0 oy
367 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından
Merhaba aranızda troid kanseri geçirmiş yakını olan ve bilgisi olan var mı kardeşim geçen sene atom aldı bu senede taraması var tirojen iğnesi olup nükleer tıpta taraması olacak 2 3 gün devamlı gidip gelecekmiş buda atom gibi. Çevredeki insanlara yayılan bişey mi kardeşime sordum bende bilmiyorum abla gidince öğrenirim dedi ama ben de uçak bileti buldum uygun almam lazım

9 Cevaplar

0 oy
(1,250 puan) tarafından
Benim annem troid kanseri. Atom aldığı zaman biz 15 gün yanına girmiyoruz köpük tabaklarda bardaklarda yemeğini veriyoruz mutlaka ayrı bir oda da duruyor onun girdiği tuvalete banyoya girmiyoruz günlük duş almasi gerekiyor atom bittikten sonra biz attık kıyafetlerini yüksek radyasyon olduğu için yıkamadık. 65 yasindan kucuk insanlarda kısırlık kemik erimesi adet gecikmesi bir çok etkisi var. Atomdan sonra herşey normale dönüyor benim annemin iki troidi alındı şimdi ömür boyu ilaç kullanacak. Allah şifa versin herkese 
(40 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun annenize üzüldüm kardeşimde ameliyat oldu iki troşdi alındı atom verildi geçen sene ama bu sene de tirojenli iğne alıp nükleer tıpa girecekmiş bu uygulama da mı atom gibi
(248 puan) tarafından
Merhaba benim anneminde ultrason sonucu cıktı biyopsi iştenmiş sizin kaç mm di şuan iyisinizdir insallah
-Reklam-
0 oy
(57 puan) tarafından
 Canım oncelikle çok çok geçmiş olsun benim annem yaşadı. 

Önce ameliyat oldu sonra atom aldı. Atom alınca 24 saat hastanede yattı bol bol su içti sonra ölçüm yaptılar çevreye bulaşmasın siye vücuttan atılana kadar cikarmiyorlar. Doktorlar bu konuda uyarıyor zaten. Annem atom aldığı zaman giydiği kıyafetleri ve kullandigi nevresimi hastanede bırakmış. Evde 10 gün giydiği herşeyi balkona güneşe astik.
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Hiçbir fikrim yok ama cok geçmiş olsun canım sağlığına kavuşur bir an önce insallah Rabbim şifasını versin..
0 oy
(295 puan) tarafından
Canım bir gazlı oda gibi bir uerde kalıyorlar bildiğime göre ve bu kişnin bulunduğu odaya kimse girmiyor..kullandığı tabağı çatalı wc ve banyo kesinlikle kullanılmıyor..Aynı evde kendisine bakanın haricinde ki se kalmıykr oda maske ile kapıdan berip alıyor...Aynı şeyse gitme derim zaten dr söyler kimsenin yanına yaklamaması gerektiğini ...
0 oy
(57 puan) tarafından
Taramada bulaşma olmaz dedi annem ama doktorlara sorsun güzelce dediklerinden dışarı çıkmasın onlar yönlendirir dedi. Cerrahpasaya gitti annem Sait Hocaya.
(40 puan) tarafından
Annenize çok geçmiş olsun Benim kardeşimde baskent üni hastanesinesine gidiyor size kağıdı atsam annenize gösterir misiniz
(57 puan) tarafından
Tabiki gönderin anlayabileceği birşey varsa seve seve yardımcı olur. Oda ömür boyu ilaç kullanicak.
(40 puan) tarafından
Aşağıda paylaştım size zahmet olmazsa lütfen gösterirmisiniz
0 oy
(40 puan) tarafından

image

Tarama için verilen kağıt bu 

(57 puan) tarafından
Canım bu iğne tsh uyaran bir hormonmuş sanırım annemin aldığı ilacın daha agiri. Biraz netten de baktım belki size yardımcı olur.

http://www.tiroit.org/V2/Tr/Tiroid4.asp?n=Tiroid-Kanseri-tedavisi&m2=6&m3=8&m4=148
(40 puan) tarafından
Bu yapılan test bize de etki ediyor mu acaba
(57 puan) tarafından
Bu iğne ilaç gibi(tiroid hapi)benim okuduğum kadarı ile,atom gibi düşünmeyin. Size etki edeceğini düşünmüyorum yinede en güzel bilgiyi doktorunuz verecektir.
(40 puan) tarafından
Çok tesekkürederim yardımınız için
(57 puan) tarafından
Rica ederim çok geçmiş olsun
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Rabbim sifa versin insallah kardesim
0 oy
tarafından
Kardeşiniz kız mı troid kanseri olduğunu nasıl öğrrndi Allah yardımcısı olsun inşaAllah düzelir bende nodüller var ondan sordum korkuyorum bende kanser miyim diye
(40 puan) tarafından
Boğazında bir anda büyüyen bir kitle çıktı biyopsi de temiz çıkmadı ameliyata alındı her iki triodinde kanser kaplamıs temizlendi ardından atom aldı şimdi ise taramaya girecek
tarafından
Rabbim şifa versin canım inşaAllah düzelir
0 oy
(299 puan) tarafından

Canim annem gecirdi aldırdı tiroitlerini ama atom a grmedi grseydi yaninda kimse olmasn dedi doktor hamilelik riski hamile ve kucuk cocuk olmasn dendi çok geçmiş olsun Allahin izniyle atlatir <3

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 93 göst.
29 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde LMihrace (7,177 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 187 göst.
0 oy
4 cevap 72 göst.
5 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hll_66 (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu

378,360 soru

11,325,185 cevap

34,777 kullanıcı

...