0 oy
751 göst.
Aile kategorisinde (133 puan) tarafından

Biliyorum esimin kardeşi evlendigi zaman o geline altınlar takacaklar ev bile hazirmis bebegine herşey alacaklar ben biliyorum bekliyorum esimin yüzüne bakıp senin ailenden nefret ediyorum demeyi sabırsızlıkla bekliyorum 

21 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Buram buram gelmeyen kadına karşı kıskançlık kokuyor istediğin kadar inkar et istediğin kadar kadına lafım yok de hayırlı olsun de geç sende zamanında yaptırsaydın daha evlenmeyen biri için kin gütme bu kadar ailesinden nefret ediyorsan git söyle 
(1,501 puan) tarafından
Ergen gibi davranın laf yiyince de zorunuza gidiyor
tarafından
Ya yürü git ne yapışkan bir kadınsın illa uyarı verip şikayet mi etmemiz lazım seni
(1,046 puan) tarafından
Seir sen yazdıklarına bak gıcık oldum sana
tarafından
Çok üzüldüm ya sen bana gıcık oldun ya ben şimdi naparım
(389 puan) tarafından
Kizlar sakin olun ya
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Suan de nefret ediyosan icinde niye bekletiyon ayrica elin kizinin bi sucu yok 
(133 puan) tarafından
Kıza bisey demedim zaten esimin ailesine sözüm benim bebegime hiçbişey almadılar lanetler
tarafından
Yav almasinlar almadilar diye senin beben ustsuzmu kaldi yooo herkes kendine yakisani yapar sana tafsiyem ne duygun varsa hakediyosa gizleme usulunce belirt duygularini
0 oy
(247 puan) tarafından
Benim de eltime katinvaledem neler yapmadi simdi de yapiyor o yaninda bizim evimiz varken kirada kaliyoruz Allah bildiyi gibi yapsin sen de canını sıkma kocanlada arani kötü yapma canım
(133 puan) tarafından
Eşin ne diyo bu duruma
(247 puan) tarafından
Ne diyicek evimi verin diyor karını bosa veririm diyor çocuğumuz olmuyor diye evdən atdılar canim çok şükür kocam iyi ordakinden de iyi yasiyoruz rahatimiz yerinde
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Gelemeyen eltiyi de kıskanan ne biliyim. Sana yapmadılar ona yaparlar sende yaptırsaydın yaptırabilseydin bu ne artık yani. Benim 2 bekar kaynım var ben ilk evlendim 14 günlük gelinken bütün altının gitti ama gelecek olan gelinlerin öyle bir durumu yok benim eşyaların dandik onlara kaynanam 30000 TL bütçe koydu şimdiden napiyim benden geçti geçmişin öcünü mü alıyım bende mi istiyim. Bana yapmadı ona yapsın mutlu olurum kıskanmam asla. Kin de gütmem 
(1,066 puan) tarafından
Bana yapmadılar ona yapıcaklar diyo arkadaş bu onu rahatsız etmemeli nolursa olsun ben öyle düşünüyorum düşüncemde özgürüm bu snei niye rahatsız etti anlamadım
(1,066 puan) tarafından
Kendini boşa sıkıntıya sokma allaha havale et gitsin
(932 puan) tarafından
O bir anne swn hyrdr bacim heryoruma kopyala yapistir yapion awukat falanmisin cok guluncsun ama hbrn olsun : D
(389 puan) tarafından
Aylin35ksk sana mı sorucam kopyala yapıştırmayi eminim dil doksem yine fayda etmiycrk sinir halimle dur onada aynı şeyi soyliyeyim dedim iyode yaptım okey
(932 puan) tarafından
Tamam canım iyode yaptın okey ahahajisoaaj
0 oy
(7,768 puan) tarafından
O geline senden fazla takarlarsa bu kul hakkıdır sennle aynı takmaları lazım veya atıyorum sana 100 gram taktılar ona 150 takarlarsa sana 50 gram daha vermeleri gerek dinen böyleymiş dayım ikinci geline daha çok takmıştı daha fazla istemişlerdi sonra ilk geline aradaki fark kadar altın aldı
(7,768 puan) tarafından
Tamam işte canım onun önemi yok dayımın iki gelin arasında yıl farkı vardı aradaki gram kdr altın aldı ki büyük gelin boşanmıştı yinede aldı
(7,791 puan) tarafından
Yuhh degisikmis ama hic oyle duymadim bence eskisi gibi dehil sartlar degisiyo onu yapmal zor su devirde ama bilemicsm :) mehir var mehiride zaten anlasip takiliyo yani biri az digeri cok isteyebilir.. Dayın iyiymis ama bak yapmis
(7,768 puan) tarafından
Mehir farklı canım ama bizde takılan altınlara gelinlere eşit olmalı hak var hukuk var
(7,791 puan) tarafından
Ben tek gelinim zaten sorun yok hatta bizim gelinde tek gelin :D ama sasirdim yani duyunca aslinda dogru
(7,768 puan) tarafından
Soransın sandım canım bende tek gelinim allahtan elti neyim yok
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Eşlerin aileleri o haksızlığı herkese yapıyor bacım 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bekleme simdiden de. Hem kimseye güvenip evlenmiyiruz bende olmayan beni ilgilendirmez.
0 oy
(115 puan) tarafından

