0 oy
67 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,443 puan) tarafından
Bikac farklı doktora danıştım sinovac daha az yan etkili ama bionteche göre etkisinin de az olduğu söylendi. Bi de bebeğe antikor geçiren aşı biontechmiş. Biontech vurulcam inşallah :) 30unda kızımın 2 yaş aşısı var o yüzden aynı güne almadım onunla ilgilenemeyebilirim diye. Eşimin kolu ağrımıştı 1 gün boyunca çünkü.

4 Cevaplar

0 oy
(2,443 puan) tarafından

En İyi Cevap

Ayy kızlar bunu da dinleyin lütfen <3

-Reklam-
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Sinovac ta gelmiyor muymus kuzum? Antikor bebege
(2,443 puan) tarafından
Gelmiyormuş diye duydum ama bilemiyorum tam canım. Zaten sinovac olanlara 3. doz aşı vurulcakmış tekrar
(10,978 puan) tarafından
Benim alerjim de var ben ondan sinovac sectim ama of ya
(2,443 puan) tarafından
Alerjin varsa sinovac olman daha doğru canım. Biontech alerjisi olanlara alerjik reaksiyon verebiliyormuş. Çok araştırdım açıkcası. Her türlü aşı olcaktım ama benim hiçbir ilaca vs alerjim ya da hicbir kronik rahatsızlığım olmadığı için biontech tercih ettim
(10,978 puan) tarafından
Bakalım sordurayım onu da
(2,443 puan) tarafından
Sordur canım
0 oy
(712 puan) tarafından
Benimde annem olacak ama kararsızdık herkes biontech  öneriyor ama bende randevu alıyım bari
(2,443 puan) tarafından
Aile hekimim de dahil koruyuculuğu en yüksek aşı biontech dediler. En mantıklısı o geldi
0 oy
tarafından
Senin aşı 1 dk içinde olup bitiyor form verip imza atıyorsun..10 dk bekletip gidebilirsin diyorlar..ben de solağım sol koluma yaptılar yine de..ağrımaz inşallah tüm işlerimi solla yaparım..eşim de pazartesi olmuştu şeker hastası ama hiç ağrı yaşamadı
(2,443 puan) tarafından
Evet canım eşimde ağrı oldu ama anne babamda hiçbir şey olmadı. Aslında yan etkisi olanlarda vucut daha hızlı antikor topladığı için yan etki oluyormuş. Bunu da doktordan duydum ama 4 gunu gecerse muhakkak gelin demişti. Ben de dün tetanoz aşısı oldum o yüzden erteledim :)
tarafından
Birşey olmaz Allah’ın izniyle sen tedbirini al gerisi Allah’tan cnm..kimseye kulak asma içinde o var bu var diye
(2,443 puan) tarafından
Yok canım zaten can atıyordum sıra gelsin bizede diye. Bu ara nezle oldum hem o yüzden hem de tetanoz aşısından dolayı erteledim. Kolumun ağrısı ve nezlem ancak geçet 1 haftaya diye :)
tarafından
Geçmiş olsun cnm
(2,443 puan) tarafından
Sağol canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 29 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,391 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 199 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde -Bal_bocegi02 (153 puan) tarafından soruldu
0 oy