0 oy
228 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (209 puan) tarafından
Hanımlar göğsüm ucu yara oldu doğurali 5 gun oldu ama ben emsirirken dişlerimi sıkıyorum acıdan gümüş kapak ve zeytinyağı hicbir ise yaramadı acil hemen geçiren bir şey biliyorsanız paylasir misiniz 

21 Cevaplar

0 oy
(14 puan) tarafından
Canım bende 5 gün emzirdim 3 ay kestim çok zor neler çektim ben benim yaram yukarı kadar atmıştı bebeğimin ağzına bulaşmıştı kendı sütünü sık yara olan yerlere sür hafif yaraysa hemen geçer çok artarsa mutlaka doktor a git krem verir benim çok kötü olmuştu
-Reklam-
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Göğsüne kendi sütünü sür kurumasını bekle cnm her emzirmeden sonra bolll suyla yika göğsünü ben böyle gecirdim 
0 oy
tarafından
Memeyi aldığında parmagınla alttan kahverengi kısmı ** ağzına alıştr öyle zamanla geçicek sade ucunu alınca öyle oluyo 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
O aciyi cekmeyen nadirdir cnm hemen geçiren bi şey bilmiyirum ama yintemlerimi soykuyim.

Göğüs kalkanı+ lansinoh kullandim kemdi sutumu de sürdüm sutyen ve dar ustler uzun süre kullanmadım gogsumu sık sık havalandirdim hic bi sey takmadan...
0 oy
(1,929 puan) tarafından
O acıyı bilirim canım çok zordur.. kendi sütünden göğüs uçlarına güzelce sür bekle kurusun ondan sonra lansinoh krem sür göğüs kalkanı var ben şeffaf olandan kullandım onun ile kapat allahın izniyle 2 güne bişeyin kalmaz ben öyle kurtuldum gülüm ama bunu her emzirmeden sonra uygula 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Bende öyle emzirdim doğumdan ömce krem alıp kullanmama rapmen bie göğüs ucum çok kötü olmuştu. Bi parçası koptu bile ama devam ettimm emzirmeye. Kırkım çıktıktan sonra geçti benim
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Soğanı ikiye kesin ortadan  higuslerine kapatın dursun bı kaç saat sonra silip emzirin
tarafından
Bende soğan koydum geçti o yorumu yapacaktım baktım sen yapmışsın
0 oy
(4,673 puan) tarafından
Lansinoh kremi ve de soğan ikiside birebir çok geçmiş olsun cnm 
0 oy
tarafından
Ya canım doğumdan sonra doktor bana bi yağ karışımı vermişti çok iyi geliyordu ama içinde ne var bilmiyorum eczacılara sorabilirsin doktorlar veriyordur onlar yapıyorlar 
0 oy
tarafından
Lansonoh kremi her emzirmeden sonra sur cnm. Sutyen takma daha cabuk iyilesiyor. Malesef iyilesmesi 1 hafta suruyor. 
0 oy
tarafından
Arkoo krem krem  gcryor cnm her emdrmedn önce sur  emzrince ılık suyla yıka bir iki gün yp BK nasıl gcyor
0 oy
tarafından
Valla canm şunu diyim benim bebek 45 günlük oldu . Ne yaptıysam geçmedi . Ben de dislrimi sıka sıka dişlerim acıyordu. Her emzirmeden önce sütünu sık göğüs ucuna yay ve ver öyle . Açıyor evet biliyorum ama acıya alışıyorsun artık . Ve benim geçti şuan . Sadece yara gibi görünüyor biraz acımıyor çok az acıyor sürekli islat ver kuru kuru daha kötü olur . Göğüs pedi kullan göğüs uucn hep nemli kalsın . 
0 oy
(407 puan) tarafından
Canım mustelanın göğüs yarası için kıremi var eczanelerde böyle jel gibi bişey kendiside ufacık bişey ama nasıl işe yarıyor benim göğsün yarılmıştı ağzına veremiyodum kız kardeşim alıp gelmiş iki güne hiç bişey kalmadı hem emzire biliyorsun da yıkamadan 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ayva cekirdegi kremi göğüs ucuna iyi geliyor cnm.
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Badem yağı ayva çekirdeği   kuzum
0 oy
(249 puan) tarafından
Gümüs kapağı kullanmaya devam et daha yeni olduğu için normal pes etme sakın cikarma kapakları inan ki iyi olacak ben ne çektim cok iyi bilirim gumus kapaktan başkası ise yaramıyor
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Malesef o derece şiddetli ise domtora git 

Ben gebeliğimin son ayında garmaston pomat diye ilaç aldım sürdüm doğumdan sonra da devam ettim hiç acı duymadım kesinlikle
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Lansinoh iyi gelir canım yada kendi sütünü sür tahinin üste çıkan yağı da iyi geliyor diyorlar ben de çok çektim o acıyı bilirim
0 oy
(92 puan) tarafından
Medacasol krem ya da ayva çekirdeği canım kesinlikle bnde senin gbiydim ağlardım emzirirken eczacı arkadaşım medacasol krem önerdi valla bı o fayda etti
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Lansinoh krem bir günde iyileştiriyo

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 140 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Assenna (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
10 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tazeannee (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 341 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Aysenur5561 (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 261 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Shrtrn (44 puan) tarafından soruldu

379,903 soru

11,372,601 cevap

34,855 kullanıcı

...