0 oy
296 göst.
Diğer kategorisinde (392 puan) tarafından

Kızlar merhaba

Bebeğim 17 günlük oldu teyzeler ama sürekli emmek istiyor gece bir kez ek olarak mama veriyorum iki gündür kakasını yapmakta çok zorlanıyor ve sürekli ağlıyor mamayı kestim bu kez de memeyi hiç bırakmak istemiyor tam uyudu yaptırayım diyorum gazını çıkarıp kucağımdan aldığım an uyuyoda olsa ağlamaya başlıyor emzik almıyor midesini bulandırıyor emdikçede rahatsız olup kusuyor kısır bir döngü gibi sürekli böyleyiz aynı durumu yaşayıp çare bulabilen var mı aranızda uykusuzluk ve yorgunluktan halim kalmadı :((

8 Cevaplar

0 oy
(712 puan) tarafından
Aynı durumdayız şuan olarak bacım bizde 38 günlüğüz bu cevabı yazarken bitaraftan da kızımın sırtını ovaliyorum
(392 puan) tarafından
Ben de sürekli karnına masaj yapıyorum benim kızımın köprücük kemiğinde kırık var oyüzden çok rahat harekette ettiremiyoruö canı yanıyor diye kafayı yemek üzereyim nasıl olcak ne yapcaz peki ne fayda eder acaba allah sana da yardım etsin kuzum :((
(712 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun kuzum ❤️ kıyamam canı aciyodur bende sağlık ocağından metsil damla yazdırdım ama faydası az da olsa oldu bi dene kuzum inşaAllah bugünler de gecicek sonra dicez ki ne ara büyüdün diye
(392 puan) tarafından
İnşallah canım benim inşallah doktoruma söylücem bakalım canım mecbur alcam o ağladıkça ben dayanamıyorum bir de kakasını kolaylaştırıyor mu yaparken bugün kakası hafif yeşil gibi geldi rengi ondan da korktum başka birşey mi var acaba diye :((
(712 puan) tarafından
Çok şükür kuzum benim ki yapıyor ama gaz yapmayan mamalar varmış onlardan dene bi istersen benimkinde sorun olmuyor gazını çıkardıkca kakasını da yapıyor ama bizde mucur derler oğlum öyleydi annem karnına bal sürdü buzdolabı poşetiyle üzerini kapattı  2 saat kadar öyle kaldı sonra geçmişti
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebeginin gazi var probiyotik+gaz damlasi kullanin.Ben probiyotik olarak bilgaia gaz damlasi da nurse harveys oneririm ama hergun ayni saatlerde verin.Ayriyeten verdiginiz mama da etkiliyor hem gazi hem kakayi.Sma daha iyi
(392 puan) tarafından
Kakasını yapmasını kolaylaştırıyor mu canım hangisini alayım
(6,203 puan) tarafından
Biogaia kaka yapmasini oolaylastirir cunku sindirim duzenleyici gaz damlasini gazi icin
(392 puan) tarafından
Doktor yazabiliyor mu peki canım
(6,203 puan) tarafından
Receteyle alinanlan damlalar degil ve devlet karsilamiyor
(392 puan) tarafından
Tamam  cNım yarın eczaneden alıyım inşallah faydası olsun da agrısına şifa olsun da... Teşekkür ederim
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım benim bebeğim de öyleydi zorla tutturdum emziği ben tek başıma olduğum için kimseye bırakamıyordum dinlenmemde gerekiyordu alıştırdım emziğe rahat ettim 
(392 puan) tarafından
Kuzum benim allah razı olsun düşünmen yeter ama hemşiremiz gaz damlası çok erken dedi korkuttu beni masaj yap dedi rezene çayını hiç denemedim nerden alabilirim kuzum bu arada ben de yalnızım annem var ama varda yokküçücük bir odaya tıkılıp kaldım bebeğimle tam olarak beslenmeme de dikkat edemiyorum destek olanda yok stresten uçuklar çıkıyor vücudumda artık allah senin de yardımcın olsun destek olmayınca çok zor oluyor bilirim:((
(4,698 puan) tarafından
Aktardan al canım unutma bugünlerde geçecek gaz damlasını biz verdik 40 gün nasıl dayanacak o gaz o çocuğu ne yapar bize doktor verin demişti
(392 puan) tarafından
İyi geldimi canım hazımsızlığına falanda fayda ediyor mu
