0 oy
468 göst.
Aile kategorisinde (2,947 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba. Size şu an içinde bulunduğum durumu anlatacağım. Öğretmemim ücretsiz dogum iznim bitti bu hafta ise başladım. 1 haftalığına çocuğa bakmak için kayinvalidem geldi. Ben sevmem kendisini ama eşimin annesidir kusur etmemeye çalışıyorum. Yemek işi bırakmam ona zaten çocukla ilgileniyor okuldan gelince yaparim. Eşim de yardım etmeye girer yanıma. Neyse ben mutfakta is yaparsam hayatta gelmez yanıma yardım edeyim diye ama bugün okuldan geldim bebeğim ac üstümü bile çıkarmadan corba icirdim sonra uyutmaya götürdüm. Eşim geldi o da mutfağa girdi annesi hemen peşine girdi mutfağa oğlum sen git ben yapayım diye. Ee ben de işten gelip mutfağa giriyorum yani ben insan değil miyim. Ufak şeyler evet buna mı takıyorsun demeyin takmak değil bu yalnızca kendi evladiyla bana olan davranışları. Her kayinvalide böyle midir ki. Ben kendi annemi düşünüyorum biz gelmeden çocuğu yedirir sofrayı da kurar bekler bizi. 

20 Cevaplar

+3 oy
(5,323 puan) tarafından
Elin evladı ele ucuzdur cidden öyle davranirlar
(2,947 puan) tarafından
Benim annem damatlarını kendi oğlu gibi korur biz şikayet etsek onları savunur. Bilemiyorum gelini olsa ona bize davrandığı gibi davranirdi diye düşünüyorum.
tarafından
Dogru soyluyor kendi evladi olunxa aman oglum canim oglum bana gelince yapacaksin zorundasin pislik kaynana nefret ediyom ondan adini sesini bile duymak istemiyom
(2,947 puan) tarafından
Ben de sevmem ama el mahkum işte zaman zaman bir araya gelmek zorunda kalıyoruz
tarafından
Allah kimseye muhtac etmesin canm
-Reklam-
+1 oy
(3,729 puan) tarafından
Hiçbir anne kendi evladına davrandığı gibi gelinine veya damadına davranamaz
(2,947 puan) tarafından
Benim erkek kardeşim yok ama annem damarlarını kendi çocuğu gibi sever biz gidince önce onların sevdiği yemekleri yapar el üstünde tutar. Evet kendi evladı gibi olmaz zaten onlar da bizim annemizin yerini tutamaz ama böyle de göze batan şeylerden uzak durmak gerek kasti yapılıyor bunlar
(788 puan) tarafından
Yanlış düşünüyorsun @tospik  Benim annem ve babam gelinlerini biz kızlarından daha çok el üstünde tutarlar. Sevgi olarak evet evladından çok sevmezsin belki ama evladına davrandığın gibi davranmak zorundalar yapmazlarsa da böyle sevilmezler işte
0 oy
(457 puan) tarafından

Klasik kaynana :)

(2,947 puan) tarafından
Hatta iyisi bile :)
0 oy
tarafından
Evet canim belki istisna olabilir ama cogu kayinvalide boyledir ogluna kiyamaz el ustunde tutar gelini hic yerine koyar sanki biz de bi ananin evladi degilmisiz gibi. O seni yok sayiyosa sen de onu yok sayacaksin ben saygisizlik yapmiyorum ama arkasindan da konusmuyorum yuzune icimden gecen herseyi soyluyorum tabi soyleme tarzi onemli 
(2,947 puan) tarafından
İçimden geçenleri yüzüne söylesem ooo olay olur o bana göre değil:) Ben de yapı olarak mesafeliyim zaten belki de o yüzden iyice çekiyor kendini benden
0 oy
(3,665 puan) tarafından
Merhametsizlik ya çocuğu nasıl aç aç bekletiyor nasıl içi elveriyor 
(2,947 puan) tarafından
Sabah kahvaltısını yaptırıyor meyve de vermiş sonra ama yarın corbasini ben gelmeden içir dicem çünkü beni görünce durmuyor uykusu çok gelmiş oluyor zor yedirdim.
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Benim kaynanamda aynı canım eşim burdayken eşimi çaya çağırır yemeğe çağırır ama beni cagirmaz  sanki ben aç birakiyormusum gibi dakika başı yemek yedinmi diye soruyor eşime
(2,947 puan) tarafından
Allahim hepsi bir model bunların. Biz onlara gidince 3 kişilik yediriyor oğluna ertesi gün de midesi bozuluyor :) ayağındaki coraba kadar karışır ince giymissim kalın çorabın yok mu diye.
(3,099 puan) tarafından
Bunların sebebi de şu aslında canım sevinmemiz lazım tam tersi gelinleri kiskaniyorlar cekemiyorlar
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ne yazıkki benimkide aynı 
(2,947 puan) tarafından
Hepsi bir model bunların
0 oy
(679 puan) tarafından
Senin kayinvalidene davranışında  onemli burda normalde aranizdaki iliski iyi degilse gelince sen  onunla soguk komusursan o ne yemek yapar ne de mutfağına  girer
(2,947 puan) tarafından
Cok sıcak diyemem. Zaten yemek yapsın değil amacım çocukla ilgilenirken yapamaz zor olur ona. Gelmiş surda 4 gün kalacak yaptırmam da dinlensin. Sadece bu ayrım gözüme takılan. Bir de o böyle davrandıkça iyice  soğuyorum.
(679 puan) tarafından
Bence oyle dusunme bak sen kendini onun yerine koy eve somucta hep seninle degilmis gelince anne naptin nasilsin diye halini hatrini sorsan su yemegi yapalimmi diye soylesen emin ol geri cevirmez bak benim annem yengemin yaninda uc gun zor durur o da ogretmen calisiyorum diye eve gelimce yuzune bakmaz konusmaz annemde onlar gelene kadar mutfaga girip karnini bile doyurmaz bidr onu  acısından  dusun
(2,947 puan) tarafından
Cok haklısın aslında ama inan zerre içimden gelmiyor Allahim içime sıcaklık ver diye dua ediyorum düşün ben de hiç sevmiyorum bu durumu. Zamanında yaşananları unutamıyorum malesef
(679 puan) tarafından
Sende kendine gore haklisin ama zaten birlkte yasamiyormussunuz bence oyle yapma ben anneme yapildiginda cok uzulmustum sonucta ne olursa olsun o bi anne annem gunlerce ac kaldi sonra  bahane buldu geldi hemen sende ilerde kaynana olacaksin sen iyi olda allah goruyor
0 oy
(864 puan) tarafından
Boşver bence takma bile tersini yapsaydı şaşardım ben
(2,947 puan) tarafından
Cok doğru diyorsun
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Sanirim kaynana geneli böyleee.
(2,947 puan) tarafından
Malesef
0 oy
(964 puan) tarafından
Valla ben bu konuda kaynanamin hakkını yiyemem kizimkn kirki cikana kadar kaldi hem kizima bakti hem yemegimi temizliğimi yapti ben de yardim ettim ama o daha cok yaptı kizi gibi gördü he cok sey yasattilar bize ama o konuda hakkini yeemm
(2,947 puan) tarafından
Ne güzel sorunlar hep olur önemli olan böyle zamanlarda destek olması. annem 35 gunlukken gidince geldi kayinvalidem sagolsun kurufasulye olsun makarna olsun eksik etmedi :)
(964 puan) tarafından
Oylr tabi kuzum ben esimden ayriyim su an zaten ama yapilanlarida unutmam tabi kotu gunler coktu ama iyi gunlerde vardi
(2,947 puan) tarafından
Yaa ayrılacak misin
(964 puan) tarafından
Evet kuzum bosaniyoruz
(2,947 puan) tarafından
Hayirlisi olsun
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bnmki de öyle davranırdı büyük ihtimal aman oğlumda oğlum
(2,947 puan) tarafından
Annen mi :)
(6,859 puan) tarafından
Kaynanam kız.. daha yeni yolladım köyüne bebem 10 ayı doldurdu görmeye ilk daha yeni geldi 4 gece zor durdu gitti.. sinir oldum oğlu karnım tok dio ye ye ye .. yeni mevzu daha :D
(2,947 puan) tarafından
Ayyy alsınlar da koyunlarında yatirsinlar bebislerini :)
(6,859 puan) tarafından
Yatırır zaten yapmadığı şey degl
0 oy
tarafından
Birlikmi oturuyorsun 
(2,947 puan) tarafından
Hayir cocuk bakmaya geldi yanıma
0 oy
(265 puan) tarafından
