0 oy
1,655 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar doğum yapalı 3 gün oldu sütum inmedi bir türlü oğlum çok aç çok ağlıyor o agladikca ben ağlıyorum dayanamıyorum :'( herşeyi yaptım inmedi sıcak suyla duş aldım iki kere marul yedim tatlı yedim kaynarca yaptım içtim bulgurlu yemekler yedim rezene içtim  olmadı :'( başka hemen sütü indiren bir çözüm var mı lütfen yazın hemen 

47 Cevaplar

0 oy
tarafından
E bebekten promalt bir şişe içişte bile hemen etki ediyor inşaallah sanada yarar
tarafından
İçeriği nedir ama
tarafından
Arpa suyu özü, viteminler var ekstra. sulandırılmış pekmez tadı var alkolsüz tabi. Ben 2 ay hergün kullandım. Onunla sütüm çoğsldı şükür.
tarafından
Olmazsa onu da denerim bir
tarafından
Bence ilk dene tatlım tereddüt ediyor insan ama yorumlarına bakarsın herkes memnun.
-Reklam-
0 oy
(887 puan) tarafından
Cnm ztn ilk on bes bes y gun g agiz dedigimiz sari sat rengi acila acila geliyor sen sık sık emzir emzirdikten sonrada kalabini sag at buzluga ilerde cok isine yariycak bebek kucuk kldugu icin iepsini ememiyor .oyle beyaz sut gelmesini bkleme hemen bn dpgum yspali uc uyi gecti hala surumun rengi beyaz degil d zmnla beyaz sute donucek 
(887 puan) tarafından
Anldim cnm mama ver ama emzirmeye ve sagmaya devam et bak gor vi kacgune birsuru sutun gelicek allah in izniyle yeterli bol sivi tuket sık sık sağ ve moralini yuksek tut atres yapma
tarafından
Çok sitrs yapiyorum hemde
(887 puan) tarafından
Yapma cnm sutune zarari olur sen bi pompa al sut olmasada on dk sağ uyarilsin ki sık sık sut gelsin ve emin ol gelcek rahatla stresten bi uzaklas bak masil geliyo
tarafından
Kuvezw aldılar oğlumu :( sariliktan
(887 puan) tarafından
Cnm bnmm uzulme cnm birgun fototerapi alir .saglicakla gelir evine
0 oy
(397 puan) tarafından
Tek yapman gereken ne biliyormsn. Al lahana yapragni haşla gogsune sicak sicak koy beklet surekli koy sicak sekde yarm saat kdr. Ondan sonra gir sicak dusla gogsne masaj yap. Cik dustan bi guzel pompayla sag bak nasl geleck cnm. Ve geldi diye yazacksn bana. Benm kzm 35 haftalk benmde hc inmedi bunu yaptgm saat geldi. Ve etrafmda 5 6kisiye yaptk hepsi faydasini gordu dene hadi cnm
tarafından
Tamam gülüm sağol
0 oy
(344 puan) tarafından
Soğan kavurmasını denedinmi acayip süt yapıyor dene onu 
tarafından
Denemedim yarın denerim olmazsa ya
0 oy
(24 puan) tarafından
O emdikçe gelir 1 hafta içinde devamli emzir sen cok ac kldigindada mama ver aç bırakmaya kuzuyu ama cok-da alıştırma 
tarafından
Bugün az icsin gün içinde sürekli emzieeyim akşam yatarken sadece mama vereyim o zaman
0 oy
(439 puan) tarafından
Caım annem bana hep siyahmercimek bulgurla corba yapardı nasıl süt yapıyo ama fıskırırdı
tarafından
Bulgur yiyorum olmuyor
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Pompayla cektinmi
tarafından
Hayır henüz pompa almadım gulum
(1,787 puan) tarafından
Onunla bi dene bebeğin emme gücünden nolacakki canım pompa daha kuvvetli çeker
0 oy
(1,292 puan) tarafından
İner merak etme zaten yapılması gereken ne varsa yapıyormuşsun. Ben oğlumu doğurduğum da 3. Gün karnı gurulduyordu artık sütüm öyle geldi. Bebeğin emdikçe gelecektir. Sık sık da al duşunu
tarafından
Sağol gulum deniyorum
0 oy
(12,861 puan) tarafından
4 5 tane Kuru inciri doğra kaynat süz suyunu iç sonra tanelerini ye hoşaf kaynatıp iç dereotu ye tahin helvası ye bol bol üzerine su iç bana doktorum helvayı sofrandan eksik etme demişti inşallah hemen gelir sütün canım 
tarafından
Tahini çok yedim az önce anneme söyledim getirdi kaşık kaskk yedim
(12,861 puan) tarafından
Helvasını ye canım fırsat buldukça da uyu dinlen süte çok etkisi var bir de göğüs uçlarına ve kahverengi yerine kadar zeytinyağı sür üzerini streç film ile kapat her emzirmeden sonra sür kapat yara olmasın şimdiden önlem al canım
tarafından
Oğlum emerken ciğerim sokuluyor ama dayaniyorum
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Canim telas yapma ilk gelen agiz sutu  cok gelmez zaten hem bebeginin midesi küçücük daha. Elinle sağmayı dene ya da pompa varsa onunla. Onun disinda bana hosaf ise yaramıştı onu icebilirsin mümkünse.  Sıcak havlu koy. Dus al o esnada  goguslerine masaj yap yukardan asagı nazikce. Insallah gelir hemen<3

