0 oy
493 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (457 puan) tarafından
Kızlar görümcem  bugün doğum yaptı bebeği doğumda zorlanmış vakumla çekmişler bebeği bebeği başka hastaneye kaldırmışlar yoğun bakımda nefes almakta zorlanıyor demişler başına gelen var mı birşey olmur mu hastaneye geldik görümcem hep ağlıyor bilgide vermiyorlar

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbim acil şifalar versin çok üzüldüm ya 
(457 puan) tarafından
Amin sağol. Canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah sifa versin insallah bisey olmaz. 
(457 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
İniallah beyni hasar görmemiştir Allah yardımcısı olsun :(
(457 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım
0 oy
(3,156 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rabbim yardımcısı olsun ya benimde doğumum çok zor geçti ama vakumla filan almadılar kızımı kesi attılar neden öyle yaptılar acaba
(457 puan) tarafından
Kafası sıkışmış canım canım
(3,156 puan) tarafından
Tüh inşallah bir şey olmaz ya Rabbim sağlıkla annesinin kucağına kavuşsun şimdi ezanda okunuyo burda inşallah kabul olur duam...
(457 puan) tarafından
Allah canım İnşallah amin dua edin canım
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Vakumla neden almış ya hangi zaman dayız 
tarafından
Neden sezeryana almamislar ya beni sezeryana aldilar kafasi cikmaz dediler. Hastanenin suçu bu.
Devlet hastanesindemi yapti
(457 puan) tarafından
Evet canım devlette hastaneye geldiğinde 9 cm mis alamamisler Dr olmaz demiş zaten ilk hemşire doğuma girmiş olmayınca Dr çağırmislar
tarafından
İste yanlis. Benim 11 cm acilmam vardi. Ben ozelde yaptim bu arada. Cok zorladim cikmadi hemen sezeryana aldilar. Ya insallah iyi ilur bebek cok uzuldum. Bu devlet Hastanesini kötülemem ama. Bu huylari cok kotu
(457 puan) tarafından
Canım benim bildiğim vakum yasak değil mi bile atlamışlar dikişleri yok şimdi
tarafından
Ben onu bilmiyorum.hic boyle bir konu gecmedi
0 oy
(544 puan) tarafından
Canım benim doğumda zorlandılar sa bunun çözümü var kesi atmak. Vakum kullanmak kesinlikle yasak isterseniz bir araştırın Allah korusun çocuğa İnşallah bir şey olmaz yasaklandı çünkü vakumla çocuk çekmek o yüzden hastaneye dava bile açabilirsiniz bence bir araştırın
(457 puan) tarafından
Kesi almadılar canim dikisi yok söylerim ama . boş inşallah bebeğe birşey olmaz
0 oy
(1,284 puan) tarafından
26 yaşındayım.ben doğarken de öyle olmuş vakumla çekmişler ama hemen anneme vermişler çok şükür bu yaşıma geldim. Darısı minik kuzuya olsun inşallah sağlıkla büyüsün 
(457 puan) tarafından
İnşallah kuzum inşallah
0 oy
tarafından
Rabbim şifa versin inşallah düzelir yakın zamanda
(457 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
tarafından
Allah sifa versin canim. Bende devlet hastanesinde vakumla dogum yaptım bebegim de bende saglikliydik.  Genelde özel hastanelerde doktorların ihmali oluyo o vakum meselesi çok hassasiyet istiyo doktor bilemiyo bazen.  Gününü tamamlamış bebeklerde maaşı durumlar yüzde 98 doktor hatasından dolayı oluyo 
(457 puan) tarafından
Bebek çok kiloluymus canım 4 küsür birseymis kadında  8 cm açılmayla hastaneye gitmiş
tarafından
Canim doktor hatası işte ya hemen sezeryan a alması lazımdı yada düzgün vakum kullanması. Benim ki de 4 kusurdu.
0 oy
(968 puan) tarafından
Yegenim oyle oldu yoruldu dediler bsey olmadi canim kuvezde cok kalmadi ckti hemen 
(457 puan) tarafından
Bizimkine canım en az 4 gün bize kalacak demiş
0 oy
tarafından
Canım benim bebeğim ince doğumda zorlandı ama vakumla çekmediler 24 saatten fazla suni sancı aldığım için kendimde strese girdiğim için tansiyonda çıktığı için çocuk sorun yaşadım o da doğduğunda nefes alamıyordum bizimki akciğer kanaması geçirdi bilmiyorum sizinki nasıl olur onda belki akciğerdeki suyu atamadığı için doğumda nefes almakta güçlük çekebilir sizden önerim dua edin bir de anne sütünü 2 saatte bir sagsin ağlamayı bıraksın sütü kesilir ben öyle yaptım üzülsem de sürekli ağlamamaya çalıştım bu sefer sütü kesilir şu an o bebeğin anne sütüne ihtiyacı var benim kızımda anne sütüyle toparladı 10 gün sonra yoğun bakımdan çıktı Allah'ım şifa versin Rabb'im kimseyi evladıyla sınamasın Allah yardımcınız olsun
(457 puan) tarafından
Canım şimdiye kadar annesinden süt falan istemedi demişler ki 4 güne kadar size hiçbir şey söylemeyeceğiz acil bir durum olursa haber vereceğiz görümcemin de canım kendi sancısı imiş 8 santim ile hastaneye gitmiş gider gitmez zaten doğumhaneye almışlar doktor demiş artık seni sezeryana da alamayız
tarafından
Bendende istememişlerdi canim ben götürdüm bu sefer sütüm iyi gelince sürekli süt sağ getir dediler babada canim
0 oy
(44,648 puan) tarafından