(4,698 puan) tarafından
Ben günde bir defa veriyordum ilk zamanlar oda çok ağladığında ilk emziriyordum sonra gaz damlası gaz damlasını verir vermez emziği ağzına verip uyutuyordum emzik çok önemli plips ultra air kullandım çok emzik denedim bir tek bunu tuttu
(392 puan) tarafından
Alıcam damlayı canım yarın emzik mamajo avent wee denedim hiçbirini almıyor midesini bulandırıyor diliyle itiyor alsa bile anında atıyor emzik alsa bu kadar çok emmez hazımsızlığı olmazdı keske alsa
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm sebebini bilmiyorum baska birsey sorcam potlardan hatirliyorum seni yanlis anlama beni merak ettim seni ailevi sorunlarin vardi naptin nerde kaliyorsun kzum
(5,272 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun kuzum dualarım seninle
tarafından
Ah bir tanem Allah sabir ve güc versin.Bu arada yeni dogan bebek 6 . Ayina kadar annesini  hislerimi paylasir .Senin ne hissettigini anliyor yani.Surekli aglamasi gerginliginden kaynaklaniyor.Sanirim kolik biraz da .Yeni doganlar aglar ama surekli surekli agliyorsa senin stresini hissediyor.
(392 puan) tarafından
Canlarım allah razı olsun kızım benim kaderımı yasamanın bu eve doğmasın istedim ama olmadı rabbim biliyorya çok üzülüyorum haklı olabilirsin belki benim stresin yansıyor miniğime elimden geldiğince ona yansıtmamaya çalışıyorum kavga ortamları olunca kaçıyorum ama imkansız duymaması hissetmemesi biran önce kızımıda kendimide bu cehennemden kurtarmak istiyorum allahın izniyle siz de duanızı eksik etmeyin lütfen ://
tarafından
Yaa cooook da guzelsin canim benimmm.İnsallah kaderin ve bundan sonraki yasamin yuzun kadar guzel olur ❤️ Allaha emanet ol
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım. Benım amin güzel duaların için tesekkur ederım güzel kalbinin tüm dileklerini rabbim yasasın inşallah ❤️
0 oy
(161 puan) tarafından
Merhaba altta hemşire önermedi yazmışsınız ama gaz damlası 15. Günden sonra bebeklere kullanılabilir.Bebeğinize gaz damlası alın her gün aynı saatte verin.Kendiniz de yediklerinize dikkat edin.Ben bebeğime yüzüstü durmak çok.iyi geliyordu ayaklarına sıcak su torbası koyuyordum rahatliyordu.Tavsiye ederim.Koprucuk kemiği kırık yazmışsınız geçmiş olsun.Iyilesince sling kullanabilirsiniz hem.kucaginizda olur hem de siz dinlenebilir işinizi gücünüzü yapabilirsiniz.Emzik oioi marka tavsiye ederim bir deneyin isterseniz belki sever bebişiniz.Allah yardımcınız olsun ilk zamanlar hiç geçmeyecek gibi geliyor insan ama inanın geçiyor.Suan sizin kucağınızda gogsunuzde olmak istiyor her zaman da açlıktan ağlamıyorlar aslında eğer emip kusuyorsa mama vermeyin sütünüz yeterli geliyordur.Mamanin sindirimi daha zor malesef.Guzel günler de büyüsün kuzucuk 
(392 puan) tarafından
Canım benim çok tesekkur ederım damlayı alıcam isim önerisi bekliyorum kullananlardan mama mecbur kalmadıkça vermiyorum zaten canım emzik üç marka denedim üçündede diliyle itti bulanarak istemiyor asla kendim çok bilinçli ve düzenli beslenemiyorum maalesef şartları biraz düzensiz imkanım el vermiyor bazı sebeplerden sling kullansamda gece uykusuzluğu beni zorluyor gündüz gece zaten sürekli göğsümde tutuyorum uyusa bile ama gece bari biraz yatağında yatsa da uyusam istiyorum olmuyor :(
(161 puan) tarafından
Gaz damlası onerecektir anneler size.Ben marka veremiyorum ablam eczacı o yaptı bebegime ama çok iyi markalarda var.Sizi eski postlarınızdan hatırlıyorum.Umarim bu bebek o kadar uğurlu şanslı gelir ki size hamileliginizde yaşadığınız bütün kötü anıları onunla birlikte unutursunuz.Sizi gerçekten bir kadın olarak çok takdir ediyorum tanimadigim halde sizinle gurur duyuyorum.Bebişte annesi gibi cesur ve dimdik bir kadın olur Inşallah.
