0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
40 gün sürerse lohusalık kanaması bu özür sayılıyor hanefilikte biliyorum. Ama diyelim ki 43 gün falan sürdü. Sonra kanama bitti. Iki gün kanama olmadı ve ertesi gün yine lekelenme oldu. Bu leke özür mü sayılıyor? 

Internetten araştırdım ama bulamadım o yüzden burdan soruyorum belki bilen vardır diye kusura bakmayın. 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
valla bende burda okudum kimininki  50 gun kadat sürüyormuş ben kendimde yaşamayınca bilmiyorum benim 2 hafta kanamam oldu 40im bitene kadar da akinti 
tarafından
Evet oluyormuş herkeste farklı oluyor yine de teşekkür ederim :)
tarafından
aynn öyle canm rica ederm
-Reklam-
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Diyanet fetva hattina sor bir istersen canım 
tarafından
Peki teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ben fetva hattını arayıp sormuştum eğer lekelenme şeklindeyse özür sayılıyor demişti.
tarafından
Yani lohusalık bitti abdest aldın ama sonra tekrar lekelenme oldu o zaman özür sayılıyor öyle mi?
tarafından
Evet canım, ibadetlerinizi dr yapabilirsiniz dedi onu da sordum
tarafından
Peki çok teşekkür ederim :)
tarafından
Rica ederim :)
0 oy
tarafından
Kızlar benımde doğum yapalı 2 bucuk ay oldu zaman zaman 2 gun kan gelyor gecıp gidiyor nedir anlamıyorum gusul etmeli miyim adet mi bilmiyorum bende ne olur ne olmaz diye her gece  gusul ediyorum 
tarafından
İnşallah bir bilen çıkar
0 oy
tarafından
40 günden sonrası seni baglamazmis canım abdestini alırmışsın , özüre girermis sonrakiler. Anneme sordum da :)
tarafından
Evet ama diyelim ki 40 gün sonra abdest aldın, kanama da bitti. Çok geçmeden bir kaç gün sonra tekrar biraz kan veya lekelenme şeklinde gelirse özür mü sayılıyor yine? :)
tarafından
Evet canım , normalde adet olurken de belirli sürenin üstüne çıkınca özür sayılıyor ya onun gibi
tarafından
Teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 276 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 295 göst.
21 Şubat 2022 Diğer kategorisinde ZeyyneppM (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 476 göst.
0 oy
2 cevap 170 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Melek annesi 71 (1,750 puan) tarafından soruldu

378,220 soru

11,320,083 cevap

34,765 kullanıcı

...