0 oy
3,421 göst.
Diğer kategorisinde (205 puan) tarafından

Bu böcek yüzünden diken üstündeyim nisandan beri evimdeler eziyorum genede hareket etmeye devam ediyor birde uçuyor ya perdeme konuyor ya tavanıma evimden soğudum sürekli korku içindeyim ya bebeğimin üzerine konarsa ya gece yatağımızdan çıkarsa diye düşünüp duruyorum nasıl bir ****** bu eziyorum yaşıyor üstüne ilaç sıkıyorum genede ölmüyor dışarıda ve balkonda görmüştüm oradan geliyor zannettim ama yok bu ****** evin bir yerinde üremiş ve bitmiyor genelde geceleri denk geliyorum ilaçlatıcaz inşallah yok olurlar sizinde evinizde varmı böcek ? 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Buraya çok yazdım o böcek ile ilgili ne yaptım ise gitmedi evdeki erzaklari hepsini attım yenisini 1 hafta almadım un galata unu evde çiçek varsa hepsini at balkonda bile kurumuş bakliyat patlıcan biber gibi hepsini attım dolapları sildim bos bıraktım koltukların altı varya orayı da çok seviyorlar orası sandıklı ise çamaşır suyu ile sil ve süpür ilaç olarakta eşim bu tarım ilaçları satan yerden almıştı sen böceğin adını şöyle veriyorlar
(205 puan) tarafından
Teşekkür ederim:) ilaçlatıcaz
-Reklam-
+1 oy
(501 puan) tarafından

Hiç sorma bide bambul illeti var birkere düşünce birdaha ucamiyormus kocaman :'( balkona çıkamıyorum geçen yikiyayim dedim 4 5 tane can çekiyor su döktüm hersey yaptım ölmediler 2 gün sonra tekrar çıktım hala yaşıyorlardı

(205 puan) tarafından
Şimdi baktım bahsettiğin böceğe dahada kaşınmaya başladım :(
(501 puan) tarafından
Dur kız sakin benimde migdemi bulandiriyor
(205 puan) tarafından
Sakin olamiyorum evimde rahat oturamıyorum hep korku içindeyim
(501 puan) tarafından
Bizimde apartmana fare girmiş bende rahat uyuyamıyorum gece rüyamda burun burunaydim psikolojim çöktü resmen kız evin içinde hep köşeler kornislere falan bakıyorum acaba var mı diye
(205 puan) tarafından
Anlıyorum seni
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ay korktum kız o nasıl böcek öyle 
(205 puan) tarafından
Siyah kabuklu uçan bir böcek deminde perdede gördüm eşim tuvaletin içine attı hala kıpırdıyor kaşınıyorum artık
(1,092 puan) tarafından
Kız ben bile huylandım burda böceklerden nefret ederim ilaçlatın biran önce
(205 puan) tarafından
Canım ilaçlatayım tamam ama binada alt katımdaki komşuda ve bir kaçında daha var yani ben ilaçlatsamda onlarda ilaçlatmazsa tekrar gelmezmi ?
(1,092 puan) tarafından
Of çok kötü kuzu onlarla konuşsan onlar da ilaçlatsa yoksa gelebilir
(205 puan) tarafından
Bakalım eşime söyliycem
0 oy
tarafından
Mutfak dolabin eskimi 
(205 puan) tarafından
Hayır yeni evde oturuyorum kiracıyım ama petek kenarlarındaki boruların olduğu yerde minik açıklıklar var derzle kapadık genede bir yerden çıkıyorlar ve binada 2-3 kişinin evindede var
tarafından
Biyerden cikiyo degilde onlar cabuk cogaliyo
(205 puan) tarafından
Kesinlikle çoğalmışlar ama bu böcekler ne böceği yani nereden gelipte evime yerleştiler anlamıyorum
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canm belki bakliyatın küflenmiştir böceklenmiştir bi bak
(205 puan) tarafından
Baktım canım baharatlarıma kuru bakliyatlara hiç birinde yok temizledim dolapları
(1,175 puan) tarafından
Alah allah nerd geldi acaba. Benm eski eve gelmişti o evde baya eskiydi ama baktm bakliyt filan onu aatmıstm etrafta Allahtan cok kalmadılar. Gittiler. Yada ilaçlatmıştm ındanmı gittiker cnkü benm kedim vardı pirelendiydi bütün evi pire sarınca ilaçlatmustım
(205 puan) tarafından
İlaçlatıcaz inşallah kurtulurum
(1,175 puan) tarafından
Ölür cnm onlar ilacı duyunca merak etme
(205 puan) tarafından
Ayyy inşallah
0 oy
(185 puan) tarafından
Aşko bizde de vardı ama deliriyor dum 1 hafta falan oldu hava ısındı gittiler
(205 puan) tarafından
Canım kışın bir kere bile görmedim sanırım bu böcekler sıcağa geliyor
(185 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bende de kışın vardı susam böceği ne yaptm ettm gitmedi ilaçlama da boş onlara hava ısındı gittiler
(205 puan) tarafından
Kız ama kışın soğukta görmedim sıcak çıktığından beri evimi sardılar
(185 puan) tarafından
Ayyy bilmiyorum ama çok zor bişey delirdim ben inan
0 oy
(1,522 puan) tarafından
Yaz geldi bende kapi pencere acmaya korkarim artik , susam bocegide sogukda tolerans gostermezmis canim sicagi severmis , yemeklerden felan haric en sevdigi besin kitaplar mis , kitablariniz varsa oralari da bi kontrol et , evini de her kosesini sirkeli suyla sil 
(205 puan) tarafından
Kışın hiç denk gelmedim bu böceğe ben siliyorum canım silmez miyim
(1 puan) tarafından
Sanırım bizdeki kaynakta kitaplar, kitapları ilaçlatabilir miyim acaba?Kaç kez ilaçlama yaptırdık hala bilmediler, kafayı yiyeceğiz artık
0 oy
(34 puan) tarafından
Evini ilaçlasan canım ilaçlama işe yarıyor 
(205 puan) tarafından
Yaptırıcaz canım inşallah fayda eder
0 oy
(119,251 puan) tarafından
netten fotosuna baktim igrenc bisi yaa
(205 puan) tarafından
Hiç sorma :(
0 oy
(12,854 puan) tarafından

