0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde (859 puan) tarafından
16 yaşından beri namazlarıma devam ediyorum. 7 aylık hamileyim ilk başlarda zorlamıyodu ama artık oturup kalkmak zorlaştı. Bende oturarak kılıyorum bazen ayakta başlıyorum ama oturarak devam ediyorum. Yanlış mı yapıyorum acaba sürekli şeytan vesvese veriyo namazın kabul olmuyo diye içim hiç rahat değil. 

28 Cevaplar

0 oy
(2,523 puan) tarafından
Bilgim yok canım 

Allah kabul etsin inşallah ❤️
(859 puan) tarafından
Amin inşallah ❤️
-Reklam-
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Rabbim kabul etsin inşallah bende 34+6 günlüğüm bende bazen oturarak kılıyorum nefesim tıkanıyor bazen Rabbim kabul eder inşallah
(859 puan) tarafından
Evet sanki koşup gelmiş gibi namaz kılıyorum
0 oy
(92 puan) tarafından
Yok canım şeytan hep vesvese verir bırakman için sen doğruyu yapıyorsun secdeye giderken ve kalkarken zorlanirsan tabi ki oturarak kıl 
(859 puan) tarafından
O şeytan yokmu o şeytann
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yok niye yanlış olsun ki sen o şekilde kılmak zorundasın asıl namaz kilcam diye kendini yorar ve ya hirpararsan günah bebeginide düşünmelisin 
(859 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm zaten ama şeytan boş durmuyo
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Elbette ki sorun oluyor sa oturarak kıl cnm 
0 oy
tarafından
Bende hamileym killyom yastık koyuyom cnm 7aylik olduğum zamn
tarafından
Yok kız Allah seni hmi güldürdün beni seccade üstüne cnm su koltuklardaki yastiklardan karnından egilemedigim icin onu koyuyom
(859 puan) tarafından
Bende çocuk sıkışır diye korkuyorum öyle oluyosa namaz bende yapsam
tarafından
Vala ben öyle yapyom canım iki yastk kouyyom namazımı kilmadimmi çok kötü depresyon a giryom rabbim kabul etsin inşallah hepimizin namazini
(859 puan) tarafından
Amin canım inşallah
tarafından
Amin kuzum ❤️❤️
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Bende hep otırarak kıldım kasıklarım kalkıp oturdukça patlayacak gibi oluyodu baskıdan dolayı sonuçda isteyerek yapmıyoruz imkanımız böyleydi Rabbim kabul eder inşaAllah 
(859 puan) tarafından
İçim rahat değil ama Allah kabul eder inşallah
(1,750 puan) tarafından
Hamilelik dönemindeki bir kadının farz namazları dışındaki nafile namazları oturarak kılmasında dinen hiçbir sakınca yoktur. Farz namazlarda da başı dönüyorsa, ayakta durduğunda sıkıntı çekiyorsa ya da mide bulanıyorsa hasta statüsüne girdiğinden oturarak da kılabilirler. Bi numara varya alo fetvamıydı neydi orayıda arayıp sorabilrsn
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Mazeretin olduğu zaman gözünle bile oluyo canım ben de bi ara ayak bileğimden ameliyat oldum  1 ay ustune basamadim bizim burda bi hoca var sordum oturarak kılabilirsin demişti  ilk  bebegime hamileyken son ay da öyle yapmıştım 
0 oy
tarafından

Kendinde demişsin vesvese diye 

Öyle bişey yok Allah sana müsade ediyor niyetin o olduktan sonra oturarak kılman hiç bir mazeretsiz günah olur ancak 
Bu konuda için çok rahat olsun 
0 oy
tarafından
hamilelikte bu nevi hastalık sayılır oturup kalkarken zorlaniyorsun sonuçta böyle durumlarda da oturarak kılınır islam kolaylık dinidir 
0 oy
tarafından
Seytan vesvese verir tabi ibadetini eksiksiz yaptigin için canim benim:)  korkma Allah oylede kabul eder zaten dinimiz kolaylik dini degilmi bizim bi komsumuzbelden assagisi felcliydi yatarak kilardi Allah kabul etsin 
(859 puan) tarafından
Amin inşallah canımm
0 oy
tarafından
Ayakta dururken huşunu kaybedecek kadar rahatsızlaniyorsan oturabilirsin. Hasta hükmüne giriyor gebe kadın.
(859 puan) tarafından
Nefes nefese kalıyorum canım
0 oy
tarafından
Eğer zprlanıp eğilip kalkamıyorsan tabiki oturarak kılabilirsin. Bizim dinimiz kolaylık dinidir :)
0 oy
(171 puan) tarafından
Bende son iki ayda ayakta kilamiyordum hocaya sormuştum oturarak kiliyordum afedersin şu gibi bisi geliyordu sanki
(859 puan) tarafından
Akıntıdır o namaza mani değilmiş
(171 puan) tarafından
İcim rahat etmiyordu bildigin sıvıydi ama zorlaninca geliyordu sadece
0 oy
tarafından
oturarak kil canm ilk gebeligimde dusuk riskim vardi hep oturarak devam ettim bunda da hamile kaldigimi ogrenince oturarak kildim ister istemez zorlaniyorsun o yuzden kendini bosa uzme dinde yapamayacagin hareketleri illa yap diye birsey yok ne kdr yapabiliyorsan o kadr.. kabul olmuyor diye dusunce kilmamaya yol acar kilmamaktan kilmak iidir
(859 puan) tarafından
Evet haklısın ama işte şeytan boş durmuyo sürekli boşuna kılıyorum hissi oluyodu
tarafından
bosver sen onu dinleme cnm
0 oy
(71 puan) tarafından
Doktorumunda söylemesi üzerine besinciı aydan beri oturarak kılıyorum namazı bende başta tereddüt ettim ama doktor söyleyince daha içime sindi.dinimiz kolaylık dini Allah'ın izniyle kalbini ferah tut kilamiyorsan zorlama sonuçta karnında da bir can var ve biz ondan da sorumluyuz.
0 oy
tarafından
Canım benim bu bilgi sahibiyim ben 4 sene kurslarda okudum sana rabbim bebiş vermiş insallah sağlıkla kucağına alırsın sen bunu bilerek isteyerek keyfinden yapmıyorsun rabbim seni biliyor senin gibi olup ta namaz kılamıyorum diyip bırakan var herkeze nasip olmaz sen devam et ister otur ister kalkarak kıl sen rabbimin huzurundasın vesveseye takılma seytan sevap alma diye sana vesvese veriyor rabbim senin namazlarını kabul etsin insallah kat kat sevaplar yazsın çocuğunu da hayırlı eylesın bu arada 26 yaşındayım teyze gibi yazdım ama
(14,428 puan) tarafından
Kız büşraaa eski postmuşya bu
Tarihe bakmadımdı ahahahaha bilerekmi yaptın
tarafından
Kız yok fark etmedim yeni sandım ya ondan yazdım ama sonradan gördüm silemedim de
0 oy
(48,671 puan) tarafından
namazı bilmiyorumda benimde abdestte olmadi diye vesvese veriyo surekli basa alıyorum. bir kere dinlemicem oluyo diyorum basarabilirsem takmıyorum o zaman icjm rahatliyo. namaz icinde bir hocaya sor istersen canim ayakta mi baslamak lazim.oturarak .i diye
0 oy
tarafından
Kolaylaştırın zirlastirmayin hadisi gereği bende oturarak kıldım hamile iken
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Namazinızı kılin ayakta kılamıyosanız oturarak kılın,oturamıyosanız yatarak kılın denmiş tatlım

Allah kabul etsin kalbini bozma güzel bacım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 199 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 242 göst.
21 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 23 göst.
0 oy
0 cevap 11 göst.

379,868 soru

11,371,279 cevap

34,854 kullanıcı

...