İşte herkes eğitim veremiyor malesef. Benim annemde çalışırdı babam çay koysun kendine babannem evin hanımı cayini koydu diye anneme laf sokustururdu. Annem tatsızlık olmasın diye cevap vermezdi. Ben genç kızken dedim benim annem de sabahın köründe ise gitti yapacak hayat müşterek diye. Bana kız kısmı her şeye karışmaz öyle dedi. Noldu annem tatsizlik çıkmasin diye cevap vermedi ama kıymet mi bildiler? Şimdi kendi kayınvalidem hiç onlara benzemez. Hamileyim kayınpeder kayinvalidem geldiklerinde çayları eşim dolduruyor. Kayinvalideme gittiğimizde sofrayı kurmaya kaldırmaya yardımcı oluyor, kayınvalidem oğluna ütü yapmayi bile öğretmiş evde ütüleri eşim yapar genelde. Oğlan annesi olanlarin biraz empati yeteneği kurmaları gerekiyor. Eşlerimiz yardımcı bile olsa fazla yük gene biz kadınlarin uzerinde
(2,947 puan) tarafından
Gercekten oyle kiymet bilmeyeni sırtında taşı ne faydası var. Ne güzel kayinvaliden yetiştirmiş eşini ben de oğlumu böyle yetiştiricem insallah kendine hizmetçi değil hayat arkadaşı alacak sonucta bunun farkında büyütücam
0 oy
(196 puan) tarafından
Aynen hepsi öyle benimki daha beter hem yapmaz hic bilmiyor böylesini hiç görmemiş sındır hem yapanı takdir etmez yer içer  asla güzel olmuş diyemez dili varmaz demeye ama kendisi bir bardak kaldırsa bütün mutfağı topladım der oğlu bir iş yapsa koşar ortalıkta kendi yapıyor gibi görünür orada maksadı bak gelin yapmıyor oğlum yapıyor yazık oğluma görüntüsü vermek yani çok acayipler ben kayınvalidem in davranışlarına gülüp geçiyordum ama anne olunca annelik duygusunu yaşayınca nasıl olurda anneliği yaşamış biri bir baskasinin evladına öyle davranir anlamıyorum ve artık tavrını koydum lafımi söylüyorum ona ağzını acamiyor yıllarca neler söyledi bunlar hep böyle ben çok nadir gördüm öyle anne gibi kaynana olmuyor kaynana demek üvey anne gibi birşey benim için 
(2,947 puan) tarafından
Eline sağlık der en azından ya o kadar değil benimki :) oğulları paşa değil padişah asla kıyamıyorlar biz el kızı sürünelim umurlarında değil. Insallah kendi evlatlarımız yuva kurunca bu günleri unutmayız ona göre güzel davranırız gelinimize
0 oy
(1,340 puan) tarafından
Sana bişey deyim mi. Ben kaynanamla resmen kankaydım.gerçek yüzü sonradan çıktı ortaya. Canım sevilmiyor gelin. Sen ne yaparsan yap. Oğluna kıyamaz. Sana kıyar
(2,947 puan) tarafından
Noldu nasıl orta çıktı anlatsana merak ettim :)
0 oy
tarafından
Haklısın valla sonuna kadar hem çocuğa bakıp hemde yemek yapabilir uyuyunca yapsın yemek yapmakta ne varki yani bütün gün evde baska ne işi var sanki ömürlük o şekilde olucak baskası olsa yaparlar herşeyi geline gelince lafta kalır benimkide kendini över sürekli millete yaptıklarıyla nedense ben aynısını goremedım Allah yardımcın olsun zor halden anlamayan insanlarla aynı ortamda olmak
(2,947 puan) tarafından
Yemek yapsın demiyorum zaten onu çoktan geçtim de insan bu kadar göze sokmaz. Çalış köle diyecek neredeyse. Kendi kızı evlenince hem çocuğa bakar hem Yemek yapar hem temizlik yapar adım kadar eminim.
tarafından
Yapar yapar gelin olunca ayırt ediyolar her ne kadar ayırmam oda kızım deselerde
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Seninki bencillik etmiş ayrım yapmış. Tabiki her kaynana böyle değil. 
(2,947 puan) tarafından
Bana da böylesi çattı işte:(
0 oy
tarafından
Bir kere kayinvalideme gitmiştik ben de 6 aylık hamileyim şehir dışından gelmişiz yorgunum vs beni mutfağa çağırıp acaba oğluma ne yapsak diye sormuştu sanki oğlu hamileymiş gibi ve sakatat yaptı ben asla sakatat yemiyorum biliyorlar ben yemem de dedim bana diyor ki sen de sebzelerinden ye... Tabiki aç kalktım yemek boyunca da oğlunun tabağını gözledi ye ye diye... Bu da benim zoruma gitti mesela asla unutmayacağım bir şey 
(2,947 puan) tarafından
Yaa saçmalığa bak. Burda iş eslere düşüyor aslında eşim dese anne hanım sevmiyor sakatat niye yaptın falan diye o da bir daha dikkat etmek zorunda kalır. Eşler hanımlarının yanında olmalı ama böyle düşünlisi de nadir çıkıyor.
tarafından
Akşam yemeğinden sonra dışarı çıkıp yemek yemiştik zaten :D yine çıkacaktık ben yemediğim için ama kaynanam bozulmasın diye yemekten sonra çıkalım dedim ben o da onun için hazırlamıştı boşa gitmesin dedim ama kaynanamın o hareketi zoruma gitti yani

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 501 göst.
24 Kasım 2020 Aile kategorisinde Ayse~ (359 puan) tarafından soruldu
+5 oy
123 cevap 1,861 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 587 göst.
0 oy
32 cevap 512 göst.
19 Şubat 2022 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (232 puan) tarafından soruldu