0 oy
145 göst.
Diğer kategorisinde (580 puan) tarafından
Bugün ipek eşarplarımla iğne oyalı olan yazmalarımı elimde yıkadım onlarıda asmak için sepete koymuştum ama iğne oyalı yazmalarımın renklerinde az az geçmiş ipek eşarplarıma. Maalesef az ayarda makineye 20 dk attım detarjanda attım ama leke yine var nasıl geçer bi fikriniz var mı? 

5 Cevaplar

+1 oy
(6 puan) tarafından
Kalıp sabunla ılık suda elde yıkamayı deneyin
(580 puan) tarafından
Denedim ve az bir leke kaldı yorumunuz için teşekkür ederim işe yaradı ☺️
-Reklam-
0 oy
(225 puan) tarafından
Şampuanla yikayin ipek esarplarinizi ve makineye atmayin kötü oluyorlar ve islak islak utuleyin
(580 puan) tarafından
Öyle zaten ya hep elimde yıkardım ama ah işte temizlik yapıyordum aklıma hiç gelmedi diğerleri ile üst üste koymuşum allahtan öyle çok değil ara ara
0 oy
tarafından
Geçmeyebilir canım.. bundan sonra inekleri elinde şampuanla ılık suda hafifçe sıkmadan yıka suyu akınca da hemen ütüle 
(6,859 puan) tarafından
Hangi inekleri kız :) ah bu klavyeler
(580 puan) tarafından
Öyle yapıyordum zaten canım Allah kerim dedim makineye en düşük ayarda düşük dakikada ve ısısı az olanda yıkattım ama geçmedi şimdi kalıp sabunla yıkadım elimle ılık suda sadece az bir leke kaldı
tarafından
İnekler hdjsksmjsjd ne yazmışım öyle :) :)
0 oy
(252 puan) tarafından

Vanish kuzum gerçekten çok etkili ben bugün yine aldım beyazlılar ve renkliler için bunu bı dene bence

imageamazonda 16 TL indirimde son gün 

(580 puan) tarafından
Teşekkür ederim yukarıdaki kalıp sabun yorumunu denedim az birşey leke kaldı onada bunu denerim inşallah
(252 puan) tarafından
Misal ben 1 yıldır bunu kullanıyorum çıkmayan lekeler de genelde kullanıyorum kanepinin üzerinde baya bir leke vardı nerden o leke oldu bilmiyorum hemen eşimle bunu ovduk hemen anında geçti maşallah
0 oy
tarafından
Ne yapmaman gerekiyorsa hepsini de yapmışsın.. geçmez o lekler 
(580 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım zaten elimde ılık suyla yıkarım her zaman yani nasıl yıkamam gerektiğini biliyorum ama o lekeleri görünce sıkma ayarı olmadan devri düşük ve 20 dakikada yıkattım yapısında birşey olmadı yani. Yukarıda da kalıp sabunla yıkama yorumu var onu yaptım az bir leke kaldı farkedilmiyor elhamdülillah:)
tarafından
İpek esarptan baska hic birsey kullanmiyorum. Asla makine de yıkanmaz rengi akar açık renk olan yerleri hep boyanir. Ben Pantene dökerim azıcık köpürtürüm avuc içimde ovalamam bile . Dort kenarından çırpar. Havluya sererim dümdüz birsekilde sonra biraz nemi çekince utulerim terstten
(580 puan) tarafından
Aynı şekilde bende senelerdir ipek eşarp takarım. Bende ılık suyun içine yatırır az bir şey şampuanla ovalarım ve yine ılık suyla durular suyu az bir şey gidince ütülerim :) ama 2 tane ipek eşarp olunca birde ikiside koyu olunca makineye atmakta sıkıntı çekmedim birşey de olmadı ama lekelerde gitmedi tabi :))) makineye gerçekten atılmaması gerek ömrünü kısaltıyor ben saldım gitti ondan attım :))

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 414 göst.
0 oy
8 cevap 219 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Gozdeh (5,726 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
24 Temmuz 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Simru (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 129 göst.
18 Ocak 2023 Aile kategorisinde Alyakus (2,359 puan) tarafından soruldu