0 oy
181 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (597 puan) tarafından
Kizlar bilenler bilir ben cok guzel kilo vermistim. Sobra 3ayda 25kilo aldim ve ikinci obezite amaliyati olmam gerekdi (doktor mecburi kildi) neyse op olali 3haftq oldu ama ben ilk amaliyattaki gibi degilim. Yani yemem icmem sivi ve yumsak gidada doyma hissi olmuyor. Dunde nedense bir turku doymadim ve sutlu tatli yapmistim yedim, protein yogurtlarom vardi yedim, meyve suyu dikkat etmeden ictim ve sonuc +1,5kilo.  

Duzenli beslenmeye vaslamam gerek, sadece kato gida yiyip doyma gissime ulasmam gerek. Cunki ain bir kac gundur birde kati gida yiyip midem agriyinca kusmaya basladim. Eski iradem, dikkatim, qzmim kalmadi... 

Diyet degilde saglikli dengeki bealenmede motivation amacli whatsapp grubuna ne dersiniz ? Yoksa midemi patlatmakdan korkuyom ya, bir yerden motive olmam gerek. Ne hayallerle ikinci op oldum... Ilki gibi etkili olmaz demisti doktor ama yok kqti gidadan kacip yumsak ve sivi tuketiom ibdada doyma hissi olusmuyo... Ilkinde boyle degildi

4 Cevaplar

0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ne kadar zararlı yaptığın sonuçları çok kötü olabilir Allah korusun hemen psikolojik destek almasın bence ertelememelisin 
(597 puan) tarafından
Farkindayim cnm. Sorunlu evliligim yeme icmemide bozdu. Hersey farkindayim ve motuve olmaya calisiom cnm
(3,730 puan) tarafından
Kendi kendine yapamayabilirsin canım mutlaka destek almalısın o sorunlarını çözünce zaten yeme alışkanlığında kendiliğinden değişecektir inşallah
-Reklam-
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Emeklerine yazık bak geri alırsan çok büyük bir bunalıma girersin şeytana uyma. Evde meyve suyunun ne işi var herkes sana anlayış göstersin hepiniz sağlıklı beslenin mutfakta sadece diyet ürünlerin olsun. Devam ettikçe güzelleşecek uzun vadede mutlu olacaksın sana şu yaptığını düşmanın yapmaz kendine gel. Çok canının çektiği şeyleri tadımlık al ye bişey olmaz yedim işte dersin zaten üç lokmadan sonra insan tatmin oluyo 
(597 puan) tarafından
Cok guzel kilo vermistin  2 3yil once hemde heraeyden tadimlik yiyerek ama sonra gecen yil
ailevi sorunlardan dolayi bunalima girdin ve  3ayda 25kilo aldim (hamile kalmadan once) neywe sonra hamile kaldim dogumdan sinra revizion amaliyati yapmamiz gerek dedi doktor. 3hafta once yaptirdim ama ilk amaliyattaki gibi azmim yok, tokkuk hissim olusmuyo yumsak ve sivi gidada. Katidaolusuyor ama resmen midem agriyana kadar yiyorum ve kusuyorum. Dun neden bilmiom resmen sutku tatlinin dibine vurdum, protein yogurdundan 2tane yedim. Yani yumsak gidaya yoneldim midem agrimasjn diye bu seferde doymadim. Ogunler atlayinca zayiflarim hatasina dusup ogubler atliom yine. Ve buna dur demem gerek. Yine dengeki saglikli beslenmeliyim 25kilo vermem gerek 1buvuk yil onceki kiloma ulasmak istiyorum
(1,786 puan) tarafından
Sen sıkılmışsın yemek sana eğlence gibi geliyor ruhunu tatmin ediyor. Ruhunu başka şekilde tatmin et sevdiğin şeyleri yaptıkça rahatladıkça yemekten medet ummayacaksın. Bi bakmışsın bugün ye yarın ye bir ay sonra büyük zararda olursun. Helede kusuyorsun yazık canına. Psikolojik yardım al iki hafta daha böyle gidersen cnm
0 oy
tarafından
Canım bunu ne tek başına halledebilirsin nede bizim dengenizle olur iş bu terapi almalısın böyle devam edersen allah korusun canından olursun 
(597 puan) tarafından
Bir kez tek basima yaptim yine yapa bilirim dlyee umuyorum tek fark o zamanlar bekardim ve cocugum yoktu ve calisiodum ama bebek varken daha iyi vermem gerek degilmi ya sonucta daha erken kalkiom daha cok hareketliyim
tarafından
Kafan doluyken inan mümkün olmuyor bende de üç tane çocuk var en küçüğü 28 günlük emziriyorum da ama stres yüzünden ben temelli şişiyorum diyorum ya bi terapiye git fırsatını bulsam bende gidicem ama terapiye gitmeye bile vaktim yok şaka gibi ")
(597 puan) tarafından
Malesef suan tearpi pek mumkun degil cnm ama ac kalmamaya calismam gerek ve sivi veyumsak gidadan kacip midem agrimadan kati gidada doyma hissi oldugu an birakmam gerek yoksa olmayacak. Emeklerim bicak altina yatmam bosa olacak

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 321 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde angello (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
2 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 412 göst.

379,679 soru

11,365,544 cevap

34,845 kullanıcı

...