0 oy
347 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İlk işim kendime bir banka hesabı açıp milli piyango dairesinden parayı alıp hesabıma aktarmak olur. 2 evladımla bambaşka bir şehide büyük bir ev alır ve ülkede açlık çeken sokaktaki çocuklardan 5 tanesini evlatlık edinirim. Tiktokta çöpün yanına oturmuş artık yiyen bir bebek gördüm taş çatlasın 3 yaşında. Çok dokundu kalbime. Ardından listeme o bebeği bulup ailesi yoksa evlatlık edinmek varsa o çocuğun üzerine bir ev alıp, babasına iş imkanı sağlamak olur. Ondan sonraki planım ise sma tip1 hastası bebeklere yüksek miktarda bağış yapmak olur. Ve en çok istediğim ise umut kutuları yapıp ülkede yokluk çeken bebeklere ve çocuklara umut kutusu dağıtmak olur. Hayalimdeki umut kutusunda şunlar var. Eğer çocuksa öncelikle 2 takım pijama, 4 eşofman, 4 pantolon, 2 gömlek, 2 tişört, 4 kazak, kışlık mont, bot, ve yazın giyebileceği 2 çift spor ayakkabı iç çamaşırı. O kutuya ek olarak tablet, boyama kitapları, kalem setleri ve oyuncaklar. Kız çocuğu ise pijama takımları eşofman takımları yazlık ve kışlık olmak üzere elbiseler. Spor ayakkabı, bot, sandalet. Kışlık mont ve iç çamaşırı ek olarak güzel güzel et bebekleri ve barbie bebekler tablet ve kitaplar. Durumu olmayan hamile kadınlara ise beşik, bebek arabası cinsiyete göre zibinlar takımlar ince ve kalın olmak üzere bataniyeler, bez, mama, biberon, emzik, pişik kremi. Anneye ise pijama takımı, lohusa pedi, lohusa iç çamaşırı. Gördüğüm, duyduğum herkese el uzatmak istiyorum. Sokakta yada kimsesiz yaşlılara bir ev açmak istiyorum. Tüm masraflarıni üstlenmek. Ve en önemlisi çaresiz kadınlarımızdan bir kadını yanıma almak istiyorum kardeşim ve arkadaşım gibi olsunlar diye. Kocasından şiddet gören ailesi arkasında durmuyor diye boşanamayan kadınlarımıza iş imkanı sağlamak ve yardım eli uzattığım her insana bir banka hesabı açıp her ay o hesaba para atmak istiyorum. Yardım ettiğim her çocuğun üniversite mezunu olana kadar eğitim masrafını üstlenmek istiyorum. Ben istiyorum ki ülkenin her bir yanında evladım olsun, kız kardeşlerim olsun, yaşlılar nenem ve dedem olsun. Özelikle yardım ettiğim her çocuğun üniversite bittikten sonra önce Allah sonra senin sayende çok iyi bir yerdeyim ablacım demesini istiyorum. Biliyorum çok fazla şey istiyorum, bunları insanlık ölmesin diye istiyorum, çaresiz kalan çocuğu çocuğun umudu olup gözlerinin içinin patlamasını istiyorum. İstiyorum ki her biri geleceğin doktoru, öğretmeni, hakimi, savcısı olsun. Ve ben ölürken hepsi evimde olsun o gün. Hepsine teker teker bakıp onların elinden nasıl tuttuğum gelsin aklıma. Sonrası büyük bir mutlulukla öleyim. Eğer istediklerim olursa ben o gün biliyorum ki cennetin en güzel yerinde yardım ettiğim her çocuğun her ailenin yanında olacağım. Bugün iki evladımin çoğunu hiç giydirmedigim kıyafetlerini çadırda yaşayan suriyeli bir hamile kadına verdim. Abartısız kocaman 2 poşet. Bildiğiniz çöp poşeti büyüklüğünde 2 marka poşeti. Kadın alırken o kadar çok mutlu oldu ki ben bugün elimi herkese uzatmak istedim. Çünkü biliyorum veren el alan elden üstündür. Rabbım verene daha çok veriyor. Çünkü biliyorum ki bir yetim olarak bir yetimin başını okşamanin Allah katında ne kadar değerli ve kıymetli bir davranış olduğunu. Allah için istiyorum o parayı. 

25 Cevaplar

0 oy
(1,633 puan) tarafından
Kimin ne ihtiyacı varsa karşıladım hayır işi yapardım çok
-Reklam-
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Yiyer içer yatarım :D

(1,633 puan) tarafından
Tüh kız Allah napsin seni :)
0 oy
tarafından
Yazdıkları  okuyamadım.ama.sma çocukların ilaaclarini karsilardimm
0 oy
(34 puan) tarafından
Bütün sma li bebeklere yardum ederdim 
0 oy
tarafından
Oğlumu en iyi yerde tedavi ettiririm Türkiye de sağlık sektörünu geliştiririm ve bu şekilde ne sma hastaları nede başka hastalar tedavi de geride kalmamış olur. Herkese iş imkanı sağlardim ve aç kimse kalmazdi ben galiba çok genel düşünüyorum ya :)

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 455 göst.
0 oy
36 cevap 681 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,032 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 166 göst.
23 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
52 cevap 800 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu