0 oy
861 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Biliyorum geçmişe pek takılmamak lazım ama insan neden saklar ki? 5 ay sevgili 5. Ayın sonunda nişan, düğün yerine kadar tutulmuş gelinlik bile seçilmiş. Aklıma çok takılıyor. Üstelik ilk öğrendiğimde ona sormuştum ve sadece 2 aylık bir görme olayı olduğunu söyledi. Yani görücü usulü gitmiş görmüş olmamış demişti. Halbuki iş baya ciddiymiş kız evelerine perde seçmeye giderken atmış nişanı. Kısacası nişanlık gelinlik kına yeri VS hepsi tutulmuş alınmış. Ve bunu kayınbabam ağzından kaçırdı. Baya 5 ay boyunca kız kaynanam gile gelmiş birlikte uyuyorlarmiş geziyorlarmiş. Eşimin bir yakını bozmuş bu işi. Eşim geçen gün bir anda mutluluğumu kim bozduysa onunda mutluluğunu ben bozacağım demişti. Yani çok seviyormuş sanırım. 3 sene sonra benimle evlendi. Ve evlendiğimiz günden bu yana çok mutsuz. Basit ve kısa örnekler vereyim sizlere. Örneğin elimi hiç bir yerde evde bile tutmaz. Normal eve gelince yüzü gülmez neşesi hiç yok. En son ne zaman şaka yaptınız derseniz onu bile hatırlamıyorum. Sarılmaz mesela birlikte hiç özel bir günümüz anımız olmadı. İki evin içinde yabancı gibiyiz. Bu durum beni çok mutsuz ediyor. Konuştum onunla defalarca kez verdiği cevap şu oldu "sanki başka evliliklerde ne var ne bekliyorsun" beklediğim ilgi sevgi. Ben bir bayanım ruhumun okşanmasi benim en doğal hakkım. Yani sevilmek saygı duyulmak. Bir parka vs gittiğimiz zaman çevremdeki mutlu çiftlere özeniyorum. Gülüşüp sohbet eden çiftlere imreniyorum. Neden diyorum bazen neden ben değilim. Neden mutlu değilim yada mutlu etmek için çabalayan bir eşim yok. Bakmayın ben 1 çikolatayla bile mutlu olurum. Doğru düzgün bir fotoğrafimiz bile yok galerimizde. 2.5 yıllık bir evliliğim var üzülüyorum durumuma defalarca kez anlattım ısrarla sen ayrılmayı düşünüyorsun diyor. Kafasına bunu koymuş bir şikayetim olduğu zaman konuşmayı deniyorum bahane üretme ayrıl diyor. Birde hiç hoş bulmasamda alkol alıyor. Bir keresinde alkolüyken mesaj attı bana. Çok ısrar ettim ve söyledi başka kadını seviyorum dedi. Sen hariç herkesi dedi. Üzülmekten başka bir şey yapamıyorum. Onada üzülüyorum kendimede. Birini seviyor ama kim bilmiyorum hiç aldatmadi. Kimseyle konuşmadığına eminim ama seviyor olduğunada eminim. Hep dertli aşk şarkıları dinler. Çok dalar çok düşünür. Bir yere gittimizde bile o ortamda varlığı belli olmaz. Ve arada bir o kadar çok içer ki eve aşırı alkollü sarhoş geliyor. Ve hep hakaret eder bana içtiği zaman. Sevmiyorum seni der. Kısacası üzülüyorum evliliğimin düzelmesi için ne yapmam gerek? İlk olarak evlilik terapistini kabul etmiyor. Ölür yine gelmez eminim. Bana başka örnekler verin. Ben daha aktif biriyim ona göre. Yani gülen şaka yapan her şeye mutlu olan 

30 Cevaplar

+6 oy
(492 puan) tarafından
Okurken daraldım ne desem bilmem sevmiyorsa almasaymış seni uzmeye ne hakki var onada üzüldüm kim bilir ne sıkıntısı var allah huzur versin yuvaniza esinin kalbinede senin sevgini versin
-Reklam-
+2 oy
(2,165 puan) tarafından

Canm inan ne diyeceğimi şaşırdım valla. Yani açıkça seni sevmiyorum başka kadını seviyorum mu dedi şimdi :O

İnan çok zor bir durum ne yapılır ki böyle bir durumda çocuğunuz var mı ? 

