0 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde (248 puan) tarafından
Kızlar mutlaka bakan ya da daha önce bakmış olan vardır oğlum bugün pazarda deli gibi civciv istedi ve ağlamalarına dayanamayıp aldım ama inanın nasıl bakılır nasıl edilir hiç bilmiyorum apartmanda oturuyoruz şimdilik kutu icinde balkonda duruyor küçük kızım sıkmak istiyor ve ben nasıl bakacağımı hiç bilmiyorum bı akıl verir misiniz lütfen 

15 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ya bende istiyorum ama kedi :D
(248 puan) tarafından
Ben evde sadece köpek bakmayı severim ama kedi de bı alternatif tabi ama civciv hiç hesapta yoktu :D
(22,070 puan) tarafından
:D civciv kokar kiz biz alacaktık adam kokar dedi
(248 puan) tarafından
Kokar tabi kız kutunun içine gazete koydum kakalarini yaptıkça degistircem artık :D
(22,070 puan) tarafından
:DD puhahhaahajj kolay gelsin valla kiz pek sevmem zahmetli işi :d
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Tek yaşamaz ikintane alsaydın . Un yer onlar hafif islat suda koy ama çok koyma içine dusmesinler
(248 puan) tarafından
İki tane zaten bı kucuk poşette yem aldım
(9,247 puan) tarafından
Yem bitince una devam
0 oy
(861 puan) tarafından
Bulgur yerler 
(248 puan) tarafından
Yem aldım küçük poşet
0 oy
(48,735 puan) tarafından
suda koy bir kaba yem alin evdenzor olur buyudukce zorlasiyo geçen sene iki tane almistim her yere kaka yapip duruyorlar 
(248 puan) tarafından
Kutu içinde durmazlar mi biraz buyuyune kadar
(48,735 puan) tarafından
bir hafta kadar dururlar gezinmeleride lazim yazik hayvanlara sal arada balkona kızım gosteriyodu bak diye siliyodum hemen☺️
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Piliç yemi diye geçiyor sanırım, özel yemi var, onlardan alıp önüne koyun.. Bir de su koyun ama içine düşüp boğulayacağı kadar büyük bi kapta olmasın :) Ayakları ıslanınca ölüyorlar diye duyuyorum ama doğru mu bilmiyorum, dikkat edin yine de, suyu dökülmeyecek bi kapta olsun.. Bi de arada toprağa çıkıp küçük taşları yutması lazım, çünkü yediklerini taşla eritiyorlar, yediklerinin bitiriktiği yere de taşlık deniyor o yüzden.. Sıcak da tutarsanız başka bi sorun olmaz sanırım
(248 puan) tarafından
Küçük bı kaba yem ve su koydum ama apartman da oturuyorum dışarı çok zor cikaramam evde öyle bı heves uğruna aldım oğlum istedi diye biraz büyüsün kaynanama vericem inşallah sağ kalırslar tabi :D
(1,552 puan) tarafından
İnşeAllah kalırlar ne diyelim :) Çok azcık bi toprak ya da yutabileceği kadar ufak taş koyabilirsiniz o zaman önüne
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Canım onların kendi yemi oluyor biz ilk doğduklarında yemi ıslayarak içine birazcık da zeytinyağ katip veriyoruz. Suyunu da bi  kavanoz kapağına falan koy büyük bi şeye koyma ki içine düşüp ölmesinler. Kutunun boyutuna bağlı ama ni süre sonra atlayıp çıkıyorlar ondan kafes gibi bi şey al cikamayacklari. Apartmanda çok zor olur ama Allah kolaylık versin.  :)

(248 puan) tarafından
Yeni doğmuş gibi değil ya biraz büyük yem aldım biraz kutudanda suanlik çıkamazlar diye düşünüyorum bakalım napicaz :/
0 oy
tarafından
Biz de apartmanda oturuyoruz baktık 2-3 hafta 

