0 oy
554 göst.
Diğer kategorisinde (190 puan) tarafından
Bıktım usandım artık her gittigim yerde aynı lafı duymaktan biri geldiginde evime laf söylemlerinden 14 aylık oglum var kızlsr çok çok çok yaramaz napsam olmuyo o kadar her türlü oyuncağı aldık oynamıyor sürekli dagıtmak istiyo bazen kendi kendine oynuyo sonra hemen sıkılıyo aglıyo dagıtıyo açık bi dolap görsün açıyo dagıtıyo nerde olursak olalım çay içiyoruz istiyo bardagı çay kaşığı birbirine vuruyo kırıyor sofra seriyoruz ne var ne yok atıyo su içiyoruz bardaga elini sokuyor oynuyo sonra atıyo kırıyor her yerde böyle telefon veriyorum bakmıyor atıyo hemen çiçekleri var kaynanamın yoluyo ve daha fazlası  sıkılıyo bi aşagı inmek istiyo bi yukarı çıkmak anlam veremiyorum artık bu hallerini görende ne kadar yaramaz çocuk dogdun dan beri hiç akıllı uslu oldugunu görmedim Allah yardımcın olsun siz alıştırıyonuz böyle artı 35 haftalık ta hamileyim çocuk dogsun öldürür döver bu boku bokuna oynar durursunuz diyorlar 

25 Cevaplar

0 oy
(532 puan) tarafından
Öncelikle sakin kalmaya çalışın.Çoçuklar sert agresif ya da kızgın tepkiler verince daha çok yapıyor.Yanında olsun birşey olmaz vs gibi yaptığı olayları küçümsemeyin.Bardağı atmadan önce ellerinden yakalayın ve eğilip bak oğlum bu bardak bununla su içiyoruz eline top verin ama bunu atabiliriz diyin beraber atın atabileceği başka şeyleri de göstererek bunları da atabiliriz diyin ve beraber atın hadi beraber bunları atalım diyin tabi öncesinde bardağı yerine koyalım diyin.Kırarsa sakince toplayıp tepki vermeyin.İkincisinde yine aynı şekilde yapın böyle böyle öğrenecektir.Kırmaya devam ederse yine atttığında eğer bardağı atarsan bundan sonra sana bardak YK deyin ve sakııııın almasına izin vermeyin ki birşeyleri yaptığında sonucunuda bazı şeylerden mahrum olacağını bilsin Ben böyle yapıyorum küçüklüğünden beri işe yarıyor siz de bir deneyin.Birşeyler yapmazsanız katlanarak devam eder bu durum.
-Reklam-
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Aslinda cocugunu bu davranislarinin altinda yatan sebebi bulmk lazm..kucukken onunla cok vakit gecirmediginden,hayiri bilmediğinden olabilir..8.aydan itibaren hayiri ögretin demisti doktorumuz sinirlarini bilsin diye..ayrica cocukla ufakligindan itibaren belli bi süre vamit gecirip oyun vs.oynaynca davranissal olarak da farkli oluyolar gercekten 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Bu dediğin şeylerin hepsini her çocuk yapar yada en azından yapmaya teşebbüs eder. Benim kızım şahsen mesela çiçekleri yolmaya gitse hayır dediğim an durur. Oğlun hayırdan anlıyor mu öğrettin mi ? Hicbir yaptığına ses çıkarmadıysan şimdi durmuyor olabilir 
0 oy
(10,871 puan) tarafından
Bacım vurmak asla ama asla olmaz olmamalı ama ne yazıkkı bagır biraz yani bagır derkende hakaret vs demiyorum hayırı boyle tatlı tatlı degil de hayır diye sert bir sekilde. Ne yazıkkı benim buyugum de oyleydi gittiğim hiç bir yerde oturamazdım kimse de aslında istemezdi. 7 yasına girecek kardesi oldu o bile 3 kere bogmaya calıstı ufagı. Dedikleri ne yazıkkı dogru onune gecen lazım
0 oy
(5,433 puan) tarafından
Bu zamanda ki çoğu çocuk aynı benim kızımda ama çocuğun hatrı olmaz göz göre göre de eline bardak vs vermem sesimi biraz yükselterek kızarım kaşlarımı çatarım hep yuz hep yuz daha da beter ediyo kizim da hic oyuncak oynamaz hep karıştırma derdi kendi evimde çok birşey demem ama başkasının evinde sesimi sert tutarım şimdi ki çocuklar herşeyi küçük olduğu halde anlıyo çok taviz vermeye gelmiyor vitrinimin çekmecelerini çıkardım üstüne çıkıyor diye veya bantladım dolaplar bağlı duruyor öyle kolayını buldum 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 142 göst.
7 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 334 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Cgdmgnn (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Fatmacelik01 (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 149 göst.