Offf rabbim şifa versin kuzuma:'(

(457 puan) tarafından
Amin amin sağ ol canım
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah canım benim 
(457 puan) tarafından
Amin canım sağ olasın
0 oy
tarafından
Allah yardimcısiniz olsun canim. Benimde kuzenimin zorlu oldu vakumlu cekeceklerdi kabul etmediler doktorun hatasıydı baska doktor sayesinde sezeryana almislar hemen. O ozelde oldugu halde doktor ve ebe normale zorlamiş. Doktorun hatasi var direk sezeryana alabilirlerdi
(457 puan) tarafından
Canım görümcem geç gitmiş hastaneye hastaneye gittiğimde 8 santim açıklığı varmış gider gitmez doğumhaneye almışlar zaten ondan sonra böyle bir şey yaşanmış
tarafından
Anladim canim benimde kuzenimi normale zorlamışlar acilmasi felan da varmis suyuda gelmiş ama cok korkmuş ıkınanamış baya hirpalamışlar en son vakumla cekelim cekecegiz demisler. Sonra baska doktoru cagirmişlar hemen sezeryan yapin o an genel antesiz ile sezeryan yapmislar. Size diyim sikayet edin sezeryana donebilirlermiş. Cunku kuzenimin bebeginin kafasi görunmüş. O da pisman olmus  simdi sikayetci olucak ozellikle ebeden
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Vakti zamanında beni bile vakumla çekmişler sorun yaşamadım hiç bugüne kadar. Ondan sorun olmaz. Haftası erkense anca toparlar bence
(457 puan) tarafından
41+3 canım bebek dört buçuk kiloymus
(13,202 puan) tarafından
Zaten sezeryana girmeyen görümceni onu sezeryana almayan doktora canım çatlayacakmış kadın olacak şey mi zorla.
0 oy
(734 puan) tarafından
Kaç kilo doğdu
(457 puan) tarafından
4 buçuk doğdu canım
(734 puan) tarafından
iri bebeklere özele gitmiş olsa direk sezeryan planlanıyor bu devletteki normal doğum ısrarı hem anneyi hem bebeği riske atıyor çok geçmiş olsun
(457 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Madem bünyesi normal doğuma uygun degl neden sezeryan almamışlar dava açsın benim de bebeğim köprücük kemiği kırık doğdu zor doğum oldu sezeryan diye yalvardım almadılar 
(457 puan) tarafından
Kadının 6. Bebeği kız
(4,961 puan) tarafından
Himmm maşallah:) rabbim sağ saglim kavuştursun

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 285 göst.
25 Nisan 2023 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 248 göst.
0 oy
20 cevap 617 göst.