0 oy
330 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Merhaba Hanımlar direk konuya girmek istiyorum ben 1 yıllık evliydim birlikteliğe gittim psikolojik baskı ile istemeyerek 9 aydır  kaynanamlarla oturuyoruz kayınvalidem kaynım kayınbabam var onlarla birlikte oturuyorum açıkçası zorlanıyorum çünkü kaynanam benim iyiliğimimi düşünüyor bilmiyorum kadın sürekli bana sen geç kızına bak kızım 5 aylık diyor ben de sürekli odadayım odadan çıkmıyorum bir iş falan da yapamıyorum yer değiştirirsek kızımı ona versem ben ev işlerini yapsam kadın 10 dakika sonra kızı geliyor veriyor bana kız durmuyor diyor. eve de hasta oldum strese girdim birazcık da psikolojim bozuldu ailemin evine geldiğim zaman sürekli ayrılmak istediğimi ve sorunlar yaşadığını söylüyordum anne olmuyor beni ayırın annem babam bana dayan diyordu hani belki ev sahibi olursun ileride tabii birikim olmuyor Cat pat işte  TOKİ aldığımız için borç ödüyoruz neyse kızım 5 aylık anneannesini o günü görünce bağırmaya ve birinin kucağına verdiğim zaman kızım hemen ağlıyor bağırıyor ve insanlardan korkmaya başladı. çünkü gezdiremiyorum gezmem de hani saatlik diye yani bir süre sonra eve gelmem gerekiyordu sürekli de gezemiyorum olmuyor yani eşimde bana hayır ayrılmayalım bu evde kalalım belki ilerde bu ev bize kalır gibi cümleler kullanıyor ben ise istemediğimden dolayı sürekli kavgalar ediyordum sonunda ailemin evine geldim ve bir haftadırlı ailemin evindeyim evimi ayırsam eşim bana yine kızacak yine belki de bilmiyorum ama bak yine psikolojik baskı yapacak senin yüzünden geldim ben ailemi orada bıraktım geldim diyerekten ayırmasam da ben 2 yıl sonra ne olacağım kızım 2 yıl sonra ne olacak bilmiyorum en son eşimle görüştüğümüz zaman ailemin yanında bana bağırdı saygısızlık yaptı ailemin yanında beni küçük düşürdü şerefin varsa boşanma davasını verirsin boşalırız ben ailemi babamı bırakmam ben onlari atmam gibi cümleler kullandı yani yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal meselesi ne yapacağımı bilmiyorum buna bir akıl verir misiniz biraz uzun oldu kusura bakmayın. şöyle bir şey de eklemek istiyorum en son eşime telefon görüşmesinde dedim ki ona tamam bu evde kalalım belki bu ev bize kalır geleceğimiz güzel olur a ma hani ya olmazsa  tekrardan Ahmet 2 yıl sonra çıkalım olmuyor dediğim zaman bana kızmaya başladı dedi hani sen farklı düşünceler deydin dedi bana ben sadece 2 yıl sonra çıkarsak  yine aynı şekilde baskı yapar mısın diye sordum ihtimal verdim kararımı evde kalmaktan yanaydı ama şimdi değil ve olayı çok farklı yerlere getirdi sanki ben aileni git sokağa dermişim gibisinden ben o evden ayrılmak istiyorum demişim sanki tekrardan kusura bakmayın cevaplarınız için teşekkür ederim 

8 Cevaplar

0 oy
(479 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım eğer eşinle mutluydan seni seviyorsa biraz daha dayanmaya çalış biliyorum zor bende şuan o durumdayım ama inan boşanmak okdr koaly değil sonuçta bir çocuğunuz var onu düşün sen benim postlarımı oku kendinr şükredersin dediğim gibi dua et ama yuvana sahip çık hiçbir şey eş gibi değil canım 
-Reklam-
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Sen eşinle evlendin onun ailesi ile değil yani evde insan rahat olamıyor kendimden biliyorum bende aynı evde oturdum ama olmuyor eşinle film izlemek istersin yapamazsın bir başbaşa kahve yemek yemek istersin olmuyor herşey sıkıntı eğer ailen senin arkandaysa git ve deki evi ayıraa kadar gitmyrm bu evden de ben öyle yaptım ilk 1 ay boşa dedi ailemi atamam edemem dedi konuşmadı bende yazmam ve 1 ay sonra peşimden geldi evi ayırdı hiç taviz verme ayıracak ona o korkuyu vermen gerekiyor yoksa sen o evde kaldıgın sürece senin evliliğin bitecek soğucaksınız ikinizde
(42 puan) tarafından
Ay senin gözünün yağını yiyeyim aynen öyle tam benden bahsettim kadar güzel akıl ver tam benlik çok sağ ol çok teşekkür ediyorum
0 oy
(48,491 puan) tarafından
okurken ben darlandim 
(42 puan) tarafından
Ah birde beni düşün
0 oy
(568 puan) tarafından
Valla canım ev üstüne ev olmaz ya Allah yardım etsin çekemem ben valla çok zor 
(42 puan) tarafından
Valla öyle
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Evin size kalma garantisi yok ki neden böyle bir şey söylüyor 
(42 puan) tarafından
İşte güya kalacakmış zannetmiyorum kaynım evlenecek kayınbabam Ada Allah ne kadar ömrü verdi bilmiyoruz ömrünun sonuna geldiğinde ölecek kaynanam da bir ben bakacağız bir de kaynım bakacakmış kaynım tabii altınlarını bozdurdu eve verdi çocuk şu anda bir kuruş yok evlene hiçbir şey yapamaz bilmiyorum yani bu şekilde bize kalacak ha ha ha ha gülerim yani
(12,852 puan) tarafından
Kayınpederine bı şey olsa miras üçüne ait olur eşin tek başına hak iddia edemez ve ileride kaynin yine hak iddia edebilir böyle bir hakkı devlet veriyor keşke baştan şart koşup kabul etmeseydin canım
(42 puan) tarafından
Diyorum ya baskı şeklinde oldu bunaldım artık daralmıştım yeter dedim ne olacaksa olsun dedim
(12,852 puan) tarafından
Çok zor bir durum yaa en basiti sarılıp dizi bile izleyemezsin evde rahat istediğin gibi giyinemezsin kadınlık cazibeni kullan canım belki işe yarar
(42 puan) tarafından
Olmuyor ki  canım nasıl kullanmalıyım  soğudum da eşimden bıktım yani ne olacaksa olsun artık
0 oy
(7,935 puan) tarafından
ev ev üstünde olmuyor canım keşke başlangıçta kabul etmeseydin.Eşİn çok sert tepki vermiş sanki başka ile gidip  yerleşelim demişsin gibi...Bu ailesinin dibinden ayrılmak istemeyen  sünepe erkekler lütfen evlenmesin yaaaa daha büyüyememiş valla yaşı kaç olursa olsun!!!

Ailenin yanına gelmişsin madem.Kararında istikrarlı ol .Boşancam falan deme de iyi düşün ev ev üstünde olmuyor , biz evlendik ayrı bir aile olduk , istediğin zaman ailenle gider görüşürsün hatta onlar da gelebilir falan de 

Ayrıca ;kaynım var demişsin , küçük diye evi ona bırakmak isterler belki eşin çok da heveslenmesin bence ....
(42 puan) tarafından
Bir de bunların hiçbir geliri yok emeklilik yok hiçbir şey yok kaynım desen evlenemez biliyorsundur bu devirde evlenmek çok zor ya tabii ki de ben ailesine gidip gelmesini falan hiçbir şey demem karışmam sadece benim evim ayrı olsun huzurum yerinde olsun yeter para mal mülk benim için zaten önemli değil işte benim eşim çok abarttı
0 oy
tarafından
Ben eşime tanıştığım zaman görücü usulüydü, eşim köyde yaşıyordu bende İstanbula götüren dedim ailem kzıom köy hayatı yaşayamaz dedi İstanbula götürüceksen veririm dedi, eşimde Tmm ama ailemde gelicek dedi " s alak kafam neden kabul ettin ki bende anasıdır babasıdır Tmm dedim 4 ay köyde kaldım ve İstanbula ew alıp İstanbula geldik ve bir ewde 7 kişi klaoyorduk, ewli görğmcelerim hiç çıkamzlardı ewde onlarıda hiç saymıyorum, kaynanam ve kızları RABBİM onları bildiği gibi yapsın, beş dört yılımı verdim, onlar hepsi birdi ben birdim Bi RABBİM VARDI, beni dövmeye kalkıştılar, bende dayanamadım en sonunda anneme söyledim, annemde büyük kayını ma söyledi ya kardeşine söyler ewini ayırı yada kzımı alır giderim, kayınımda sağolsun arkamda durdu, benim eşimde senin eşin gibi Nuh diyordu peygamber demiyordu, ve bende küçük kaynımın ewlenmesini bekledim, o gelisnde ben çıkarım ama eltim uyanık çıktı , ayrı ewe gelmek istedi bende eşime dedim ister boşa ister boşama dört yıldır ailenin kahrını çekiyorum ailenin bana yeptıklarından bıktım, ya ewimi ayırırsın yada giderim oda bana diyordu sen böyle demiyordun ailem bizimle kalıcak tı bende dedim aileni tanımadan önceydi insan olsalardı kalırdım, büyük kaynım arkamda durdu ve eşime dedi bu iş böyle olmaz namusun giderse sen rezil olursun, en sonun da eşim yoal geldi eltimde çıktı bende çıktım kaynanam ALALH belasını versin camilerde bana beddua ediyormuş oysaki tek gelini ben değildim, ayrıldım ewime girdim ve Bi kaç ay durmadan hastalandım psikolojim bozuldu ve ben hala çekiyorum, inşallah sende çıkarsın eşin istediği kadar desin, hiç bişey yapamaz, inanki eşim kadar kimse ailesine düşkün değildi
(42 puan) tarafından
Valla canım sen yine baya oturmuşsun ben oturamiyorum rahat edemiyorum 9 ay oldu benlik olmadığını çok söyledim dinlemedi herşey paramı ya evimi varsın ömür boyu kiracı olayım ama böyle olmaz Allah var bana karışmıyorlar birşey demiyorlar ama iyilik yapayım derken kötülük yapıyorlar bana pskolojikmen çöktüm acimalarida yok babamin evinde 2 haftadirli zorla düzeldim eşin kiracı olmak istemiyor gurur meselesi haline geldi inanır misin?
tarafından
Şuan bende kiracıyım iyiki çıkmışım biliyormusun çıktığımızda beridir kendimize ait iş yerimiz oldu arabamız oldu çok şükür. Bazen ayrılmak gerekiyor. Çok şükür kendimi zi toparladık
(42 puan) tarafından
Allah daha da bol kazanç versin inşallah
tarafından
Amin cnm inşallah sende çıkarsın
0 oy
(256 puan) tarafından
Kararını verip ailenin yanina gelmissen tekrar geri adim atma canim ayril evden. Bu sefer Evet dönsen ailesiyle otursan aran kotu oldu kendi annene küs geldin diyelim esin soyle diyecek. Daha oncede gitmişti nasilda geldi lafima yine gelecek diyecek ve arsizlasacak. 
(42 puan) tarafından
Aynen valla zaten kötü oldum olacağım kadar birdaha gitmem

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 1,358 göst.
0 oy
3 cevap 101 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Asya15 (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Beyza.0943 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy