0 oy
815 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (207 puan) tarafından

Kızlar memlekete giderken neler alıp götürdünüz. Ben geçen sene hemen hemen bütün akrabalara çay kahve çikolata krem deodorant  verdim. En yakınlarımada görümcem eltim falan filan elbise üst falan aldım. Onlar bana bir don bile almadı :ermm:. Bu sene gene gidicem ama sadece çay kahve çikolata götürecem ama kıyafet yada başka birşey almicam. Bunlar bile fazla ama malesef götürmemekte olmaz

20 Cevaplar

0 oy
(813 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bı çikolatayla kahve getiriyor bizimkiler valla sen baya birşeyler alıyomuşsun 
(207 puan) tarafından
Ben geçen sene ilk defa memlekete geldim o yüzden kim ne istediyse aldım asla yok demedim tansiyon aleti fön makinesine kadar istediler aldım götürdüm, karşılık beklemedim çünkü bana birşey yapmayacaklarını biliyordum ama yinede ilk seferdir diye kimseyi kırmadım, insan nezaketen bir iğne alır al buda bizden der ama yok bir iplik bile almadılar. Artı bide orda herkese birer elbise aldım alışverişlerine kadar yaptım. Bu sene çay kahve çikolata götürürüm, seneyede sadece çay çikolata :) yavaş yavaş azaltacam :)
(813 puan) tarafından
Aman azalt canım gerek yok o kadar şeye daha bide beğenmemezlik yapıyolatsa hiç gerek yok zaten fön makinesi nedir ya Türkiye'de kökümü kurumuş
Millet Almanya'da yaşayanları milyoner sanıyo
(207 puan) tarafından
Hiç sorma canım burda üstümüze yağan yağmuru para sanıyorlar.
-Reklam-
+1 oy
(119 puan) tarafından
valla bizim almancılara cebimdekini veresim geliyo
(207 puan) tarafından
:)) doğrudur canım var öyleleri cimrilik ten simitle karnını doyururlar
(119 puan) tarafından
Allah seni onlardan eylemesin emi Canım
(207 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Alamanci dedin icim burkuldu ya :(
(207 puan) tarafından
Kıyamam ya canım benim. Biz mecburiyetten gidiyoruz canım yoksa bilet parası almış başını gidiyor 3 kişiye gidiş geliş 1500 euro. Görümcebin düğünü olmasaydı eylül yada Ekim'de giderdim hem biletlerde ucuz oluyor o zaman
tarafından
Kiz ondan degil ya rahmetli amcam geldi aklima oda almanciydi hep evlatlarina hasret yasadi valla sirf onlar burda rahat etsin diye geldigindede kac valizle getirirdi baba derdik ona amca bile degil yani :(
(207 puan) tarafından
Başın sağolsun canım. Benimde amcam 15 sene burda yaşadı kaçaktı diye türkiyeye gidemedi, 32 yaşında kaza yaptı:( malesef tabutun içinde götürdük, bende amcamı babamdan daha çok severdim. Mekanları cennet olsun
0 oy
(13,775 puan) tarafından
Almanyada hava nasil canim. Haftaya bende gelecem , kalın kıyafet getirmeye gerek var mı ? 
(207 puan) tarafından
Yolum düşerse uğrarım :))
(7,972 puan) tarafından
Bklerim;))
(207 puan) tarafından
Canım birşey soracam ya. Beğenmediğim bir yorum olunca nasıl uyarabilirim yada o yorumu yada o kişiyi engelleyebilirim. Dengesizin biri almancılardan nefret ediyormuş da hepsi aynıymış para için ölüyormuş, kendimizi beğeniyormuşuz falanda filan saçma sapan yazıyorda onu silmek istiyorum daha fazla muhattap olmak istemiyorum
(13,775 puan) tarafından
Ben 2-3 ay falan kalacam. Daha dönüş biletine bakmadik. Ilk defa yazı orda geçirecem. Almanyanın en sıcak zamanı sanirim. Inşallah dediginiz kadar bunaltmaz beni.
(207 puan) tarafından
Türkiyenin sıcağı burdaki gibi kötü değil ya yada bizim o taraflar almanyadan çok daha güzel. Yoksa türkiyenin sıcağı burda olsaydı burdakiler bayılırdı
0 oy
(1,929 puan) tarafından

Teyzem gelirdi almanyadan dört gözle beklerdik sağolsun doldurur getirirdi çocukluk işte :(

(207 puan) tarafından
Canım bizde getiririz getirmesine de getirincede beğenmiyorlar ya o yüzden bir halt getirmek istemiyor insan. Ceylon çay getiriyoruz, bide laf sokar gibi yok bilmem kim mevlana getirmişte çok iyimiş. Tamamda siz mevlananın fiyatını biliyormusunuz, bide biz kendimiz bile mevlana içmiyoruz niye içtiğim çayın iki kat daha pahalı olanı size getireyim ki
0 oy
(3,457 puan) tarafından

Benim dedem neden gençken Almanya'ya çalışmaya gitmedi yaa.    Derin bir yaradır içimde :D

(207 puan) tarafından
:))) güldürdün beni. Keşkede gelseymiş canım
(13,203 puan) tarafından
Sorma bizim de öyle
0 oy
(11,088 puan) tarafından
Ben de bi alamancı yakalamışken sorayim. Eşim oraya çalışmaya gitmeyi düşünüyor. Sonra bizi de yanına alma ihtimali var. Sence orda mi rahat yaşarız, yoksa eşim çalışsın ben kalayım para biriktireyim 2-3 sene daha mi mantıklı? 

Almanya'da yaşam nasıl? 
(207 puan) tarafından
Yani destek olan birisi olduğu sürece güzel kazanır ve zamanla belki kendi yerini bile açabilir
tarafından
Aymen z. T katılıyorum
(11,088 puan) tarafından
Hollanda'da eşimin en yakın arkadaşı var, onlar da rahat yaşıyorlar ama karı koca çalışıyor. Ben çalışmayacam 3 çocuk olacak o zaman inşallah, yine de gitmek mi iyi?
(207 puan) tarafından
Valla türkiyenin şuanki durumuna bakılırsa bence her durumdada gelmek en iyisi. Türkiyede çalışmasan aç kalırsın ama burası öyle değil
(11,088 puan) tarafından
Bak bunu doğru dedin
0 oy
(342 puan) tarafından
Benim abimle yengem orda saolsunlar herseyi getiriyolar cocuklarima oyuncaklar falan ama ben de onlara hic bisey alamadim simdiye kadar cunki euro burda guzel para istedikleri herseyi aliyolar kendilerine benim onlara alicagim pek bisey yok ki yani sizinkide o hesap zaten paralari var diye bisey almiyolardir tabi her insan kucuk biseyde olsa bisey bekler 
(207 puan) tarafından
Bana sadece sende birşey beğen sana alalım demeleri bile yeter canım yoksa kimseden birşey beklediğimden değil. Sormak bile insanın gönlünü hoş eder. Bide bize burda devlet bakıyor. Eşim 4 senedir almanyada ve çalışmıyor, devlette olmasa aç kalırdık. Bunuda onlar biliyor zaten ama yinede sanki bize gökten yağıyor gibi düşünüyorlar
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Valla bizim aile hep almanci yani bi özelligimiz kalmiyo ama yinede çikolata çay parfum götüruyoruz hediyelik esya vs.
(9,923 puan) tarafından
Çayımı meşur kız oraların
(7,972 puan) tarafından
Yok kız ceylon , mevlana marka çaylar var kaçak çay genelde burda türk marketlerinde satiliyo aliyoruz kendimizde onlari iciyoruz
(207 puan) tarafından
Kız yok meşurluğundan değil. Bize gökten para yağıyor ya o yüzden meşurlaştırmışlar herşeyi, biz aşınca bedavaya gidiyor ya, sen anla gerisini
0 oy
(203 puan) tarafından
Bizim almancı lar çöp getirmez canım beklemeyiz bizde :) burda herşey var zaten pahalı falan ama olsun 
(207 puan) tarafından
Bizde gönülleri hoş olsun bi Allah razı olsun desinler diye getiriyoruz canım yoksa maşallah durumları bizimkinden iyi. Ama insan gönül hoşluğu için bir sorar sende birşey beğen alalım der yani.
0 oy
(119,055 puan) tarafından

