0 oy
421 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,458 puan) tarafından
Ya kızlar ben ilk hamileliğimde 60la hamile kaldım 3 aydan sonra kilo almaya başladım doğuma kadar 20 kilo aldım yani 80le doğuma girdim. Bu sefer 72le hamile kaldım 5 ayı bitirdik daha 3 kilo aldım. Inanın ne çikolata ne tatlı yemiyorum. Ekmek çok az yiyorum o da kahvaltıda ekmeğin başını yiyorum sadece. Bol su içiyorum meyve yiyorum tatlı yerine de. Nasıl alıyorum anlamadım 3 kilo 5 ayda çok mu gerçekten? Boyuma göre kilom fazla ondan mı diyor acaba doktor? Çok kafama taktım ya

14 Cevaplar

0 oy
(2,052 puan) tarafından
kiz yani suan 75 kilosun oylemi,hicte falza degil cok guzel tutmuşsun kendini bravo,benim ilk dogumum 70 ile hamile kaldim 8.ayimdayim 85 kilo oldum doguma kadarda heralde 100e ulaşicam allah korusun
(2,458 puan) tarafından
100 olmazsın canım korkma. Yalan yok ilk hamileliğimde yedim de yedim 20 kilo aldım. Ama bu sefer dikkat edicem dedim ediyorumda. Eve giren çikolatanın haddi hesabı yok ama ağzıma bile sürmüyorum. Kola içmiyorum meyve suyu içiyorum. Inşallah 10dan yukarı çıkmaz doğuma kadar
tarafından
Canım meyvesuyu da çok kilo yapar full şeker o
(2,458 puan) tarafından
Canım hergün içmiyorum mesela bazı yemeklerin yanında kola yerine bir bardak meyve suyu içiyorum :)
tarafından
Afiyet olsun canım canın crkiyorsa iç tabi bende ayran çok seviyorum üç dört gündür üst üste kola içtim çocuk için vicdan yaptım zararlı diye bende bir buçuk ay kaldı 15 kilo almışım her gidişimde çok kızıyor
(2,458 puan) tarafından
Doğrudur canım valla
-Reklam-
0 oy
(9,242 puan) tarafından
7ayligim beş kilo aldım benimkide kontrollü.doktor on kilo almama müsade etti
(2,458 puan) tarafından
Valla çok kilo alma tansiyonun yükselir bebeğe zarar verir falan bir sürü şey söyledi çok mahcup hissettim kendimi ama inanki zaten dikkat ediyorum
(9,242 puan) tarafından
Aslında uzun sayılırım ama doktorda bizi düşünüyor işte boğaz yiyor ama oda bilgisini paylaşıyor işte. Napalim 2ay daha idare edelim
(2,458 puan) tarafından
Yine dikkat edicem tabiki canım sağlıkla gelsinler insallah
0 oy
tarafından
Çok değil aslında ama sen zaten kilolu hamile kalmissin canım o yüzden demiştir ben 8 aylık hamileyim 9 kilo aldim şuan 72 kiloyum
(2,458 puan) tarafından
Benim de hedefim aslında toplamda 9 ya da 10 kiloyu geçmemek. Zaten kızımda da doğumdan sonra 10 kilo birden bi anda gitti. 3 kiloyu şuan için dert etmek istemiyorum ama psikolojim bozuldu hergün tartılıyorum artık
tarafından
Ben oğlumda 23 kilo aldim  2 ay yediğime dikkat ettim hepsini verdim kuzum sende verirsin güzel beslen yavrunun gelişimi için
(2,458 puan) tarafından
Doğumdan sonra bol su ve yediklerime dikkat ederek devam etcem inşallah
0 oy
(771 puan) tarafından
aslinda cok degil canim :? bende 67 ile hamile kaldim 69 olmusum ve 5 bitti 6.aydayim . seninde normal ama doktorun illaki bi bildigi vardir
(2,458 puan) tarafından
Tabiki illaki ama daha napabilirim bilmiyorum hiç yemesem bu çocuk nasıl gelişcek
0 oy
tarafından
80 ile hamile kaldım, 6 aya kadar 3 4 kilo aldım bende canım gayet normal.  Doğuma girdiğimde 93 kiloydum
(2,458 puan) tarafından
Valla görümcem de doğuma kadar 10 kilo aldı. Ayni doktora gidiyoruz ona öyle bişey demedi hiç. Bende mi var sıkıntı anlamadım yani boyumuz da hemen hemen aynı o benden de 3 4 kilo fazlası var yani
0 oy
tarafından
Deli mı o doktor 5 ayda 3 kilo kadar normali yok 
(2,458 puan) tarafından
Ne bileyim ya çok mahcup oldum öyle deyince bişey de diyemedim
0 oy
(19 puan) tarafından
Canım sen 5 ayda 3 kilo almışsın ben iki ayda 4 kilo aldım
(2,458 puan) tarafından
Yaa bu sefer çok almiyim diye çok dikkat ediyorum yediğime içtiğime valla
(19 puan) tarafından
Valla bama göre gayet iyisin canim fazla da takma kafana:)
(2,458 puan) tarafından
Sağol canım ❤
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Ben 47 kilo ile hamile kaldım isteyerek 20 kilo aldım doktor bana çok kilo almışsın dedi hiç umurumda olmadı doğurdum hepsi geri gitti aman banane can taşıyorum 
(2,458 puan) tarafından
Valla bi de bebeğin gelişimi 2 hafta geriden gidiyo dedi orda da bi çelişkide kaldım :(
0 oy
(203 puan) tarafından
Ben ilk  5 ayda 12 kilo almıştım hiç bir doktor çok kilo almışsın dememişti toplamda 24kilo almıştım
(2,458 puan) tarafından
Boyum 1.64 sanırım kilom boyuma göre fazla olduğu için öyle dedi ama hamileyken de 5 ayda alınan 3 kilo ne kadar fazla olabilir bilmiyorum :)
0 oy
tarafından
Aslında çok değil 5 ayda 3 kilo normal ama bilemedim 
(2,458 puan) tarafından
Ben de bilemedim valla
0 oy
(2,070 puan) tarafından

