0 oy
430 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (133 puan) tarafından
Herkese merhabalar Benim anne sütüm yok bebeğime mama veriyorum 9 aylık olacak mama alamıyorum çok pahalı mamayı bırakmak istiyorum Sizce nasıl bırakabilirim nasıl devam edebilirim

11 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yani bi şekilde almalısın canım maddi durum zor ama evladının boğazından değil kendinizden keseceksiniz mecbur o çocuğa inek sütü verilmez keçi sütü verilir o da çok pahallı kilosu 15 tl Allah yardımcın olsun zor durum belediyeye falan başvur
tarafından
6 aylik iken hamile kaldim 6 aydan spnra basladim normal gunes gormeyen kuru bir yerde sakladim 1 yasina kadar verdim  1 yas tan sonrada cici bebe ve sut verdim
(133 puan) tarafından
1 yas 'tan sonra derken kaç aylik
tarafından
12 aydan sonra
(133 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim senden Allah çocuklarınla saglikli günler göstersin hep
tarafından
Sagol canim amin ecmain
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Cok kucuk henüz cnm ya 2 yasina kadar idare etsen ailenlerden destek istesen cok pahali evet ama o ek gida ile doymaz ki simdi
(133 puan) tarafından
Vallahi hiç kimse bir şey vermiyor ama benim çocuğumun resimlerini paylaşmayı biliyorlar paraları da bol içkini de haladan ne teyzeden babaanneden ne dededen ne amcadan hayır yok
(12,777 puan) tarafından
Esin istesin bence yazik bi muddet yardim etsinler
(133 puan) tarafından
Vermiyorlar vermiyorlar elbise 150 180 500 TL para veriyorlar ama bu çocuğa mama almıyorlar sonra gelip benim anneliğimi yargılıyorlar
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Süt al canim 
0 oy
(530 puan) tarafından
Ben 10 aylikken pinar süt vermeye.basladim
0 oy
tarafından
en azından 1 yaşını doldursun canım  bebegin gelişimi bağışıklığı açısından mesela mamayi sürekli  değil de uyuyacagi zaman ver zaten 9aylik olmuş ek gıda ver    aralarda yediğin yemeklerden de vermeye baslamissndir onlardan yedir çorba yap içir tok tutar bunlarda 
0 oy
tarafından
Ben sut veriyorum  bende alamadim suan 16 aylik soeum yok suan zatem ek.gidayi arttirdim
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Sütü suyla karsitrsan evden saglkli cici bebe yapip icine koysan canm 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bebek sütü mama pahalı ama diğer kaşık mamaları daha uygun. Onlardan al biraz sulu yap biberonla besle. Artık çorba yogurt vs yemeye de baslamıstor. Yorumlarda gördüm de kimseden birşey istemeye hakkımız yokki. Demezlermi doğuruken bana mı sordun diye. Annane bile onu söyler. Bende mmayla büyüttüm. Bilirim be oldugunu. Rabbim bebeğin için rızk bereket versin 
0 oy
tarafından
Simİlac kullanıyorum biri 5 aylık biri 18 aylık bebeklerim. 100tl 850gr. Mama nasıl kesilir bilmiyorum. Benim ikisi de Doğduğundan beri mama yiyor. 
(133 puan) tarafından
Yazın nasıl saklıyorsun mamayi
tarafından
Mama sıcakta bozulmaz nem alırsa bozulur. Benim bu aldigim mamanin zaten kendi metal kabı var ağzını açık birakmamaya özen gösterdikten sonra sorun olmaz.
0 oy
tarafından
Ek gıdaya geçtiyse artık mamayı azaltabilirsin yanlız uyurken verebilirsin geri kalan yoğurt ayran çorba gibi şeyler tüketebilir 3 ay snra yaşnda yani mecbur ben 8 aya kadar mecburi mama verdim güç yetmiyor biryerde 4 günde bi kutu bitiyodu bezi desen öyle kendinden de kıssan olmuyo yani kesmesen de azsltabilirsin 2-3 saate bir vermezsin belirli saatleri olsn onu da kendin ayarlayabilirsin
0 oy
(427 puan) tarafından
Bebegin daha kucuk canm mecbur biyersen kismak lazm sen herseyi yiyebilirsn ama o yiyemez mesela byle dsun istersen sana yardim edebilirim maddi olark ama o bebege yazik kiyamam 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 156 göst.
0 oy
6 cevap 97 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.
7 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 129 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu