0 oy
476 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Ben taze fasulye annem memleketten gönderir 

Siyah üzüm 

Kiraz 

Vişne 

Çilek 

Domates 

Biber  

Kırmızı kapya 

Sarma 

İçli köfte 

Genel olarak bunları koyarım varmı başka tarifler sizde fikir olsun benm ikinci bebiş yolda doğurmadan yapıp koymak istiyorum pratik elimin altında bişyler olsun kolayca çıkarıp pişirip koyım sofraya illa misafirlik değil eskiden yapmazdım ama yemek yapıyorum artık düzenli bir senedir .

17 Cevaplar

0 oy
(12,486 puan) tarafından
Taze fasulye köz biber patlıcan karnıyarık için patlıcan kızartıp atıyorum dolmalık biber bu kadar 
(12,486 puan) tarafından
Ha bide bamya
tarafından
Köz biber patlıcanı kahvaltılık biber bunları köyde annem yapıp konserve gönderiyo karnıyarık içinde bikere denedim beceremedim poşetlerken nasıl koyuyosun
(12,486 puan) tarafından
Sıra sıra diziyorum dağılmicak şekilde bırakıyor konserve de yapıyorum menemen fasulye falan
tarafından
Saol canım
-Reklam-
0 oy
(384 puan) tarafından
Cnm kirazı visneyi nasıl koyuyirsun
tarafından
Imm visneden biliyodumda kirazdan bilmiyodum yarın komşum köye gel kirazdan ne yspiliyo sor sorustur demisti baya bi varmis :)
tarafından
Baya lezzetli oluyo şekerini falan güzel ayarlayınca hazır meyvesularına bin basar doğal :)
tarafından
Tabiki visnem vardi cok güzel oluyo
(1,615 puan) tarafından
Kiraz kompostosu çok güzel oluyor
tarafından
Evet iki senedir yapıyorum ben de çok güzel :))
0 oy
tarafından
Ben patlican yemegi taze fasulye közlenmis kapya biber. Domates sevmiyoruz diye atmam biber hoş oluyor meyvelerden atiyorum okdar buzluk yemeklerini ne ben ne esim sevmiyoruz oyuzden gerek duymuyorum 
tarafından
Anladım. Canım tesekkür ederim ben geçen sene ilk defa yaptım çok pratk geldi yine istiyorum bakalm
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Güveçlik 

Taze fasulye

Domates 

Karnı yarıklık 

Biraz erik koydum ben kiraz bide vişne 

Çünkü kışın kompostosu çok güzel oluyor

Biraz da biber kızartması ile biber kebabı atıyorum ben buzluğa kışın hazır yemek 

Caciklik atıyorum salatalık rendelenmiş şekilde poşetliyorum çok güzel oluyor kışın yemeklerin yanında çıkar erit al sana cacık :) 
tarafından
Hıı anladımm canım saolsasın :)
(594 puan) tarafından
Salatalıklar taze kalıyor mu
(4,540 puan) tarafından
Salatalıklar taze oluyor mu
(2,165 puan) tarafından
Evet çok güzel oluyor rendelenmiş şekilde poşetliyorum atıyorum kışın hazır cacık oluyor tavsiye ederim kızlar
(594 puan) tarafından
Deniycem bende teşekkürler
0 oy
tarafından

Siyah üzümle ne yapıyon kız 

Bide bu kabak giriyomu dolaba patlican fasulye koyuyolarda kabağı hatırlamiyorum yeni evliyim ilk kez bu yaz kislik yapcam :angel:

tarafından
Siyah üzüm annem köyden gönderiyo komposto yapıyorum organik çok güzel kan yapar şimdi zamanı geliyo yine :)) kabak da geçen sene koydum ben dilimledim kuruttum oeçeteyle poşetleyip attım fırında pişirmiştim kızartma gibi yoğurtlayıp güzel oluyo
tarafından
Hım bnde koyim iki poset yeter
tarafından
Koy canm denersin en azndan hoşuna giderse devamlı yaparsın
tarafından
Aynen tskler
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Visne bezelye fasulye dolma biber karni yarik lik patlican kizartiyom menemenlik sarma kizartma yaparm bazen domes soslu onu atarim kapya biber bide aci sos yapar kucuk su şisesine koyar atarim kaysi mermelati bide yaprak 
tarafından
Maşallah saol canım ellerine sağlık
0 oy
(11,089 puan) tarafından

Yazlık kışlık falan diye değil de, elimizde varken alıp sonrasına kullanmak için atıyorum genelde. Şu kışlık olayını iyice öğrenmem lazım cahilim o konuda. Derin dondurucu alırsam bi gün öğrenecem :D

Nohut kuru fasulye haşlıyorum, sonra pişirmesi de kolay oluyor geceden ıslatma derdi olmuyor. Patlıcan, biber, domates,taze fasulye doğrayıp atıyorum. Patates yemeklik kızartmalık fırınlık falan farklı şekillerde doğrayıp atıyorum.  Annemin gönderdiği şeyler de oluyor. Katıklı ekmek, içli köfte, sarma yaprağı falan. Börek, poğaça atıyorum. Öyle işte

tarafından
Daha ne olsun maşallah :))Bende ilk evlendiğim sene bilmezdim ne gerek var diye snra baktım millet yapıyo bi deniyim dedim difrizim de var boş boş duruyodu fişi sökük taktım geçen sene yaptım bişyler okadar kolayıma geldi ki pratik oluyo bi de sana nohut fasulye hakkında tavsiyem olsun haşlayıp koyunca sonrasında pişene kadar parçalanıyo ıslat bir gün pişirceğin kadar poşetle koy  
at buzluğa çıkardıhında haşlanmşş gibi oluyo gazı falan da olmuyo bi dene beğenirsen yine yaparsn :)
(11,089 puan) tarafından
Haşlamak öyle tam değil işte ortalama yumuşayacak kadar, çünkü ben ıslamayı hep unutuyorum :D  yine de denerim canım sağol :) bu arada 6 yıllık evliyim ben tembelliğimden yeni öğrendim bunları daha geçtiğimiz yıl içinde :D hatta patlıcanı buraya sordumdu :)
tarafından
Olsun canım herşey zamanla öğreniliyo evi çekip çeviren de kadın oluyo herşeyi düşünüyo insan
0 oy
(932 puan) tarafından
Taze incir sakladınız mı hiç ?
(932 puan) tarafından
Hadi ya çok severim bende kışın olmuyor yazda  stok yapım demiştim:))
tarafından
Youtubeden bak canım belki vardır neleri saklıyolar :) tekniği vardır onunda mutlaka
(932 puan) tarafından
Baktım da kimse denememiş. galiba kurusu varken yaşını saklamaya uğraşıyorlar:(
tarafından
:) kıyamam ya az bişy al koy canım denemiş olursun içinde kalmasın
(932 puan) tarafından
Aynen 5 tane koyum 1 hafta dursun bakalım:)
0 oy
tarafından
Yazdan karnıyarık lik patlican kizartirim koyarim kirmizi biber kozleyip koyarim bamya koyarim bide visne domates biber koyarim
tarafından
Saol canım ellerine sağlık :)
tarafından
Seninde cnm
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Diğer ımır gımırları da koyunca sığıyor mu bunlar yoksa dondurucu mu var
tarafından
Bende dondurucu var canım
0 oy
tarafından
Ben şeffaf kapakli kap aliyorum domates sosu yapiyoruz cok az pisirip o kaplarla atıyorum buzluga cozdurunce tazecik oluyor o konserveden gelen tad gibi asla degil. 
tarafından
Anladım canım domatesi ben kabuklarını soyup doğruyorum pişirmeden direk atıyorum bir yemeklik gibi poşetlerde pişirceğimde öyle buzluken yemeğe atıyorum taze doğramış gibi oluyo tavsiye ederim pişirmekle falan hiç uğraşma :)
tarafından
Onuda yapiyorum canimda sari suyu cikiyor pisirirken ondan pisiripte atiyorum genelde
tarafından
Anladım canım
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Dolma biber,  taze fasulye,  semizotu, rendelenmiş kabak, bamya, kapya  biber, vişne 
(5,721 puan) tarafından
Canım kabağı rendeliyorum suyunu sıkıyorum soganinda öyle rendeleyip suyunu sıkıyorum bir yumurta kiriyorum istersen havuç patates rendeleyebilirisn. Baharat ekliyorsunuz birde bir tatlı kaşığı kabartma tozu koyu kıvam alana kadar un koyuyorsun çokta katı olmasın yağı kizdir tavada kaşık kaşık dokersin arkalı önlü pişiriyorum kuzum böyle
tarafından
Tamam inşallah aynen böyle denicem :))
(5,721 puan) tarafından
Canım yazdım ama açıklayıcı şekilde bu kadar bilirsinde denemedim deyince anlattım yanlış anlama
tarafından
Yok yok yanlş anlamadım saolasın ben hiç yapmadım yedim ama yapılışını bilmiyorum :) teşekkür ettim
(5,721 puan) tarafından
Tamam kuzum rica ederim ♥️♥️
0 oy
tarafından
Aklına gelebilecek herşeyi atıyorum ben 
tarafından
Diyosun :D
0 oy
tarafından
Bezelye 

Kizarmis patlicn

Kizaemis dolmalik biber 

Taze fasulye 

Domates 

Yesil buber 

Kapya biber 

Sarimsak
tarafından
Eline sağlık canım maşallah baya yemek koyuyosn seninki de güzel :))
0 oy
tarafından
Suda Pişilmiş Mısır

Közlenmiş Kırmızı biber Patlıcan

Bamya ve domates

Tavuk Köftesi

Bezelye

Yeşil fasulya

Bakla

Dondurma ☺️❤️

Sarmalık bağ yaprağı

Börülce
tarafından
Eline sağlık canım dondurmayı kendin mi yapıyosun yoksa marketten alıp koymuyosn heral
tarafından
Dondurmayı marketten aldığımda koyuyoruz cnm ❤️
tarafından
Kışın da kaçamak yapıyonuz dimi mantıklı valla ben de koyım güzel fikirmiş :))
tarafından
Aynen cnm köyde peçkada pişiriyoruz cnm ☺️❤️
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bezelye, taze fasulye, patlıcan biber kızartması, karnıyarıklık patlıcan, közlenmiş kapya biber, doğranmış kıl biber (bulgur pilavları için) çilek, kiraz, limon. Konserve olarakta menemen, şakşuka, domates sosu, kahvaltılık sos yapıcam inşallah. 
tarafından
Maşallah kıl biberi ben de doğrayıp atıyorum çok kolay oluyo eline sağlık :))
0 oy
(48,531 puan) tarafından
benim derin dondurucu yol dolabinkide cok almiyo kizim seviyo diye mısır koyuyorum. bide yesil biber dolması temizleyip koyuyorum
tarafından
Anladım canım  eline sağlık yine de çabalıyosun hazır dursun diye :)
(48,531 puan) tarafından
kurabiye falan yapip atiyorum iste ☺️
tarafından
İnsan hazır bişyler istiyo elinin altında ani misfir oluyo bazen canın istiyo falan güzel oluyo :))
(48,531 puan) tarafından
aynen canim ☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 70 göst.
15 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birprensannesiiii (1,156 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 169 göst.
13 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 494 göst.
9 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu

378,411 soru

11,326,689 cevap

34,780 kullanıcı

...