Kız ben 70 ile hamile kalıp 95 ile doğuma girdim demek ki o doktor beni görse neler derdi:D

Bence çok falan değil canım hatta az alıp kilonu iyi korumussun

(2,458 puan) tarafından
Sağol canım nasipse doğuma kadar dikkat edicem
0 oy
(6,200 puan) tarafından
Meyvede seker oldugu icin zaten kilo aldirir direk.Bol su icip,yuruyus yapin
(2,458 puan) tarafından
Yürüyüş yapamam ki canım yürüyüş yapcak yer yok evime yakın. Bi de kızim var 2 yaşında dışarı çıktığı zaman çok yoruyor. Meyveden bari vitamin alayım diyorum abartıya kaçmıyorum yerkende
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bence genel kilona demiştir onu ama zaten 7 den sonra kilo alınıyo 
(2,458 puan) tarafından
Çok kilo almışsın dedi devamlı gittigim dojtor ama genel kiloma demiş olabilir
0 oy
tarafından
Keşke bende kilo alsam cnm ya :(
(2,458 puan) tarafından
Kız almıyo musun ne güzel ya
tarafından
Evet cnm maalesef
(2,458 puan) tarafından
Hamile misin peki?
tarafından
Hayır değilim bekarım
(2,458 puan) tarafından
Haa dert etme canım evlenince alırsın o zaman :))

İlgili sorular

0 oy
51 cevap 1,278 göst.
0 oy
9 cevap 482 göst.
25 Haziran 2023 Aile kategorisinde halimegokmennn (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 203 göst.
11 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Toprak24. (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 503 göst.
21 Haziran 2023 Aile kategorisinde 12345678 (139 puan) tarafından soruldu