardesimin adı sure. Gayette eski bir isim. Ama kardesimle cok dalga gectiler farklı olmasından dolayı. Ben kızıma o yeni isimlerden koydum Mina =) ama ben koyduğum da 7 sene olacak kimsede yoktu duyan dönüp soruyordu simdi ele ayağa düştü. Mina da aslında yeni bir isim degil 45 50 yasında Mina isminde bayanlar var =) dediğim gibi benim fikrim bu çocuk senin cocugun tabiki =) 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Kızımın adı Hira nur ☺️
0 oy
tarafından
Güzel bir isim cnm.
0 oy
tarafından
İnci cok guzel kızlarımın adı Elisa ve Zeynep ablası Süreyya ismini begenemedim cok agir geldi Zeynep Sude de guzel
0 oy
(36 puan) tarafından
İnci koy tabiki... modern olmayıp eskimeyen güzel isimler çok.. zeynep, elif gibi mesela

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 171 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
3 Ocak 2023 Diğer kategorisinde GizemAl (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 58 göst.
18 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Yagmur_damlasi.14 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 122 göst.