0 oy
1,049 göst.
Aile kategorisinde (1,680 puan) tarafından

• Evlendim evleneli artık hayattan soğudum kızlar eşimle anlaşamıyoruz her gün tartışma her gün kavga sıkıldım bunaldım artık buraya geldim geleli ne bir arkadaşım ne bir komşum var evde öyle bir çocuk bir koca evin işi yemeği bütün gün böyle içime kapandım resmen eşimin tepkileri de çok değişti bana karşı küfrediyor vuruyor küçümsuyor bir çocuğum var sırf onun için herşey ama evladımada yansıyor gülmüyor üzülüyor bir de kaynana denilen varlıkla alt üst oturuyorum kulağı sürekli evimde radar gibi dinliyor artık vallahi bıktım daha ömrüm de bir erkeğin eli kalkmadı bana babacığım bile bana vurmadı bu pislik beni bitirdi resmen

16 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Burada ki kadınlara göre boşanmak çok kolay birşey En ufak şeyde direk boşa derler ama onların kocaları evde dövse boşanamam derler buraya fazla takılma Rabbim yuvana birlik beraberlik versin inşallah eşinle mutlu değilsen mutlu olabileceğin ortam hazırla canım destek alın başbaşa kalın 
tarafından
Okadar dogru diyorsun ki. Hemen bosan ne cekiyorsun cekmek zorunda degilsin. Ya kardesim belki arkadasinda durucak biri yok belki gidicek yeri yok bu siginma evleri her onune geleni aliyormu. Ha bosanabilcek durumdaysan çok sanşlisin keske her mutsuz olan insan bosanabilse
tarafından
Çok doğru söyledin kimse kimsenin ne çektiğini biemez kokunda bir bileziği olacakki boşanıcan, ama bir gelirin olmazsa ailen arkanda olmazsa zor olur gerçekten
tarafından
Ya kimin ne haddine boşan demek yazması onlar için o kadar kolay ki insanın aklında yoksa aklına girip huzurunu bozuyorlar daha çok kadına daha güzel yaklaşın hemen bitirip dönmeyin bu yazıları yazanlar kocasından dayak yese de bir yere gitmiyor ama millete akıl veriyor
(964 puan) tarafından
Burada kimseye bosan demem ama ben olsam derim fikrimi sunarim ama burda susup kendini ezdirrn cok kadin var gerçekten aslinda kadinlar bnaa gore güçlü bireyler dayak yiyip susmak kocamdir deyip affetmek bana mantikli gelmiyor bazi konular var solemiyim burda oyle seylerde evet kadin boşanamiyo ama firsat varkende kacmak bazen en iyisi
tarafından
Galiba yeni üyesin veya sürekli buraya girmiyorsun burada belli bir topluluk var evde adam sesini yükseltse veya kızsa boşan diyen tipler var burada bundan bahsediyorum
(42 puan) tarafından
Benim annem 15 sene çekti arkasinda duran bir babasi falanda yoktu sonra baska sehire taşındık işe girdi babamda çalışıyordu  ama her şeyi  annem ödemeye  başladı.Hiç   unutmam o zaman 14 yasindaydim her şeyi  ben ödüyorum  bu adami napicam ben dayağını niye çekçem dedi ve bıraktı  3 çocuğuna  asgari ücretle  bakti o kadar huzurluyduk ki ve çok  sessiz bir kadındı güçsüz  görünür  dışardan  ama çogu guclu gorunen kadinin yapamadığını   yapti yani kafanıza  koyarsaniz her şey  kolay çocuğunuz  büyüsün  biraz çekmeyin valla bak
(964 puan) tarafından
Benim annemde 3 cocukla bbaami birakip calisip. Hem bize bakti
(1,862 puan) tarafından
Evet benim annem de ilkokul mezunu mesleği falan yoktu, babamı boşayıp başka şehire gitti 0dan başladı resmen. Hiç bişey kolay değil
tarafından
Sana katılmıyorum evet boşanmak zor ve yıpratıci ama bırak dayak yemeyi eşim bana bir tek küfür bile etse boşarım. Evet sana bunu kanıtlayamam ama emin ol yaparım. Beni kimse hor goremez yok sayamaz hele şiddet aslaaaa uygulayamaz. Burası bir hukuk devleti ve ben kimsenin malı degilim. Ömrümüde böyle bir adam için heba edemem.
(597 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Vallaha 1000tan artim olsa hepsini verirdim sana.

Bende cekiom, karisini kizini, laflarini, egosunu, bacisini mutsuzum evet !!!! Ama bir gun duzelir umudu !! Dua!! Cocugum icin !!!!

Elimde altin bilezigimde var, maddi durumumda var !!! Ama cekiom !!! Burdakilere inat gurur duyyorum cektigime cünki Rabbime siginiyorum !!! Yaradan sabredenler beraber diyorum elbet birgun gulcem diyorun. Ha gulmeyede biliriz sonunda ayrilada biliriz ama o zamanda herseyo denedim sisstum sabrettim, tatli dil denedim va va icim rahat eder. Bedensel siddeti yok o konuda bise diyemem. Ama birini bosadim, asla kendimi ezdirmedim susmadim. Simdiki aklim olsa bunda gosterdigim sabri onda gosterirdim diyorum
(14,030 puan) tarafından
Valla bazı şeylerin geri dönüşü olabilir ama şiddetin geri dönüşü olmuyor annem 18 sene çekti oda sizin gibi boşanmak kolay değil elalem ne der kafasindaydi ama annem kanlar içinde yerde yatarken kardeşim ve ben vardık elalem yoktu geldim 25 yaşıma hiç bir şeyi unutamıyorum ve beni nasıl etkilediğini size anlatmama imkan yok çocuğunuzu düşünüyorsanız bu şekilde düşünün. İlkokul mezunu annem boşandı çalıştı uyumadı durmadı bize baktı boşanmak zor diye bir şey yok bu kalıplaşmış ağzına yapışmış kendine güveni olmayan kocanın hem parasını yerim hem dayagimi diyen ozguvensiz kadınlarımızın cümlesi. Kendinize gelin anneniz babanız bir serfsizin evinde çürüyün diye buyutmedi sizi. Hemen bosanamayabilirsiniz buna bir şey diyemem çalışın evde birşeyler yapmayı öğrenin ve sabırlı olun. Yer Gök dua üstüne kurulu Rabbim bütün huzursuz yuvaların yardımcısı olsun
tarafından
Ggyk ayni seyleri bende yasadim o yuzden bu konida cok netim sen gibi. Babami 30 sene cekti annem ne oldu gene bosandilar sonunda olan yillarca bize oldu. O kavgalarin ortasinda kaldik huzur bulamadik. Oysaki sunu gorseler bi evde anne mutlu degilse cocukta mutlu olamaz.
(14,030 puan) tarafından
Eğer bizim yaşadığımız hayatları yasasalardi şuan hayata bakış açıları çok daha farklı olurdu Mihrican
tarafından
Ben annemi degerlendiriyorum bizi bahane etmis. Aslinda çekenler kocasini birakamadigi icin çekiyor. Sonra vay efendim cocuklarim babasiz buyumesin. Ya zaten o adam sa eger ayrilincada babalik yapar cocuklarina var cevremde cok ornegi. Ama adam zaten en buyuk zarari cocuguna veriyor. Ben asla oyle bir ortamda cocuk buyutmem yazik o meleklere. Bi ornek vereyim benim esim komsular gurultu yaptı diye bagirdi bir kere evde yeter susun diye cocuk korktu. Ki nirmalde asla sesli bile konismaz. Dedimki yemin ederim kovarim seni evden bir daha yaparsan. Yani benim hassas noktam cocuklar
(14,030 puan) tarafından
Biz de oğlum doğduğundan beri evde bağırış çağırış kavga etmiyoruz hatta bu sakinliğe çok alıştik insanlar bizimle dalga geçiyor böyle kavga mı olur diye benim çocuğumun ruhsal sağlığı sizin dalganizdan daha önemli diyorum. Ya insanların evlerinde ne yaşadıklarını bilemiyoruz bizde kendi hayatımızdan örnekler veriyoruz ne diyelim Allah yardımcıları olsun
tarafından
Dogru allah yardimcisi olsun herkesin kolay degil tabiki. Ama imkanı gidecek yeri ekonomik ozgurlugu olmayani anlarim ama bile bile eziyet eden adama katlanani anlayamiyorum
(14,030 puan) tarafından
Emin ol burda çok var öylesi düzelmesini bekliyorum diyen çok duzelse ne olacak yaşadıklarını nasıl unutacaksın nasıl bu kadar geniş olunuyor aklım ermiyor
tarafından
Ben daha duzelen birini gormedim umarim beklediklerine ve katlandıklarına değer
tarafından
Yazdıpım yazıyı iyi okuyun suyu bulandırmayın ben dayak yersen de evinde mi kal dedim burada bazı kadınlar en ufak şeye boşan diyor dedim olayı alıp farklı yere götürüp farklılık yaratmayın
tarafından
Kadin demişki eşim VURUYOR KÜFREDIYOR KÜÇÜMSÜYOR sende burda herkes ayril der sen eşinle mutlu olabilecegin ortam hazırla  demissin bu ne demek bunlara katlan bunlar önemsiz şeyler demek
(14,030 puan) tarafından
Burda ki kadınlar boşan dedi diye o kadında gidip hemen boşanmıyor eeee bu gereksiz yazı kime o zaman
tarafından
Kızlar sizin amacınız ne kavga etmek miii yazımı birdaha okuyun ikinizi de severim ikinizle de kötü olmak istemiyorum
tarafından