Allah sabır versin sana ya az daha değil 2 buçuk senelik evlilik yeni değil

Ne diyeyim ki çok üzücü ya...

Ama ben olsam Allah korusun tabiki büyük konuşmak gibide olmasın, açıkça başkasını seviyorum deseydi eşim , sanırım devam edemezdim artık onunla bilmiyorum ben aşırı gururluyum böyle birşeye katlanamazdim yaa çok zof inan ki belki şuan seni tam anlayamıyorum ne yaşadığını bilemiyorum ama aynı durumlar bende olsa ben yapamazdim sevsem bile olmazdı bikere en başından alkol alması bile.bana ters 

+1 oy
tarafından
Adam sevmiyorum senden başka herkesi demiş ne terapistnden bahsediyorsn bırak kurtul ömrünü heba edeceksin belki bir gün sever diye
(1,501 puan) tarafından
Bence de ya terapist napsın ki zorla sev diyecek değil
tarafından
Sanırım öyle dediklerini sanıyorda bilmiyorm ne yaptıklarını umarım böyle saçma bişey demiyordur kii asla çözüm olucagini düşünmüyorum
+1 oy
(1,326 puan) tarafından
Yanındakiyle mutlu değil aklındaki ile mutluysa sende bırak bacım ne bu gibi insana ömrünü heba ediceksin böyleleri sevilmeyi koca diye yanında gezdirmeye hak etmiyor madem mutluluk onda s.sn gitsin yanına ne ömrünü heba edecen
0 oy
(2,287 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun kuzum söyleyecek birşey bulamadim
0 oy
(2,279 puan) tarafından
Ben eşimin eski nişanlısı ni eşimin ailesi tarafından hergun dinliyorum esimede hergun hatirlatiyolar sağ olsun tobe tövbe azimdan kötü birşey çıkacak şimdi birazda sen ilgisiz ol bakalım bu sefer napicak acaba
tarafından
Eşin tepki vermiyor mu??
Ben nişanlıyken hatta resmi nikah erken yapmıştık salon tutmaya gittim eşimin annaaanesi birden oğlanın eskisi ne oldu evlendii mı diye sordu eşimin abisi kızdı bizene ne yaptıysa yaptı yerimi diye esimede kızdım sorma Anaannesine söylemiş gelinin sana darilmis diye bir daha konusu bile geçmedi
(2,279 puan) tarafından
Eşim kızıyo canım eşimin halalari falan da diyo açma şu konuyu sanane diyoda esimin babanesi sağ olsun laftan anlamaya bi insan ne dersen de kadın arsız laftan anlamiyoki en son eşim bi kızdı ondan sonra birdaha konu açılmadı ama birdaha açar o amaç arabozmak herhalde
0 oy
(655 puan) tarafından
Cocugunuz var mi 

Kuzum seni sevneyen dahasi baska birini seven biriyle nereye kadar evliligi surdurmeyi dusunuyorsun ki 
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Daha önce nasıldı evlenmeden önce ilgili güleryüzlü  muydu?
0 oy
(11,074 puan) tarafından
Alkol alıyor diyene kadar toparlanır diye düşünmüştüm. Ama alkollüyken dediklerini okuyunca, neden kendini seni sevmeyen biri için heba edeceksin diye düşündüm. Öncelikle sen onun ilgisine muhtaç değilsin, değerlisin. Kendi değerini onun davranışlarıyla belirleme lütfen. Evliliğinin düzelmesinden önce kendi ruh halinin nasıl düzeleceğini düşün. Sonrasında kararların oluşur zaten. 

Youtube Tülay Kök videolarını izle tavsiye ederim. 
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bence boşan canım bu adamdan koca olmaz sana ne halt etmeye evlenmiş anlamadım zaten ömrünü çürütme 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Canım büyük konuşmayayim ama bunları yaşasaydım eğer boşanırdim ben kimsenin acısını bastırmak için oyuncak değilim. Başkasını seviyosa evlenmeyecekti. Bana kaç kere seni sevmiyorum diyecek bende onun yanında kalmaya devam edicem öyle mi. Sizinki evlillik değil ki. Neden evlenmiş eşin seninle. Evlenmek zorunda mıydı kalsaydı bekar başkasına aşık şekilde sürünseydi. Sen iyi hala sabredip evliliği kurtarmak için uğraşıyosun. Benim eşimin de vardı biliyodum ama eşim göreve başlayınca ben seni bekleyemem diye kız başkasıyla evlendi. Eşimle önceden arkadaştık ve herşeyin biliyodum sonra nasip oldu evlendik şükür iyi ki evlenmişim ama bir kere olsun onun hakkında bana bişey desin konusunu geçirsin ima etsin o dakika biter benim ailem de arkamda hiç düşünmem bile. O gurur kırıklıgıyla yaşanmaz o evde
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Zorla kendini sevdiremezsin.  Anladığım kadarıyla seni pek takmıyor sende kendi dünyanı kur ayrilmam dersen.  Git calis yaşa kendine bak hayatına bak onla ilgilenme .
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Yani bu kadar uzun lafın kisasi umarim cocuk yoktur ve bence birak gitsin. Bak adam senin hayat enerjini, yasama sevincini resmen elinden aliyor. Hadi diyelim kurtardin evliligini  adam senin istedigin gibi biri oldu. Ayni yastiga baş koydugunda sana soylediklerini unutabilecekmisin. Bence ölçup tartman gereken konular bunlar. Artilari ve eksilerini yaz bakalim hangisi agir basacak. Yada o hayatindan cikarsa ne gibi degisikligin olur. Allah yardimcin olsun ve lutfen sende seviyorum diyip kendine eziyet etme, kendini yok sayma yani. Aklini kullan uzun uzun otur dusun. Kimsenin yuvasi yikilsin istemem allah dusmanima bile vermesin ama bazi seylerde bastan belli oluyor, ve oyle olmasi gerekiyor...
0 oy
(457 puan) tarafından

• Çok üzüldüm canım Allah yardımcın olsun çok zor yaşadığın .çocuğun var mı
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Canm bu zamana kadar kimseye ayrıl dememstim ama ben olsam beni sevmeyen birine aynı evin içinde tahammül edemem ya ayrılmak varsa aklında ayrıl bence yoksa zaten mutlu değilsin ilerdede mutlu olamazsın çocuk bunlara sebeb degl bak ayrıl diyorm ben duramazdm tabi sen yine en iyisini bilirsin sen kararını ver ne yapmak istiyorsan yap ama o evlilik düzelmez . Peki canm sen seviyomusun eşini neden başta söylemems iş ciddiye binmeden 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Aklima aile buyuklerini devreye sokmak geldi. Ne kadar ise yarar bilmem ama...zor bir durun
0 oy
(159 puan) tarafından
Çocuğunuz var mıydı gerçi olsa bile böyle hayat geçmez belki bir gün sever diye ömrünü gençliğini heba edersin ben sizin yerinizde olsam ayrilirdim hem eşiniz uzuluyor hem siz mutsuz bir evlilik ve eşini sevmeyen kalbinde başka bir kadını taşıyan adam gördüm ben sizin satırlarınizda...
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Resmen senin kul hakkına girmiş o ilk sevdiği kimse sittin sene cıkmaz aklından. Boşuna kendini yorma. Ve bu evliliğin bir sonu yok canım. Yolun basında iken ayrıl ve kurtul. 
0 oy
tarafından
Çoçuk varmi kuzum.ailen arkandaysa cocuk yoksa ayril.belki karsina daha iyileri cikar.bak benim esismde beni sevmiyor.bende senin gibi cok ozeniyorum.asla kiskanmiyorum iste kadiniz.seni cok anliyorum.bense gitmek istiyorum amma cocuklar var arada.hasta baba tek mayişa bakan abim.anne hasta.gidemiyorum.ben cocuklar olunca bana sayqisi artar siye dusundum.amma olmadi.benimde sevgim bitdi.çoçuk yoksa ve akkinda baska kadin varsa kendini heba etme canim.seninde yasamaya hakkin var. 
0 oy
(18 puan) tarafından
Canim bizim icin ayril baris demek kolay bir de icinde yasayan sana sormak lazim Rabbim yardimcin olsun. Esra ezmeciye bakmani tavsiye ederim 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 110 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Premsesannesi (627 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 935 göst.
0 oy
9 cevap 391 göst.
0 oy
13 cevap 860 göst.
14 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,855 soru