0 oy
575 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (426 puan) tarafından
Kızlar 2 gün önce sezeryanla doğum yaptım. Bebeğim göğüalerimi ememedi. Göğüs uçlarım yoktu,sütüm gelmiyordu. Hemşireler sürekli göğsümü sıktı ama bebeğe tutturamafık ucunu. Şimdide göğüslerim taş gibi oldu semsert. Eşim sağma aparatı aldı ama dayanamıyorum kopuyor göğüslerim resmen. Sıcak su tuttum, havluyu sıcak bastım ama etki etmedi. Nolur yardım edin nr yapayım ben? 

17 Cevaplar

+2 oy
(16,504 puan) tarafından
Sabunla güzelce ovala ılık su ile yıka 

Ve sırt üstü uzan meme uçlarını tutarak silkele yavaş yavaş 

Bebeğin Hıç emmıo mu cnm
tarafından
Artıladım. Bu yazılanı uygula inşaallah post sahibi
(16,504 puan) tarafından
Bende öyle yaptım geçti
Ama acaba sütünün çekilmesini mi istıo artık bebek hiç emmıcek mi öyleyse soğuk kompresler yapması lazım
Ama akmasını ıstıosa ılık kompresler uygulaması lazım
-Reklam-
+1 oy
(454 puan) tarafından
Buzdolabina lahana koy çok konuk olmasın soğuk olacak o yaprağı komple göğsüne köy bekle ablamın da aynısı oldu ateş yapmıştı
tarafından
Ben dondurucu ya atıp yaptım koyar koymaz canım daha çok acıdı haşlamak daha iyi gelmişti bana
(7,193 puan) tarafından
Bende sıcak yapmıştım
tarafından
Sıcak daha etkili gercekten
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Aynı ben... Dişimi sıktım sağdım boşaldıkca rahatladı alıştı göğsüm dediğin gibi ucu Küçük çocuk da tutamadı sürekli sağdım biberona alışmasın dediler enjektörle besledim ..
0 oy
(373 puan) tarafından
Silikon Göğüs ucu var kullanabilirsin bebeğin alışana kadar ben öyle yaptım
(373 puan) tarafından
Daha yeni doğmuş öyle hemencik de tutmaz
(1,737 puan) tarafından
Tutuyor
(373 puan) tarafından
O zaman öyle vermeye devam edin
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Dayanmak zorundasın sütü sagmalisin süt dökmüş göğsüne canım.. sagmadan duzelmez
0 oy
tarafından
O canım lahana hasla sar vücudunu yakmayacak derecede olsn soğuyana kadar göğsünde dursun bir iki güne düzelir insAllah
0 oy
tarafından
Canım bol su iç suyunu ihmal etme sakın geçmiş olsn bebeğin hayırlı uğurlu olsun analı babalı büyütsün Rabbım hayırlı olanlardan eylesin 
0 oy
(222 puan) tarafından
Silikon göğüs ucu al canım ben bebeğimi 3 ay öyle emzirdim ve rahatladım 
0 oy
tarafından
Bebek bezine sıcak su dök böyle güzelce göğsüne koy sende uzan biraz öyle kal, sonra sağma makinesi ile yada pompa ile sağ ile
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Cnm korkma o geçer bende öyleydim sezeryandan iki gün sonra çok sertlesiyordu o sütü sağ çoktur zaten bebeğinede yeter bir iki gün kendiliğinden geçer 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Meme ucu alin takip emzirirsiniz sonra kendi memene alistirirsinz
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Hellen bi silikon göğüs ucu alıp bebeğini sık sık emzirmeye  çalış benimde göğüs için yoktu o olmadan emzirmedim ama onu alınca inan çok rahatladım 
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Sağma makinesi de göğüsü bebeğin emdiği gb bosaltmiyor o yüzden öyle oluyor biran önce bebeğini emmeye alıştırmak lazım canım aynı şeyleri yaşadım mastır olsum ateşim cıktı çok agriliydi göğüs ucuyla kurtuldum 
0 oy
(492 puan) tarafından
Tahmin ediyorum ne kadar acidigini ama sagman lazim gogsun terbiye olacak hem bebegin icin hem kendin icin sag yoksa matsis olursun 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnm ikinci gün gögsüm taş gibi olmuştu.Sagma makinesi aldik 2tane ama işe yaramadi süt çıkmadı.Süt kanallarim tikanmişti.Bebegimde sarilik başlangici vardi.Girdim banyoya yarim saat sicak su ile gögüslerime alttan üste masaj yaptim banyodan cikinca sürekli sicak havlu koydum azicik acildi o sekilde emzirdim 1 saat rahatladim sonra yeniden dolunca daha cok acildigini farkettim tavsiyem banyoda sicak su ile masaj yap sicak havlu koy.Çok işe yariyor.Şimdi bebişim 15 günlük sarilik geçti şükür emzirebiliyorum.
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Boşaltman lazim göğsünü 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Silikon göğüs ucu ile vermeyi denedin mi memeni

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 214 göst.
0 oy
10 cevap 302 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Aabbcc (532 puan) tarafından soruldu