tarafından
Yapıyorum olmuyor oturdum agliyorum :(
(3,695 puan) tarafından
Sakin ol bitanem aglama bebeginin midesi küçücük sen her istediginde ver iner o benim 5.gun gelmeye başlamıştı  ama imkan varsa mama aldir bu surecte sarılık olur Allah korusun
tarafından
Aldırdım smdi
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Humana Still Tea çay içmiştim ben doğurduktan 2 saat sonra akşamda  sütüm bayağı geldi Hatta sağdım merak edip 70 cc gelmişti o çayı 3 ay hiç eksiltmeden Her gün sabah akşam iki kupa içtim sütüm bayağı bayağı arttı
tarafından
Tamam canım sağol
tarafından
Nereden bulabilirom
(5,938 puan) tarafından
E bebek ve büyük marketlerde var canım
0 oy
tarafından
Milk tea var canım süt çayı ondan bide rezene içiyorum hoşaf yap iç 
tarafından
Rezene içtim kar etmedi
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Ağız sütü geldiyse sütün gelmiş oluyor zaten artık normale dönecek zamanla benim de 4-5 gün gelmişti herhalde ağız sütü üzülme yani ..dereotu yiyebilirsin, ısırgan ve rezene çayını karıştırıp içersen çok faydası oluyor.. 
tarafından
Tamam gülüm sağol
0 oy
(310 puan) tarafından
Ben humana cayini cayini kullandim annem karanfil tatli kabugu kaynatti sekerli ondam ictim ve bol bol cerez yedim dene bunlari ondan sonra sutum indi 
tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Mama ver sarılık olmasın bnimde 1 hafta gelmedi sütüm bol bol mama verdim hiç sarılık olmadık bnde senin gbi çpk çabaladım ama inmedi humana emziren anne çayı var ondan al eczane ve e bebekte var o güzel süt yapıyo
tarafından
Tamam gülüm sağol
0 oy
(93 puan) tarafından
Merhaba tatlım . 

Süt olmayınca olmuyor canım bana ne kompostolar  yapıldı neler içmedim neler ama hiç biri de işe yaramadı sütüm gelmedi geldiği zaman da biberonun  alt kısmı yuvarlak bile olmuyordu  sağıyordum  belki böyle daha  iyi gelir diye sağarkej bile  5 damlada sonra  kesiliyorDu  . Zaten  göğüslerimde  hiç sismedi  süt toplamada maalesef . Ama gelen 2 3 damlayı bile vitamin olsun diye verdim ama tabi ki mamayla  besledim ve hala mama olarak devam ediyoruz . Gelmiyorsa  kendini üzme herkeste aynı  olmuyor .  Bende çok üzdüm  kendimi ama inan kendimize yapıyoruz .  Sütümüz  yk diye bebeklerimizi aç bırakıcağız  anlamına gelmiyor . Mama alın canım  HİPP öneririm çünkü anne sütüne en yakın  mama hipp tir . Hem gaz yapmıyor . Ben ilk  5 aya kadar hipp verdim  hiçbir  sıkıntı yaşamadm  .  6 aydan snra da bebelac  gold  geçiş yaptım . Şimdi 7 aylığız  bebelac  ile devam ediyoruz . Ne kendini üz ne de bebişini  üz  sütün yok ise mamayla  besle bebeğini karnı doysn  yavrusunun
tarafından
Şimdi mama aldı geldi esim oyle yapicam mecburen
(93 puan) tarafından
Hangi mamadan  aldınız canım
tarafından
Bebelac aldı eşim
(93 puan) tarafından
Bebelac  gaz yapıyor canım , bebelac  gold daha iyidir . Ama  inşallah senin bebeğine gaz yapmaz
0 oy
tarafından

Tatlim once stresi kenara birak . Aglayacak tabi illaki ac oldugu icin aglamaz ki. Dusunsene senin karninda sicak soguk derdi yoktu gürültü yoktu ona dokunan eller yoktu onlara alismaya calisiyot. Sutum gelmiyor deme sakın sen gerildikce bebekte geriliyor. Iki cocukla bu donemlerden gecen anne olarak yaziyorum. :)ilk gelen sut geliyor demissin o cok kiymetli onu emsn goguslerin uyatildikca gelecek süt.  Sakın bebeginin uyuduguna aldanma sekeri düştüğü icin uyur.  Mamaya hemen sarılma verecek olursan da kasikla ver yoksa seni reddedebilir. Cunku biberonla mamanin akışı daha kolay oldugu icin biberonu tercih edebilir. Hayirli olsun anneligin. Unutma ona en iyi sen bakabilirsn <3

tarafından
Oğluma çok üzülüyorum öyle ağlıyorum
tarafından
Hayi hayir üzülme.  Uc günlük cocuk gulecek mi aglayacak tabi . Seni de istiyor . Sakin ol. Stres yapma. Inan ki senin stresin onu da etkiliuor . Ben bizzat yasadim. Gerginlihim gectiginde yavrumda sakinlesti
tarafından
Saat 4 oldu hala o da uyumadı bende
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Benim 1 hafta gelmedi pekmez serbeti içtim geldim ve her emzirmede ya şafi çekip emzir Allahın izni ile doyar stün gelene kadar
tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(404 puan) tarafından
Canim sag surekli pompayla bestlak damla var eczaneden al ondan kullan oda artırıyor
tarafından
Tamam canım doktorlar öneriyor mu
(404 puan) tarafından
Bana dogum yaptigim hastanedeki hemsire onermisti canim
0 oy
(642 puan) tarafından
Geçerliği var mı bilmiyorum da duşun altında sac tarar gibi tarasan kanallar açılıyormuş.  Bir de sakin stres yapma. Stres sütü kaçırıyormuş canim
tarafından
Öyle oldu vallaha

İlgili bir soru bulunamadı

381,372 soru

11,417,646 cevap

34,970 kullanıcı

...