image

işin çok zor canım bütün evi elden geçirmen gerekiyor 
(205 puan) tarafından
Bunada benzemiyor pek küçük susam gibi olanlar kahverengi ama 2 gündür gördüğüm siyah kabuklu
0 oy
tarafından

Seni tanımıyorum.    Böyle bir bocegide ilk kez duydum ama Allah senden razı olsun bu postun sayesinde 1 buçuk aydır sıra almaya çalıştığım bölüme sıra aldım. Merak ettim gogula girdim. Hastanenin sitesi direk önüme geldi ümitsiz bir daha denedim ve sıra aldım 

(205 puan) tarafından
Nasıl yanii:)
tarafından
Yani böceğe bakmak için gogula girdim hastaneden sıra aldım
(205 puan) tarafından
Allah allah:D
0 oy
(1 puan) tarafından
Geçen yaz ilaçlama firması iki kez ilaçladı, gitmişlerdi, bu yaz tekrar çıkınca başka firmayı çağırdım , onlarda 2 kez ilaçladılar ama maalesef gene bitmedi, sirke ve çamaşır suyu hiç bir işe yaramıyor, mutfak dolaplarım da hiç yiyecek yok, tuzluk ve karbonat vardı yalnızca ,gene böcek

Var, ne yapacağımı şaşırdım artık
0 oy
(1 puan) tarafından
Merhaba uzun bir süre bizde bu böceklerle savaş verdik. Evin her yerine yayılmaya başladılar. Kafayı yemek üzereydim. En son esemmat adlı sprey kırmızı renkli böcek ilacı aldım. Böceklerin çıktığı yeri tespit edip atmanız lazım. Ayrıca baharatları çok seviyorlar onlara da dikkat edin. Bahsettiğim ilaç sayesinde kurtuldum. Çok problem yaşadık. Bir kişinin daha bu sıkıntıyı çekmesini istemem. İşinize yarayacağını düşünüyorum. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 195 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 127 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Gozdeh (5,896 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 181 göst.