Aldiklarimi hostersem sok olursun :D  

(207 puan) tarafından
Aslında aynı çünkü senin bebeğin var benim oğlum 2 yaş 3 aylık o yüzden onada koltuk veriyorlar. Oğlum 2 yaş altı olsaydı o zaman bizde 550 civarı öderdik
yaa belcilada turk hava yollari her zaman 50 veya 60 euro fazla yemekli falan oluyo yaa indan biz belcika firmasina aldik tuifly yemeksiz economi aldik
(207 puan) tarafından
Sevdoş diyorum ya en uygunu buydu sunexpres pegasus bundan pahalıydı. Ne kadar geç alırsan o kadar pahalanıyor sekizinci ayın ortasına kadar böyle olacak çünkü sezon okul tatiline denk geldi. Yinede hayırlısı olsun  :)
allah kavustursun askim ⚘⚘⚘ hayirli yolculuklar ben bide korkuyom ucaktan
(207 puan) tarafından
Amin sağol cümlemizi inşallah. Ben 22 haftalık hamileyim p yüzden biraz tedirginim yoksa uçaktan hiç korkmam, hamilelikte uçağa binmeyle ilgili postta açmıştım hatta bebeğime birşey olur diye korkuyorum diye, zaten bir düşüğüm oldu o yüzden ister istemez insan korkuyor. Sanada hayırlı yolculuklar iyi tatiller :)
0 oy
(928 puan) tarafından
Benim varyemez bir dayım var durumu da iyi yani küçükken gelirdi karısı çocukları bizde kalırdı annemgil hizmet ikram yedirirlerdi icirirlerdi misafir ya işte dayimda getire getire fındıklı çikolata getirirdi üç beş tane çocuktuk beklerdik öyle hevesle bizde bize bişey aldı mı diye :)
(207 puan) tarafından
50 tane fındıklı çikolata aldım :) bizim fındıklk çikolatamız meşurdur :))
(928 puan) tarafından
Bilirim bilirim canım Almanya diyince aklıma fındıklı çikolata gelir hep tadı çok güzeldi :)
0 oy
(395 puan) tarafından

Valla siz ne getirirsiniz bilmiyorum ama şu dışında yeşil jelatin olan çikolatayı ben hep bekliyorum adı neydi sahi onun aşerdim valla belki Türkiye’de de bulurum :angel:

(207 puan) tarafından
Fındıklı olanmı. Valla canım burda olan herşey ortada var. Sankş bizim üstümüze para yağıyor gibi herşeyi bekliyorlar ama kendileri bize bir bokk yapmazlar
(395 puan) tarafından
Evet fındıklısı çok haklısın valla sennoraya gidince hadi birşey almadılar diyelim en azından sonuna kadar yedirip içirseler
(207 puan) tarafından
Yedirip içirmeyide zaten kendimiz alıp yiyorduk. Almasaydıkta mecbur yedirirler de yinede şatapatlı birşey yemedik yani. Gittiğimde parlıcan kebabı yedik gelene kadar:) hatta söylerdim de bize patlıcan yedire yedire patlıcana benzedik kağ kara plduk diye :)
(395 puan) tarafından
Yok artık bi dışarıya oranın meşhur yeri vardır atıyorum yemeğe bile götürmüyorlar mı çok ayıp artık biz gelen misafiri önce evde ağırlarız dinlenir bi gün diğer gün kahvaltı da evde öğlen belki alışveriş yada gezme sonra meşhur bitere gideriz yemeğe geliriz yine siz gelince bari eşinle birlikte gezin en azından
(207 puan) tarafından
Yok canım ne yemeğe götürmesi, daha biz onları yemeğe götürürüz :) bide alışverişe gideceğimiz zaman illaki peşimize birilerini takardık. Ama bu sefer eşime söyledim gezmeye gidicez ve görümcemle nişanlısı hariç hiç kimse bizimle gelmicek dedim. Onlarda bize iyiler kafa dengiler diye götürecem yoksa tek giderdim eşimle.
0 oy
tarafından
Ablam Hollanda da deniz kabuğu çikolata çay kahve ve peynir getirir bu sene burda Philips avent biberon bulamadım onu da getircek :D 
(207 puan) tarafından
Hollanda'nın peynirleri meşhurdur, bizde kölnde kalıyoruz holandaya yakınız. Philips avent biberonlar nasıl kullanışlımı bari. Biberonun o başı hoşuma gitmedi diye ilk oğluma kullanmamıştım ama bu ikincide kullanırım belki
tarafından
Çok güzel hiç akıtmıyor bebrk boğulmuyor
(207 puan) tarafından
Bende birtane tek alır denerim memnun kalırsam devamını alırım :)
0 oy
(2,130 puan) tarafından
 Almanyada dglim olsaydim ne gotururdum cikoletaaa :) 
(207 puan) tarafından
Getirdikleri zaman beğenmezseniz onlarda getirmez. Sırf insanın morelini bozmak için laf sokmak için beğenmezler ama hart hurtta yerler. Madem beğenmediniz o zaman yemeyin. Bu arada yanlış anlama canım senin için demiyorum, herkes aynı değil
(2,130 puan) tarafından
Yo cok sevinirdik cocukken  simdi tuhaf oldu herkes
(207 puan) tarafından
İşte şşmdikiler öyle değil canım. Bende 12 yaşına kadar türkiyede büyüdüm. Babam almanyadan gelince boya kalemleri getirirdi nasılda sevinirdim :) o eski boyalar aklıma geldiği için eltimin çocuklarınada aldım okul malzemeleri. Gerçekten bazı insanlara değmiyor. Ben gitmeden önce eltimle aram çok iyiydi kardeş gibiydik annesi içşn bile istekte bulundu yinede kırmadım ama türkiyeye gittim 3 gün sonra kadın 360 derece değişti hiç konuşmadı bile benimle bide ben özet geçtim. Gerçekten iyi niyetimi suistimal etti o yüzden ona karşı doluyum ama çocukların hiçbir suçu yok onları sevindirmek için elimden geleni yinede yapıyorum
(2,130 puan) tarafından
Sende cocuklar adina sevap aliyosun canim bosver nankormus oda Allah bilsin yaptiklarini
(207 puan) tarafından
Aynen öyle canım boşverdim zaten.
0 oy
tarafından
Bence hiç goturmeyin zahmet bile etmeyin bu almancilarin hepimiz aynı olur:)) 2 çikolata bekleyen yoktur sizden turkiyede daha iyileri var kendiniz gelin hava atmadan yeter
(207 puan) tarafından
Türkiyedekiler de öyle hepsi kendini beğenmiş
0 oy
(84 puan) tarafından
bende yıllarca yurtdışında kaldım akrabalarımız hep bişeyler bekliyodu .. ? artık türkiyedeyim abim ve ablam yurtdışında her sene sorarlar bişey istiyomusun diye , vallaha tek isteğim sağ sağlım gelsinler kavuşalım o yeter bana .. ♥️ çikolata çay kahve burdada var .. yurtdışından gelenlerin ne özelliği var anlamış değilim ? 
(207 puan) tarafından
Tek özellik bedavaya gelmesi :)
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Halam gelirdi cikolatalar jelibonlar şekerler oyuncaklar nasıl heyecanla beklerdik valizini açmasını herkes yatınca çağırırdı bizi yanına en güzellerini vermesi herkese sevdiğini getirirdi çocukluk 4 gözle beklerdik gelmesini 
(207 puan) tarafından
Çocuklar başkadır canım onlara zaten hem burdan hem ordan illaki birşeyler alırım. Geçen sene ayakkabı götürdüm mesela bu sene okul malzemesi boya kalem silgi falan götürüyorum okula başladılar diye.
0 oy
(375 puan) tarafından
Güzelim benim annem babam 20 yıl herkesin donuna kadar taşımış arabalar dolusu. Babam en son kanser tedavisi görürken bir geçmiş olsunu çok gördüler, el gibi cenazesine gelip gittiler. Sen kendini parçalama yaranamazsın  bir kere vermeyi kes bak ne olucaklar :) 
(207 puan) tarafından
Başın sağolsın canım mekanı cennet olsun inşallah. Vermeyi kesersem başıma neler geleceğini en iyi ben bilirim. Sırf para istediler göndermedim diye en iyisiyken en kötüsü oldum şimdi de gene en iyisi oldum çünkü geçen sene eltim gitmiş onları bir şeyden saymamış o yüzden geri bana yöneldiler :) kimden yüz görürlerse onlara yöneliyorlar
(375 puan) tarafından
Sağol canım amin. İnsanlar ne kadar yakının olursa olsun çok nankör çok. Sen kendine ailene harca güzelim boşver elalemi
(207 puan) tarafından
Eşimin hatırı için yapıyorum canım yoksa yüzlerine bakmazdım da işte olmuyor insan onlar gibi yapamıyor

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 297 göst.
0 oy
2 cevap 55 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Minnos_1 (7,831 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 107 göst.
7 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 79 göst.
12 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu

377,725 soru

11,305,274 cevap

34,731 kullanıcı

...