Canim bence sen kadinin postunu oku yani için içinde şiddet var. Şu konuda haklisin burda millete gaz verip kendi yapmayacak insanlar var evet. Ben onlardan degilim. Ama bence ortada bir şiddet varsa bunun cozumu oturup onla basbasa kalmak degil. Ciddi bir dille uyarilir bir daha yaparsa geregi yapilir. Ha ben olsam ciddi bir dillede uyarmam direkt şutlarim ama eger bazı durumlar el vermiyorsa karsindakini uyarirsin ve bir daha yaparsa gormezden gelmezsin. Birisi bir hatayı ilkkez yapıyorsa bu onun hatasıdır. Ama ikinci kez sana yapmasına izin veriyorsan bu senin hatandır. Benim görüşüm bu sekilde
tarafından
Senin dediğini yaptım ve postu bir daha okudum evet haklısın canım
tarafından
Evet kuzum. Oluyor bazen oyle bende dikkat etmiyorum yazana hizlica okuyorum
tarafından
Kim  ister katlanir  oyle bir evde kalmaya kizlar ya gidicek yeri yoktur ya pasiftir ozguvensizdir birsey gormemistir cekiyim der . Kim ister hergun kocadan dayak yemek herkes birkere gelicek dunyaya. Yapa bilene helal olsun yapamiyanlarda gariplerim cekiyor iste ellerinden tutan yok her insan bir olmuyorki
tarafından
Canim haklisin malesef cogu kadinimiz oyle ama bak benim annem.oyle degildi dedem bizi istedigi bizi sevdigi halde babami birakmak 30 senesini aldi
tarafından
Benim annemde cok dayak yerdi. Ama 3 cocugu var varsi nereye gidicek zaten dayak yemekden mll gibi olmustu biryer bilmez etmez kendi aannesinin kendine hayri yok koyde yasiyor. Babam kotu birimi derseniz degil manti skntidan milletin doldurmasindan yapardi. Ama Allaha sukur simdi hic oyle seyleri yok. Ama gel gor ki annem cekingen
tarafından
Ya erkekler yaşlaninca aslinda duruluyor cunku kadina daha muhtaç hale geliyor. Bizde diyoruzki.duzeldi. benim annem oyle degil ya aşk evliligiydi bizimkilerinki o yuzden annem hep katlandi. Ha dayak surekli degildo nadir. Ama huzursuzduk hep. Surekli kavga vardi
-Reklam-
+1 oy
(2,165 puan) tarafından
Canm gideceğin biyer varsa annen baban Durma yani çocuğunu da al git mecbur değilsin çekmeye. Tamam zor olur ama şiddet varsa çekilmez kabul edilemez bir durum 
+1 oy
(1,326 puan) tarafından
Küfreden bir erkeğin zaten sana karşı saygısı bitmiş ki sizin ilişkinizde saygı denen birşey yok kalmamış aranızda eşin ilk önce seni evin hanımı çocugun anası olarak görecek ki düzelsin boşanma demiyeceğim ama evliliği sen düzelteblrsn eşinle bir aile terapisine gitmen ilk önce eşinin sana saygısını yerine getirir en azından adam olur 
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Ayril canim olmuyosa neden cekiyosunn
(1,680 puan) tarafından
Babamı kaybettim kuzum daha bir yıl oldu bir annem kaldı kadın tek başına onca sıkıntının içinde benimle mi uğraşsın annemde rahatsız boğazı şişiyor en küçük can sıkıntısında
(2,130 puan) tarafından
Boyle yaparken eyvah dersin ilerde emin oll
0 oy
tarafından
Çocuğumda mutlu değil ona yansıyor diyorsun niye o evde hâlâ duruyorsun
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Canım oğlunla her gün dışarıya yürüyüşe çıkın bu ikinize de iyi gelecektir özellikle sen stres atar biraz evden uzaklaşırsın iyi gelir 
0 oy
(568 puan) tarafından
Herkes ayrıl ayrıl demiş ama ben ikinci evliliğini yapmış biri olarak söylüyorum ayrılma son raddeye kadar ayrılık o kadarda kolay değil heleki çocuk olunca sabahlara kadar benim çocuğum babam ne yiyor die uyumazdi ağlardı biryere gitsem hemen herkes kocasını kiskanirdi evli arkadaşlarımi kaynanalari benimle konusturmaxdi akıl veririm die yıllarca hiçbir yere bir kafam sigmadi he sonra evlendim o hasta ruhlu adam gibi değil eşim die gel gör ne kadar mutluyum evet mutlu değilim aramızda başka kadın var hissediyorum üzülüyorum ama Allah a siginiorm inanıyorum ki o beni mutlu edecek ben helal olan yoldan evlendim kimse ile gezip tozmamak için dicem o ki sabret güzel kardeşim Allah kimsesizlerle beraber İnanki geçecek 
0 oy
(667 puan) tarafından
ALLAH kocana merhamet versin 
0 oy
(561 puan) tarafından
Elleri kırılsın inşallah allah onların gönlüne göre versin inşallah bundan iyi beddua olamaz
0 oy
(964 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam 1 dakika durmam valla yok bosanma diyenlere bakma hic kolay degol diyenlere de bakma kadinlar sustuklari icin eziliyolar bu kadar zate 
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Ah bu altustlu olmaktan bı an önce kurtulsaydikk çok zor blym
0 oy
tarafından

Bende evlenmemiyorum.:'(

(2,692 puan) tarafından
Evlenemiyor musun? Neden ki?
tarafından
Karşıma doğru dürüst biri çıkmıyor malesef
0 oy
tarafından
Canim kocanin sakin vaktinde al karsina sòyle neden boyle yapiyosun çocuk uzuluyor falan ne derdi var anlatsin sana. Biz esimizle iyidik yani tartisma falan oluyor tabi.sonra aramiz baya bozuldu sebebini anlamadim konusurken o beni ben onu azarlardim boyle ufak seylerden tartisma cikariyordu. Hemde biz 7 yil bebeyimizin olmasini bekledik. Sonra aldim karsima derdin ne senin bi bebeyimizde oldu sukurler olsun ne istiyosun neden boyle yapiyosun benide uzuyosun ben bebeyimin boyle bi ortamda buyumesini istemiyorum mutlu bebek olsun isdiyorum oyle kavqa kavqa nereye kadar ne haraketimi sozumu beyenmiyosun soyle bileyim ona gore davranayim onun da sevmediyim haraketlerin soyledim. Otur haraketlerini bi susun dedim, bir birimizi yanlis anliyorduk. Simdi sukur iyiz  Sozum o ki bi konusmayi dene sorununuzu halla edin canim. Ìnşallah aklini başina toplar çooook çoook mutlu olursun
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Oyle üzülüyorum ki böyle postlara :'( Ah bacım evlenmeden hiç mi anlamadin böyle bir insan olduğunu

0 oy
tarafından
Bir gün değil bir ömür şiddetle nasıl geçirecen allah yardımcın olsun canm sabır versin sana. Boşanmak kolay değil ama böylede ömür geçermi bilemedim
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Canım sen dene belki eşin sana iyi olur sen adım at yuvan yıkılmasın sen buraya çok takma Bir yava kolay kurulmuyor üstelik çocuğun var benim ablamda eşiyle anlaşamıyordu şimdi eşiyle boşanma aşamasında üstelik üç çocuğu var çocuğunu bırakıp gelmiş inan okadar pişman diyor eşim bana ne yapsaydı keşke sussaydim en az çocuğum için onun için sen çocuğun için çok fazla takma adım at kaynana zikiminida takma ****** et gitsin sen yuvani elinden tut

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 507 göst.
3 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 737 göst.
17 Eylül 2019 Diğer kategorisinde Aşkı❤evladı⚘ (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 700 göst.
30 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Nehir27Ebrar (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 606 göst.