0 oy
209 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,897 puan) tarafından
Ben ergenliğin de felan tetanos düzenli vurmadım kaç defa yaptım hatırlamıyor um 

İlk gebeliigmde 6 yıl önce aşı yapmadım çünkü kimse söylemedi aşı ol.diye sonra öğrendim

Şuan ikinciye beş aylık gebeyim gidip aşımı bu hafta olacam ama korkuyorum bu tetanoz ne için yapılıyor birbyan etkisi var mı isteğe göre mi mecburi mi bilgi verir misiniz 

Ben erhemlik döneminde yapmıştım üç gün kolumu oynayamadım  korkuyorum :((((

14 Cevaplar

+1 oy
(10,874 puan) tarafından
Mecburi degil ama yani altı ustu bir ası ve en fazla o gün accık agrıyor onu da abartmaya gerek yok aslının agrısını katlanamıcaksak nasıl dogurcaz
(1,897 puan) tarafından
İğneden korkuyorum mecbur deilse yapmak istemedmiştim.ondan sordum :(((
(10,874 puan) tarafından
Kuzum yaptır bak gercekten önemli tetenoz
(1,897 puan) tarafından
Evet yapmak zorundayım enfeksiyon kapacak misim yoksa:((
(10,874 puan) tarafından
Sonra ah vahtansa bir iğne vallahi
(1,897 puan) tarafından
Yok mecbur enfeksiyon kapsam Allah korusun ozaman napacam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kolun ağrıyor sadece o da abartılacak bir şey değil doğumda hastalığa yakalanmaktan iyidir 
(1,897 puan) tarafından
Tabiki canm zaten faydası var diyorlar ondan yapıycam ama ben iğneden korkuyorum gerek.yoksa yapmayacaktim ama.galiba mecbur
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Kol agrisi cok yapiyo.hem.seni hem bebegi pasli felan seylerden koruyo diyolar birde hastane malzemelerinden felan ben oyle biliyorum canim daha dpgrusunu bilen yazar.insallah saglikla al kucagina 
(1,897 puan) tarafından
Teşekkür ederim belki ilk gebeliğimde daha önceden yaptığım için enfeksiyon vs kapmadim demekki teşekkür ederim
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Canım en fazla kolun ağrır büyütülcek bişey değil ve şoyle düşün olası bi sezeryan olma durumunda neşterle falan kescekler onlar riske atmamak için vurulmak gerekiyor
(1,897 puan) tarafından
Evet bende ilk defa duydum ameliyat malzemesind efelan enfeksiyon kalmamak için çok şaşırdım iğneden korkuyorum yoksa buyutucek bişey döl biliyorum mecburi deilse yapmayacak Tim ama mecbur sanırım
(2,444 puan) tarafından
Senin ve bebeğinin sağlığı için gerekli bence canım. Kızimda iki doz vuruldum bu hamileliğimde de vurulcam inşallah
0 oy
tarafından
İğne görünce tansiyonu yerle bir olan ben aşıyı oldum üstüne de birkaç gün sonra gidip kan verdim. Aşı olduğun gün bir şey olmuyor sonraki iki üç gün biraz ağrı oluyor ama kolunu ne kadar oynatirsan o kadar çabuk geçiyor , yani ağrı da öyle dayanılmaz bir şey değil yani. 
(1,897 puan) tarafından
Bende iğnee korkusundan kaçıyorum işte :(((
tarafından
Ben hiç hissetmedim aşı yapılırken , ebenin eli çok hafifti.
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Valla mecburi değil benim doktorum istersen yaptırma demişti ben her ihtimale karşı vurdum aşıyı ilk doz çok ağrı yapıyor eve geldikten sonra özellikle akşam uyurken kolumun üstüne yatamadim hiç ama en fazla 2 gün sürüyor ağrısı sonra geçiyor, 2. Dozda ise hiç ağrımadi canm 
(1,897 puan) tarafından
Hm anladım canm ben sonrası ağrıdan korkmuyorum zaten enfeksiyon kalmamak için herks diyor vur
Ve ben iğne den korkuyorum ölüyorum:((((
(2,165 puan) tarafından
İğnenin hiç acısı yok anlamıyosun bile canim
0 oy
(6,136 puan) tarafından
İlk gebeliginde sağlık ocağı bilgilendirmedi mi hiç asi olamadın mi 

Mesela 10 temmuz da oğlum 24 aylik asisini olacak bana da vuracaklar 
(1,897 puan) tarafından
Hiç sağlık ocağına gitmedim hep hastaneye gidiyrkdum
Sen ne aşısı olacaksın ki canm
(6,136 puan) tarafından
Aynı tetonoz kuzum bana da vuracalarmis
0 oy
(2,160 puan) tarafından
20. Haftanda cagiracaklar sağlık ocağı senin ben vuruldum kötü birsey değil klasik örnek ayağına çivi batsa pasli olsa bile o aşı sayesinde seni korur :))
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Ben geçen hafta oldum canım 3 gün kolum acıdı şişti o kadar doğumdan önce koruyor doğum esnasında aletlerle yada başka şeylerden enfeksiyon koruyor kuzum ol bence korkma 
0 oy
(373 puan) tarafından
3 defa vurdum hiç bir yan etkisini görmedim canım korkulacak birşey yok
0 oy
tarafından
Kolun ağrıyabilir canım 

Bende çok az kusma yaptı bide

Doktorum normal demişti onada 

Sorun olmadı
0 oy
(3,578 puan) tarafından
Bende kan görmekten iğne yaptırmaktan korkarım ama inan beklediğim gibi değildi çok agrirsa buz koy dedi hemşire ona bile gerek kalmadı bir gün sadece hafif ağrı oldu ama abartılacak kadar olmadı 
0 oy
(48,626 puan) tarafından
herkes kol.agrisina takiyoda onuda buyutmemek lazim pasli birsey batarsa yada doğumda mikrop kapma diye yapiliyo
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Tetanoz aşısı olduktan sonra sürekli buz uygulaması yap, bana da herkes kolum çok ağrıdı bi hafta kolumu oynatamadim falan dediler, ben iki doz aşı oldum eve gelir gelmez sürekli buz uygulaması yaptım ve kolumda asla ağrı olmadı, aşı yapılan yere bastırınca anlıyodum nereye aşı yapıldığını

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 52 göst.
23 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde M1e2l3e4k5 (226 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 159 göst.
0 oy
0 cevap 47 göst.
22 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tazeanneeee (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.
17 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serennn (1,210 puan) tarafından soruldu

379,095 soru

11,347,931 cevap

34,814 kullanıcı

...