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benım inşallah kızım bu kötü ortamdan kurtulur biran önce tek dileğim bu güçlü ve dimdik olacağı hayat şartları benim ki kadar zor olmasın inşallah çok teşekkür ederim dileklerin için güzel yüreğin için rabbim evladından ayırmasın seni de kuzum
tarafından
Kuzucum emzige zaten alistirma .Asla onermiyor doktorlar ilk aylarda ozellikle .Emzik ve biberon asiri zararli yeni dogan bebek icin.Bu sefer meme reddine sebep olur.Zorlama yani bebegni .Masallah ne guzel emzigi reddetmis senin memeni istiyor Her annenin hayali .Cogu anne emmiyor , gogsumu tutmuyor diye cok uzuluyor.Allah yardimcin olsun .Stresli bir surecten geciyorsun.Allah bebegini ve seni feraha cikarsin
(392 puan) tarafından
Amin kuzum benim ben de emzik taraftarı hiç değildim canım benim ama sürekli meme istiyor emiyor ve fazla geliyor rahatsız oluyor bu kez de onun için ağlıyor bu yüzden tokken oyalansın istedim ama istemiyor atıyor göğsümü alamıyor göğüs ucu kullanıyorum bu yüzden
0 oy
(98 puan) tarafından
Süt doyurmuo demekki mama hangini kullaniosn gaz yapiodur Aptamil yapiomus öle dio cevrem mamayı degisin bide sizin kokunuzu arıyor sanırım bırakınca aglio madem kucagami alıştı dicem çok küçük hangi ara aliscak kucağa değilde emmeye alışmış emzik kullaniomusunz emzik verin gaz sancısı çok olur bu zamanlarda oda huzursuz eder önce mamayı degisin sonra gaz damlası yazdırın doktora bı ara bebeğim oleydi telefondan yağmur sesi dinletiyordm o sakinlestiriodu
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun teyzesi rabbim korusun bütün miniklerimizi masal canım
(98 puan) tarafından
Okudum kuzum şifa olsun masala ins
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım rabbim gönlündeki tüm dileklerini kabul etsin ❤️
(98 puan) tarafından
Sendende Allah razı olsun bnde anne oldgm için halinden en iyi bn anlarım masal iyi olsnda sende bir oh çek ins
(392 puan) tarafından
Amiinnn canım inşallah rabbim de sana ve meleğine ne derdiniz varsa şifa versin inşallah ❤️
0 oy
(549 puan) tarafından
Instagram'da gaz kemerleri satılıyor bebekler için ondan dene bı ben aldım gazimiz olmadı şükür
(392 puan) tarafından
Aldım kuzum onu da denedim faydası olmadı :((
0 oy
(496 puan) tarafından
Bebeğiniz daha çok yeni doğmuş hala hislerinizi yaşıyor yani bence sizin içinde bulunduğunz karmaşa annenizin destek olmaması eşinizle durumunz stresli olduğumz zamanlarda emzirrken maalesef bebek de etkileniyor biraz kendinizi iyi hissetmeye çalışın diycem ama kolay değil tabi Allah yardımcnz olsun bugünler de geçer inş güzel şeyler düşünün 
(392 puan) tarafından
Sürekli dua ediyorum bu ortamdan kurtulabilmek için biliyorum bebeğim hissediyor ister istemez sürekli gergin bir ortam sürekli bağırış kavga ben dayanamaz kafayı yerken kızım nasıl dayansın allahım bizi biran önce bu cehennem den kurtarsın inşallah tek dileğim kızımı koruyamadığım için çok üzülüyorum bu ortamdan

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 147 göst.
0 oy
2 cevap 39 göst.
29 Kasım 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 98 göst.
30 Ekim 2023 Aile kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
4 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu

379,362 soru

11,355,583 cevap

34,831 kullanıcı

...