• Yapsın canım niye takıp kendini üzüyorsun ki inan çoğumuzunki öyle Allah muhtaç etmesin onlara inşallah açık seçik bizimkilerde yapıyor işine gelene çocuğu geçinebiliyor mu diye düşünüyor ama bize hiç sormaz anca eskisi gibi gitmiyoruz diye laf eder ama paranız var mı nasıl geldiniz demezler diğerlerine kilo kilo tereyağı bana pancar yaprağı göndermiş mesela çokta tın onu da komşuya verdim :D takmazsan huzurunu yaşarsın nefret biriktirme boş ver konuş eşinle ortada döneni zaten gayet güzel görüyorlar
0 oy
tarafından
Her ailenin Bi gözde evladı olur ona herşey yapılır diğerine yapılmaz ama Bişey olsa ilk yapılmayan evlat koşar 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Aman  boş ver  ne takıyorsun  benim  bebegime de birşey  almadılar  gelecek geline  alırlarsa da hiç umurumda olmaz  benden  okadar değer görürler  
0 oy
tarafından
Oyle haksızlık mı.olur ikinizinde eşit olmalı benim kaynanam hayatta hak geçirmez simdi eltim nişanlı kurban goturcekmis ben.istememistim sanada para vercem.diyor hak gecmesin diyor
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Bacım bu ne kıskanclık fesatlık. Allah sendendir korusun adamı. 
(13,099 puan) tarafından
Cok saçma düşünce ilkine ne yapıldıysa ona da o yapılmalı haktır
(10,978 puan) tarafından
Ne alaka simdi ben neden eltimi kıskanayım benim eltilerime de neler neler yapmıslar ben evlenirken durumları cok yoktu napayım bogazıma mı yapısayım? Kafamda kurup kurup koca ma mı saldırsaydım?
(932 puan) tarafından
Bence sacma deil isin aslini bilemeyiz ki cnm blki ozaman durumu oydu suan bu blki bu gelin farkli onlara karsi o farkli iyiyede kotuyede bir yapilmaz burda ben her yazana inanmam cnku kndince yazio cogu. Bnde  burda kndimi kotulmem birde gel kaynanasini dinliyelim. Bayanin zaten haset oldugu cok belli daha cocugu yok yazmis o dogursa birsuru seyler alirlar e ne biluon sen daha dogurmamissin. Bnmde 2 oglum olcak ins walla ewlilik yaslari gelse hak edene hakkini yaparim etmiyen kusura bkmasin
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Onu yapmadan söylemeden önce mutlaka bir empati kur olurmu kendi ailen üzerinden
0 oy
(13,099 puan) tarafından

Sana 5 yapıldıysa ona da 5 yapılmalı 

Hak gecmemeli 
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Sana inat yapılacak tır canm eğer yapılacak sa 

Ben açıkçası ilgilenmiyorum bu tür şeylerle bilmiyorum 
0 oy
tarafından
Şurada şu kadını elestirenler iki dakikada kaynana elti yalağii olmuş kaynanası ters baksa gelip burda aglanicak insanlar kaynanamdan nefret ediyorum üüüü diyen insanlar daha gelmeyen eltiyimi kiskaniyorsun bilmem ne diye tatava yapıyorlar sizin zihniyetinize ..... Kadın kıskanıyorum mu demiş diğer gelinlere ne yapıldıysa bunada o yapılmak zorundaydı diğer gelinler gelinde bu çam korkuluğumu yaptirsaydin k zaman diyolar bide sizin başınıza gelse bı tataflarinizi yirta yirta anlatirsiniz burda.. Sen haklısın bacım eğer senden fazlasını yapıyorlarsa Allah'a havale et kul hakkıdır bu ya daha ne olsun yani 
0 oy
tarafından
Evlat ayrımını doğru bulmuyorum madem yaptın bu çocukları hak gecirmeyeceksin illa fitil fitil çıkar ama şimdi ama çok sonra
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Hep öyle olur zaten kötü olan baş üstünde tutulur thuaf ama doğru
0 oy
tarafından
Yani bunu tek bi yerden bakıp yorumlamak saçma olur o zaman ellerinde olmayıp şuan olabilir ya da kayninin işi senin eşinden iyiyyse daha çok kazanıyorsa ailesine vermiş olabilir onlarda o parayla yapıyorlardır biz her şeyimizi kendimiz yaptık eşimle bebeğimiz oldu yine kendimiz aldık her şeyini hiç beklemedim kimseden yapmak zorunda değiller istediği kadar malları olsun banane miras olarak kalırsa hak ama şuan onların malında parasında hakkım yok istediklerini yapabilirler hatta biz eşimle borcumuz olmasına rağmen diyoruz satin bi tatile gidin yiyin için kaynanamla da kayinbabamla da aram iyidir beklenti hem yorar hemde insanların arasını bozar 
0 oy
(932 puan) tarafından
Eltiler birbirini nie sewmeze cok guzel bir ornek :D  kiza simdiden kinlenme onun sucu yok kaynanamlar bnde bebek dogurdum hic bisey yapmadi yapmak zorundada deil yani 

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 225 göst.
0 oy
11 cevap 541 göst.
10 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Sumeyyery (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 63 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mirzamm (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 836 göst.
4 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Eylem Asya (333 puan) tarafından soruldu