0 oy
94 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Kizlar 38 hafta 4 gunluguz bugun kontrol diye gittik bebegin suyu azalmış ve bebek 2 hafta geride denildi detaylı ultrasondan sonra. 2.ci gebeligim dr pazartesi tekrar çagırdı suni sanci ile dogum dedi koekuyorum sezeryan istiyorum dedim bakacagini i ama normal dogumu onerdigini soyledi suniyle birlikte epidirulda yapariz dedi varmi yaptiran kizlar cok koekuyorum ben birde suni sanci normal sancidan dahami kotu

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
iki doğumumda hem suni hem epidural ile yaptım. Memnun kaldım. Dikişim yok. :)
(57 puan) tarafından
Canim oeki sancin cok oldumu nromal dogum gibi ? sancidan ne kadar.zaman sinra epdiural yaotilar
tarafından
Ben kontrole gittiğimde 4 cm açıklığım vardı, sancım yoktu. Doktor yatış verdi. Serumla suni verdiler. Önce sancini hissetmen gerek sonra epidural yapicaz dediler. 1-2 saat sonra sancım gelmeye başladı. Adet sancısı gibi vurup gidiyordu. Sonra iğne oldu işte. Ondan sonra bulut gibi hafifliyorsun. Ne sancı ne ağrı. .Mis gibi oldu. Sonra suyu patlattı. 5 dakika içinde doğum oldu.
(57 puan) tarafından
Ay Allahim ne guzel anlattim darisi banadaninsAllaj yarabbim
tarafından
Aynen iki doğumumda çok güzel oldu. Darısı başına inşallah. Hiç kötü hikaye okuyup moralini bozma. Ben hiç doğumu düşünmedim son zamana kadar. Ha sezaryen ha normal. Hangisi olursa olsun dedim. Belki ondan kolay oldu herşey. Kafaya takmadım yani.
-Reklam-
0 oy
(185 puan) tarafından
bende suni sanciyla yaptim normalmis gibi yani epidurilalda almadim son saatler zorluyo biraz oda normal yani 
(57 puan) tarafından
Anladim cnm cok tesekkurler
0 oy
tarafından
Suni sanciyi cok abartiyorlar canim yaa ilk dogumumda 3 kez suni sanci verdiler normal dogum için 8 cm acilmam da vardi ama çatım darmış bebek inmedi aşağıya mecbur sezeryan oldum ama suni sancinin dayanilamayacak bir acısı yok acilmani kolaylaştırmak için alman gerekiyorsa alırsın stres yspma Rabbim bir avazda kurtarsın sağlıkla kucağına alırsın bebeğini inşaallah canim
0 oy
(289 puan) tarafından
Suni sancı ile normal doğumu başlattılar sonra epidural sonuç 10 saatten sonra çocuk inmedi aşağıya ve kalp atışları yavaşladı ve sezeryan aldılar. Oh be ne güzel böyle doğrulur baya baya dedim
(57 puan) tarafından
Canim epidurali aldiktan sinra sanci hafifledimi
(289 puan) tarafından
Evet canim
Sezeryana giremem çıkardılar narkoz için ahanda 2 dk da o ne biçim saçıymış dedim.
0 oy
(48 puan) tarafından
Valla  bende epidural ile yaptım ilk verdiler sancım kesildi sonra 1 saatlik olduğu için sancılarımı hissetmeye başladım 2. Kez yaptılar bu sefer sancılarımı kesmedi 10 dakka sonra doğumum başladı ama kesilirken dikilirken hissettim iğne yapmadılar epudural yüzünden hissetmem diye ama hissettim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 44 göst.
25 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 320 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,118 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 344 göst.
0 oy
26 cevap 478 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Tugba006 (65 puan) tarafından soruldu

381,494 soru

11,421,695 cevap

34,977 kullanıcı

...