Civciv yrmi alıyorsun çok ince yeşillik verebilirsin yapraklarını salatalık kabuğu soy koy didkliyorlar onu..biraz büydükçe karton kutudan çıkmaya çalışıyorlar uçmak istiyorlar üstüne tel koyduk ince kartonu kapatacak şekilde
(248 puan) tarafından
2-3 haftada ne kadar büyüyorlar peki ben biraz ayaklansalar yollicam kaynanama ama.hadi hevesini alsın dedim
tarafından
Kanatlanıp uçacak kadar büyüyorlar 1 aya kadar çok baktık öyle..şu an eşimin dükkanda horoz tavuk var civciv var..evde kuluçka makinesi vardı ordanı çıkana evde biraz büyütüp dükkanda kümesi var oraya götürüyor
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Ya sorma benşm kızda istedi aldık cikte cik bütün gün kafa düzeltti. Vallaha kuzum.ben ince bulgur veriyorum su koyuyorum accık ekmek kırıntısı atıyorum pirinc atıyorum yiyor işte ölmediğine grw problem yok
(248 puan) tarafından
Acaba ne kadar zamanda büyürler yem alırım yine zaten
0 oy
tarafından
Eve ****** almaktan ****** beslemekten o kadar soğudum ki . Bir balık aldık öldü kuş aldik oda kendini yaraladı enfeksiyon kaptı öldü.  Günlerce yattı kalktı ağladı kızım. Yemekten içmekten kesildi :(( inşallah onlar yaşar 
(248 puan) tarafından
Benimki de çok üzülür ölürse az bı buyusuler hemen kaynanama sepetlicem zaten :D
0 oy
tarafından
Keşke almasaydin hemen ölüyor :(
(248 puan) tarafından
Oğlum çok istedi ya bana kalsa ben de almazdım :(
tarafından
Ya çocuklar istiyor diye ****** alınmasına karşıyım canım çünkü onun hevesi için yazık bir can ölüyor. :( İnşallah iyi bakarsınız olmadı hevesi geçtiyse bilen bakan birine ver
tarafından
H.a.yvan yazmistim sansurlenmis. :)
(248 puan) tarafından
Öyle yapicam az hevesini alsın kaynanama vericem onun bahçesi var bakar o
0 oy
(1,490 puan) tarafından
Canım tavsiyem sakın bulgur verme ölürler yem al ver yada ekmek ısla ver 
(248 puan) tarafından
Yem var biraz almıştım başka bişey vermedim zaten
0 oy
tarafından

image

bak buda benim tavşanım Negro:D 

Foto biraz kalitesiz yakinlastirdigim için nasıl :Db

(248 puan) tarafından
Kız bu nasıl tavşan tövbe bismillah :D şaka bı yana evde zor olmuyor mu
tarafından
Yok valla evin neşesi tuvalet eğitimi var tavşanın, ginepig de geniş bir kafesi var orda :D
tarafından
Birdekulaklari normalde sarkık, burda kaldırdı o an çektim Hollanda lop tavşanı :D
(248 puan) tarafından
Ay ne güzel valla :))
0 oy
tarafından

image

Buda guinepigim Çörek bir yaşında :D
(248 puan) tarafından
Bu neee hiç bilmiyorum da :D
0 oy
tarafından
O da bi can ve cocuklar canli cansiz varliklari ayirt edemez. Allah korusun öldürür yazik keske almasaydin. Unutturup baska birsey alsaydin
(248 puan) tarafından
Yarın yolluyorum zaten hevesini aldı bile :D
0 oy
(119,483 puan) tarafından
uuff bende civciv istiyom nasi bakilir hic bilmem bende
(248 puan) tarafından
Valla ben yarın yolluyorum hevesini aldı bile benim oğlan :D
(119,483 puan) tarafından
anaaa ne cabuk nereye yolluyon
(248 puan) tarafından
Kayınvalideme yolladım bahçesi var onun önceden de bakıyordu zaten

İlgili sorular