0 oy
214 göst.
Aile kategorisinde (222 puan) tarafından

Bebeğim 11 aylık gece emziriyorum bitki çayını iciriyorum yatırıyorum. Fakat gece boyunca 7-8 kere uyanıyor. Yatağa yanıma alınca hiç uyanmıyor. Doğduğu günden beri beşiğinde yatar aslında. Neden böyle yapıyor bilmiyorum. Uykusuzluktan son çare alıyorum bende yanıma. Nasıl vazgeçirebilirim yanımda yatmaktan. Beşiğinde nasıl sağlıklı bir uyku sağlayabilirim.

12 Cevaplar

0 oy
(964 puan) tarafından
Canim o aylarda bebek anne kokusunu ararmis dun okudum daha nette benim kizimd ayni cunku dis sknti donemi vs oldugu icin bide büyüdukleri icin
(222 puan) tarafından
Olabilir canım
-Reklam-
0 oy
(2,678 puan) tarafından
10 aylık oğlumda öyle beşine koyuyorum hemen uyanır baktım olmadı eşim de yok zaten yanıma yatırdım maşallah çok güzel uyudu kolumun altında kafasını koydu yavrum kıyamadım tekrar yatağına koymaya uyudu, valla bana göre bırak uyusun cnmm bu günler gelmeyecek geri büyüdüklerinde zaten yatnayacaklar bizimle şimdi bari kokusunu çekerek uyuyum 
(222 puan) tarafından
Öyle canım da ben biraz deli yatıyorum üstüne dönecem diye korkuyorum
(2,678 puan) tarafından
Annesin sen en iyi sen dikkat edersin cnm korkma
0 oy
tarafından
Kendini güven de hissetmek seni yanında hissetmek istiyor olabilir benim büyük kızımda bensiz uyumazdı kulağımı tutarak uyurdu kurban olduğum kuzum ya keşke o günlere geri dönebilsem yine koynumda uyusa burnunu boynuma dayasa şimdi beş yaşında yatmıyor benimle ben büyüdüm yatağım var odam var diye çok özlüyorum o hallerini
(222 puan) tarafından
Bende korkuyorum üstüne döneriz diye o uyuyor eşimle ben uyuamıyoruz :)
tarafından
Hiç bir şey olmaz canım o sizin üstünüze çıkar merak etme "D
0 oy
tarafından
Bizm 2.5 yaşnda bzm yatagı sahplendi valla  :)
(222 puan) tarafından
Bizim de oyle olacak galiba canım
tarafından
Ayrı oda yaptım alşsın diye oraya babasını gönderiyo :D
(222 puan) tarafından
Ben ayrı oda da yapamam şu an birlik oturuyoruz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Demekki sana ihtiyacı var kokuna sıcaklıgına neden vazgeçirirmek istiyosun ki bi çocugun annesinin yanında yatmasından güzel güven verici bişey olamaz. Bana göre sogru olan bu tabiki 3 aykıktan beri birlikte uyuruz biz çokta sağlıklı uykularımız var 
(222 puan) tarafından
Yok canım eşimde bende cok dönerek uyuruz bebisin üstüne dönerim diye korkumdan
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Kızım hiç beşikte yatmadı hep yanımda yattı 2 yaşına kadar hatta arada tekrs rgelif yatar uykusundan uyanıp falan . Oğlum da 9 10 aylık olana kadar yattı beşik sepet beşik olduğu için artık ayağa kalkmaları vardı aldım bende yanıma yanımda yatıyor o duvar kenarında yatıyor ben orta eşim diğer kenarda yatıyor belli ki artık beşikte yatmak istemiyor ben ne yaptıysam kızım alışmamıştı
(222 puan) tarafından
Eşimde bende çok dönerek uyuruz üzerine dönerim diye uyuamıyorum canım ya
(1,615 puan) tarafından
Alışırsın ben çok deli yatardım ama kızım yanımda yatarken o kadar deli yatmamaya başladım kız zaten 11 aylık bebeğin beenşm oğlum 12 aylık 10 aylıkken den beri yanımda yatar ama maşallah benden deli yatar bir gün bi uyandım ayakları kafasını koyduğu yerdeydi
(222 puan) tarafından
Kendime bir nebze guvensemde eşime bu konuda hiç güvenmiyorum canım ya çünkü bir defasında az daha çocuğun üstüne çıkıyordu. Ben fark ettim ama nasıl bağırdım. Tabi onun da eli ayağı titredi. Oğlan da uyandı
0 oy
(1,862 puan) tarafından
8 yıllık evliyim sekiz yaşında kızım var onla yatıyorum kocamda dört  yasinda oğlum var onla yatıyor hiç yatak odasında beraber uyumadık şimdi tekrar hamileyim hepimiz oturma odası da beraber yatıyoruz yatmaya devam 
(3,551 puan) tarafından
O bebiş nasıl oldu acaba. :D
(1,862 puan) tarafından
Yatak odasını o iş için kullanıp çıkıyor uzda:)
(222 puan) tarafından
Biz birlik oturuyoruz canım o dediğin bizde imkansız
0 oy
tarafından
Bitki çayı ne veriyosunuz ki ? Biz kızımla yatıyoruz, emmek istediğinde benim uykum açılmıyor onunki açılmıyor. Hem yanımda aklım da kalmıyor :)
(222 puan) tarafından
Melisa papatya rezene kemik karıştırıp veriyorum canım aktarsam aldım. Sağlık ocagindaki ebe önerdi. Yeni başladık inşallah fayda eder
tarafından
Yanlis anlamayın akıl vermek gibi olmasın ama rezene bebekler için çok zararlıymis, hatta durun bulabilirsem yazısını göndereyim. Yani maalesef artık bırakin ebeyi doktorlarij söylediklerini bile sorgulamak gerekiyor
0 oy
tarafından
Bebeğm 16 aylık beşilkten vazgeçirecem diye yanıma aldım mecbur bi kaç gün ağlamasın diye şu an yatağimda mişil mişil uyuyor sanırım çok zor olacak 
(222 puan) tarafından
Bende alismasindan korkuyorum
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim  kızım  da öyle  canım  yatağında  süreli  uyaniyor  o yüzden  hep beraber  yatıyoruz  sabaha kadar  mışıl mışıl uyuyor  1.5  2 yaşında  yanımdan  ayırmayı düşünüyorum  oda yapıp 
(222 puan) tarafından
Işte o zamanda zor olur diye düşünüyorum kaldı ki şu an doğum iznindeyim 1.5 yaşında ise doncem
0 oy
(3,551 puan) tarafından
En iyisi Bi uyku arkadaşı yapmak. Ben cocukların anne baba ile birlikte uyumasına karşıyım. 4 aylıkken odasını ayırırım.. Birde Allah korusun gece üstüne yatma olayı var. Korkunç bir durum. Bbeiş senin kokuna alışmış kokunun sindiği Bi kıyafetini de koyabilirisn yanına. Annemin uykusu çok hafiftir mesela abim doğunca emzircem diye yanında uyumuşlar.bebeğin üstüne yatmış lar abim az kalsın boğuluyormuş son anda uyanmış. O kadar da hafif ki uykusu. 
(222 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum zaten o yüzden yatırmak istemiyorum canim
0 oy
tarafından
Anne kaygısı dönemi. Çok normal seni görmeyince kayboldun sanıyor
(222 puan) tarafından
Heralde canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 140 göst.
0 oy
8 cevap 301 göst.