0 oy
328 göst.
Aile kategorisinde (1,690 puan) tarafından

Herkese merhaba ❤️

Abimin sevgilisi var.. Biz tanıştık çok cici, çok hanım hanımcık biri maşallah :)

Yarın da abim ailesiyle tanışmaya gidecek.. Sonrasında aileler tanışacak ama bizim bilmediğimiz bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim ❤️

Erkek ailesi olarak bizim mi onları davet etmemiz gerekiyor, yoksa onların mı bizi davet etmesini beklemeliyiz, hangisi daha uygun olur.. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim ❤️

16 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Her yörede farklıdır ama ilk erkek tarafı kızın evine gider istemeden önce kız ailesinide kendi evine davet eder sonra isteme olur
(1,690 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum herkes öyle demiş.. Biz de öyle yapalım o zaman, tekrar teşekkür ediyorum zaman ayırıp yorumladığın için ❤️
(7,768 puan) tarafından
Hayırlı mutlu yuvaları olur inşallah <3
(1,690 puan) tarafından
Amin inşallah, Allah razı olsun çok sağol ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Önce sizin gitmeniz gerekiyor sonra onları davet ediyosunuz.  Hayırlı olsun canım
(1,690 puan) tarafından
Sanırım doğru olan bu herkes öyle demiş çünkü :) çok teşekkür ederim canım benim hem dua için hem de vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Bence ilk siz gitmelisiniz ailecek davet kısmında kız Kendi ailesiyle konuşup ona göre haber versin size

Bizim öyle olmuştu hatta ilk bayanlar gündüz oturmasına gelmişlerdi sonra erkeklerle beraber gelmişlerdi başka bir akşam 
(1,690 puan) tarafından
Kız babasına abimi söylediği zaman babası en kısa zamanda aileler de tanışır, böyle işler uzatmaya gelmez demiş, biz de sevindik böyle düşünmesine :) ilk biz gidelim o zaman çok teşekkür ederim cevapladığın için ❤️
(1,790 puan) tarafından
Rica ederim canım haklarında hayırlısı olsun inşaallah
(1,690 puan) tarafından
Amin inşallah, Allah razı olsun, çok sağol ❤️
0 oy
(119,499 puan) tarafından
valla bizde ilkin erkek tarafi gider kiz evine  
(1,690 puan) tarafından
Herkes öyle demiş.. İlk biz gidelim o zaman, çok teşekkür ederim cevapladığın için ❤️
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Ilk önce annesi ablalari gunduz gelmişti oturmaya. Sonra biz gitmiştik gunduz. Sonra annem aksam çağırmıştı sonra biz gitmiştik böyleydi bizde de.
(1,690 puan) tarafından
İlk bizim gitmemiz doğru olanmış herkes öyle demiş :) çok teşekkür ediyorum vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
(1,950 puan) tarafından
Erkek tarafi gidiyor iste ilk.
(1,690 puan) tarafından
Evet evet sen de aynı fikirdesin onu demek istedim :) yanlış anlaşılma olmasın ❤️
(1,950 puan) tarafından
Acep yanlis mi yazdim dedim kiiiiazz 10 kere okudum hahahaha
(1,690 puan) tarafından
Hahaha yok yok ben eksik yazmışım kusuruma bakma lütfen ❤️❤️
0 oy
(11,085 puan) tarafından

Abin gidince en yakın zamanda ailem de tanışmak istiyor desin. Onlardan haber beklersiniz. Kız evi naz evi önce erkek tarafı gider. Kız da ailesini sıkıştırır ne zaman gelecekler diye ayy tatlı tatlı işler :) hayırlı olsun 

(1,690 puan) tarafından
Kız babasına abimi söylediği zaman babası en kısa zamanda aileler de tanışır, böyle işler uzatmaya gelmez demiş.. Biz de sevindik böyle düşünmelerine :) :) gerçekten çok heyecanlı ya.. İlk biz gidelim o zaman inşallah hayırlı olur ya :) :) çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
(11,085 puan) tarafından
Reca ederimmm :) yaa çok güzel o zaman onlar haber yollarlar zaten böyle demişlerse. Her şey gönüllerince olsun:)
(1,690 puan) tarafından
Amin inşallah, Allah razı olsun çok sağol :) ❤️
0 oy
tarafından
Aile tanışması ilk kız tarafında olur abin gittiğinde en yakın zamanda ailemlede tanışmanızı isterim müsait olduğunuz bi zaman desin 

Kız dan haber beklersiniz sonrası hayırlısıyla olur 
(1,690 puan) tarafından
Evet böylesi daha doğru sanırım herkes öyle demiş :) inşallah en kısa zamanda tanışırız.. Çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
tarafından
Rica ederim Allah tamamına erdirsin ❤
(1,690 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun, çok sağol ❤️
0 oy
(13,927 puan) tarafından
Onlaran davet beklemeyin sizde onlari davet etmeyin. Arayip müsaitseniz size gelmek istiyoruz diyeceksiniz. Onlarda buyrun gelin diyecekler. Yani ilk sizin gitmeniz gerekiyor. 
(1,690 puan) tarafından
Öyle de kendimizi zorla davet ettirmiş gibi olmaz mıyız acaba.. Ama ilk bizim gitmemiz daha doğruymuş onu anladım :) :) :) çok teşekkür ediyorum vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
(13,927 puan) tarafından
Erkek tarafi olunca gerekirse zorla davet ettireceksin kendini. Rica ederim canim. Ailen ve abin için hayırlıysa olsun bu iş inşallah.
(1,690 puan) tarafından
O da doğru gerçi kız evi naz evi sonuçta dimi :) :) Allah razı olsun çok sağol ❤️
0 oy
(1,862 puan) tarafından
İlk önce erkek tarafı kızın evine gidiyor sonra kız erkek tarafında gidiyor
(1,690 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️ ilk biz gidelim daha doğru sanırım :)
0 oy
tarafından
Siz tanışmak için geleceğiz diye haber verin cnm onlarda müsait oldukları bir zamanda su gün buyurun gelin diye söylerler hayırlı olsun şimdiden 
(1,690 puan) tarafından
Abim yarın söylesin o zaman ailem de tanışmak istiyor sizinle müsait olduğunuz bir gün diye, böylesi daha doğru sanırım :) çok teşekkür ediyorum vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
tarafından
Rica ederim canım benim ")
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Canım once erkek tarafı gider tanışmaya kız görmeye diye. Sonra kız tarafı davet edilir. 
(1,690 puan) tarafından
Biz de öyle yapalım, herkes öyle demiş demek ki doğru olan bu :) çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
(10,978 puan) tarafından
Ne demek Allah tamamına erdirsin bacım
(1,690 puan) tarafından
Amin canım inşallah, Allah razı olsun, çok sağol ❤️
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bizimkinde  erkek  tarafı  geldi  canım  bende  kardeşimde  öyle  oldu  tabi  her yörede  farklıdır  bence  sen kendinden yola  çık  sende  nasıl  oldu 
(1,690 puan) tarafından
Ya benim eski eşim başka şehirdeydi.. Annesi babası yaşlı insanlardı.. Sürekli git gel yapmayalım dediler.. 1 kere geldiler hem yemek yendi, tanışıldı, hem de isteme oldu.. Onlar bizi hiç davet etmedi ama.. Sonra bir de nişana geldiler o kadar.. Nişanda sonra ev yerleştirmeye biz onların şehrine gittik annemle beraber.. Bizimki saçma sapan bir şeydi yani :) :) o yüzden kendi durumumdan pay çıkaramadım :) :) :) :) çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
(5,949 puan) tarafından
Anladım  canım  rica ederim    hayılırlısı olsun
(1,690 puan) tarafından
Amin inşallah, Allah razı olsun, çok sağol ❤️
0 oy
tarafından
Bence soyle olur erkek tarafi haber gonderir sizinle tanismak istiyoruz diye kiz tarafi misiat bir zamanda cagirir. 
(1,690 puan) tarafından
Biz de öyle yapalım, en doğrusu buymuş sanırım :) çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
tarafından
Rica ederim allah tamamına erdirsin hayırlı uğurlu etsin ♥️
(1,690 puan) tarafından
Amin inşallah, Allah razı olsun çok sağol ❤️
0 oy
tarafından
İlk siz onların evüne gitmelisiniz canım her yöre faklı ama genelde böyledir umuyorum
(1,690 puan) tarafından
Evet ilk bizim gitmemiz gerekiyormuş herkes öyle demiş, ay ben hiç bilmiyorum böyle şeyleri ya :) :) çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️
tarafından
Ne demek canım
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Kız tarafı davet ediyor yani bizde öyle oldu 4, 5 kez biz aldık gündüz kayınvalidemgilli aldım kızları aldım bir kaç defa da akşam erkekler geldi yemeğe biz 1 defa tek gittik :) hayırlı olsun bu arada
(1,690 puan) tarafından
Bir ben bilmiyormuşum bu şeyleri :) :) herkes öyle demiş.. Çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için ❤️ Allah razı olsun, çok sağol ❤️
(2,165 puan) tarafından
Ne demek canm ❣️
0 oy
tarafından
Bizde eşim hariç abisi babası annesi ve ortak biri var di Onlar gelmişti tanışmaya 2 hafta sonra da bizi çağırmışlardı annem babam eşimi o zaman görmüştü
(1,690 puan) tarafından
Eşin neden gelmedi.. Adetiniz mi öyle.. Yanlış anlama bilmediğim için soruyorum :)
tarafından
Eşim çekinmiş gelmek istememiş bende çıkmadım zaten yanlarına gitmedim sadece kaynanamlar giderken beni görmek istemiş gitmeden yanıma geldi elini öptüm gitti ikimiz de ailelerin yanına gitmedik

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 143 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Zambak (1,977 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 360 göst.
31 Mart 2022 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 313 göst.
1 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap