0 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar  31 haftalık hamileyim bebeğimin hareketleri bana göre az sanki yaa şimdi hareketleriyle canımı yakması hareketli olması gerekmez mi acaba bu durum beni endişelendiriyor yani hareketleri var ama az diye düşünüyorum tecrübeli annelersiniz hepsiniz lütfen bi cevap verin diğer tarafta kimse cevap vermedi 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ay benimde ilk hamilelegim cok bilgim yok ama cikolata ye uzan hareketlerini takip et canim.
tarafından
Kıpırdanıyor canım ama az yani şimdi hareketlerinin canım o yakması gerkemez mi 8. Aya girdik artık
tarafından
Normalde öyleymis bende 27 haftadayim azcik hareket ediyor :)
tarafından
Galiba bazı bebekler böyleymiş  canım
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Benim kizimda oyle idi cok az hareket eder sabahi has giderdim :) gunde 10 kez di galiba hareketini hissediyor isen sorun yoktur ama endiseleniyor isen bi kont git cnm
tarafından
Benimki de kız :D  ama kuzum ben 10 gün sonra memlekete gidiyorum orda iyi bi doktora gitmek istiyorum o yüzden burda gitmek istemiyorum yaa
0 oy
tarafından
Hareketi hisetmen gerek bu ayda net bir sekilde. Zaten 2 haftada bi kontrole gidiyorsundur sorsana dr a
tarafından
Yan yat soluna bak bi normalde hissetmen lazim baya. Bide artik gir 15 gune bi dr a
tarafından
En son 2 hafta önce gittim canım şimdi 10 gün sonra memlekete gidecem orda bastıracam atik
tarafından
Baktir muhakak ben birsey olmasada merak ediodum hep iyimi diye
tarafından
Bende merek ediyorum ama ben şırnak 'ta yaşıyorum şuan ve buranın sağlık imkanları çok kısıtlı malesef
tarafından
Anladim dogru diyorsun canim
0 oy
tarafından
Hayır canım yeri daraldığından fazla hareket edemez hareketleri geneldr kayma şeklinde olur canını acıtmaz çok nasit tekme atar
tarafından
Bende öyle düşündüm de bilemiyorum ki ilk gebelik benimki bide kuzum endişeleniyorum
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Benim kızım öyleydi ya tembel bebek demişti doktor 
tarafından
Benimki de mi öyle acaba
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Canım artık yeri daraldı suyun falan bir sürü etken var takipte kal
tarafından
Öyle mi diyorsun çok sağol kuzum ilk gebelik elde değil endişe ediyorum
(1,120 puan) tarafından
Sağlıkla mutlulukla kucağına al
0 oy
tarafından
Korkutmak istemem ama 39+0 da hareket azlığı sebebiyle acil sezeryan oldum 
tarafından
Doktor niye az olduğunu söylemedi mi canım
tarafından
38+4 de günde 10 hareket etmemeye başladı
Hergun sabah akşam düzenli nst çekildim kalp atışı normaldi ama hareket hissetmiyordum
39+0 da doğuma karar verdi doktorum
Hareket azlığı gebeliğin hicbir haftasında riske atılacak göz ardı edilecek bir durum değildir demişti
Gelişimini tamamladığı için 39+0 da önce suni sanci aldım ama sonrasında sezeryan oldum
tarafından
Anladim canım çok haklısın.  Allah analı babalı büyütsün inşallah
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Canim tatli ye yada sakin bi odaya gec yan yat gobusunu salla falan korkma uyyodur belki
(2,130 puan) tarafından
Benim kizda oyleydi hic hareket etmezdi uyusuk bir bebekti :)
tarafından
Benimkine çok tatlıda fayda etmiyor çok ağır popişi çok
(2,130 puan) tarafından
Aynen valla benim kizda oyleydi hergun bi panik yapiyodum
tarafından
Seninde ilk gebelikti o zaman doğdu mi peki canım
0 oy
(785 puan) tarafından
Canım artık yeri daralıyor normal ama eğer korkuyorsan bı acile git Allah korusun bazen kordon dolanması olabiliyor
tarafından
Kordon dolanması olunca anlaşılır mi  yani öyle bi durum olduğunda hareketleri mi azalıyor
(785 puan) tarafından
Basima gelmedi ama öyle okumuştum bir yerde tedbirli olmakta fayda var eğer çok farkedecek kadar azaldiysa hareketi bı acile gidip baktirabilirsin en azından için rahatlar canım rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah
tarafından
Amin kuzum sağol Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bebekten bebeğe değişiyor olabilir telaş yapma ilk hamileliğimdede oğlumu çok erken hissettim ama 36 haftada doğum yapıcapımda bile çok şiddetli hareket etmezdi şuan 2. Hamileyim gene erken hissetmeye başladım hareketlerini ama ilk oğlumda 36. Haftada hissettiğimi bunda 20. Haftalarda hissediyorum arada çok hareketli olup sonra yavaş hareket edebiliyorlar birde kendini strese sokma o zaman tamamen yavaşlıyor hissetmiyorsun dışarıdan 
tarafından
Aynen stes yapıyorum biraz haklsın tüm bebekler bir değil
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ya rutinini sen bilirsin canm ne desek bos.benmki mesela cok oynuyor.masallah.ama canimi acitmiyor.ha bazen sanki tabagin dibibi siyirir gibi garip hareketler yapiyor.garip hssediyorum ama aci vermiyor.bnde 31 haftaligim
tarafından
Bak bundan 10 gün önce benimki de öyleydi ama şimdi yok o öyle hareketleri
0 oy
(932 puan) tarafından
Endise etme cnm ben cokkk bundan acillere gittim bazen ufak ufak hareket edermis gunde en az 10 hareket dio doktorum cok hareketli olmuo hep bnde suan 35 oldum arada sert ama genelde az az oynuo bazen 3 4 saat hic oynamio
tarafından
Bu da öyle az ve hafif hareket ediyor çok belirgin değil hareketleri
(932 puan) tarafından
Hareket hissediyorsan sorun yok cnm ama hic hissetmezsen git cnm
tarafından
Yok hisediyorum ama canım ama çok değil bundan 3 hafta önce daha net hissediyordum şimdi yeri daraldı daha net hissetmem gerekmez mi
(932 puan) tarafından
Tam aksine cnm yeri daraldigi icin cok hareket edemio bebek bnmde suan oynuo mesela ama hafif hafif wuruo yarin kontrolum war icin rahat etmiosa git cnm bi doktora

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 336 göst.
0 oy
11 cevap 320 göst.
16 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Gamze güler (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 190 göst.
0 oy
13 cevap 446 göst.
16 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Dilancann (2,724 puan) tarafından soruldu

378,402 soru