0 oy
59 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (872 puan) tarafından
Hanımlar merhaba! Bebegim 1 aylıkken kakasinda kan görmüştüm,  hemen doktora gittik o da alerji doktoruna yönlendirdi, kan verdik ama kanında alerji yoktu. Bir daha 2.5 -3 aylıkken kan gördüm, ama alerji doktoruna randevu yoktu, sonra ise bu gaz şancı büyüme atağı falan derken unutuldu. Bugün de diğer grupta bir anne ile yazıştık,  onun bebeğinin da alerjisi varmış. Mukusu kaka, kaka da kan, gürültülü kaka yapmak, kilo alımı az, yüzünde sivilce uyumaya zorlamak, alerji belirtisi dedi, bizimki hepsi var. 3000 doğdu, şimdi 15 haftalık, kilosu 5600. Sağlık ocağındaki hemşire bebegin çok zayıf dedi. Şimdi eşim de başka şehirde, kayinvalidelerim de köyde ay sonunda gelecekler, onlar gelince alerji doktoruna basvurucaz. Ama 2 hafta zamanım varken ben sütsüz diyet yapmaya karar verdim. Ama baktım ne yiyeceğine şaşırdım. Sut alerjisi olan bebeklerin  anneleri, sizler nasıl beslendiniz? Neler yaptınız, akıl fikir verimisiniz. Ah, yine çok konuşuyorum kusura bakmayın. Sevgiler saygılar.

4 Cevaplar

0 oy
tarafından

Çok şeker yazmışsın. :) 

Bilgim pek yok. Postun görülsün diye yazdım :)

(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim❤
-Reklam-
0 oy
(794 puan) tarafından
Bnm bebegim 16 aylik  1hftadr  basladik biseyler yemeye cok sukur gecti  sebze yiyebilirsin cnm aldigin her urune bakman lazim   sut urunu varmi die sonra dgisik isimleride var bnde liste varsi ne alirsam bakiyordum icine
(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim❤
0 oy
(1,472 puan) tarafından
En zor süreç zaten emzirirken diyet yapmak çünkü herşeyin içerisinde süt var tek süt alerjisi de olmayabikir canım oğlumun 3 aylıkken başladı ve çoklu besin alerjisiydi susam kuruyemiş süt ve süt ürünleri dana eti yumurta hepsi yasaktı ve artık şaşırmıştım ne yiyeceğimi doktor yardımcı olmuştu domates patates zeytin flan öyle besleniyodum kan testinde çıkmayabiliyor deri testi mutlaka yaptırın inşallah çıkmaz ama belirtileri var olduğunu gösteriyor şimdiden geçmiş olsun canım 
(872 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canim. Evet öyle test yaptırmak istiyorum, daha net görünür dimi? Ama şimdilik süt ürünlerini kesmek istedim. Elimden geleni bu.
(1,472 puan) tarafından
Evet canım orda çıkar neye alerjisi olduğu
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Canım bende de bahsettiğin bütün belirtiler vardı en son diyete uydum süt diyeti yumurta diyeti et tavuk hepsini denedim olmadı en yüzündeki sivilceler artınca doktor iç organlara kadar gidiyor bu durum ve bu dikkate alınmazsa bebeklerde sağırlığa bile yok açıyor canım ben sadece 1 hafta pirinç diyeti yaptm sabah öğlen akşam pirinç yedm sürekli yine alerji geçmedi ve bebeğime yüksek toleranslı alerji koydular anne sütünden tamamen kesmemi söyledi doktor ve özel tibbi mamaya basladık herşey düzeldi kilo alımı olsun huzursuzluk olsun herşey geçti çünkü alerjik olan bebeklerde alerji den içi kaşınırmış ondan durmazmış canım benm böyleydi sürecim ama ben sana sütünü kes demiyorum ha yanlış anlama alerjinin ne kadar ciddi olduguna doktorun karar verir zaman kaybetmeden bence Bi Dr git bakalm eğer bir sorunun olursa aklına takılan bana sorablrsn bu konuda bilgiliyim baya
(1,326 puan) tarafından
Ve bu arada canım bebeklerde tek süte alerjisi olmuyor mesela şampuana sabuna oluyor bide polara tüne karşı oluşablyr bizde hepsine karşı vardı ayrıyetten eğer sivilce varsa gönül rahatlığıyla bepanthol sensiderm kullan hiç bir etki yapmaz geçirir
(872 puan) tarafından
Canım benim çok teşekkür ederim cevap için. Tamam, Insallah doktorumuz güzel bir doktor olacak da, yardımcı olsun bize. ❤
(1,326 puan) tarafından
Rica ederim canım ne demek inşallah düzelir bebiş

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 91 göst.
31 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 324 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (821 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 47 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (314 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 136 göst.
16 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sedadz (585 puan) tarafından soruldu

379,686 soru

11,365,773 cevap

34,845 kullanıcı

...