0 oy
548 göst.
Diğer kategorisinde (2,792 puan) tarafından
Herkes beni linçler gibi yorum yapmış Nasıl sustun nasıl bişey demedin ben olsaydım ağzıma geleni sayardım şöyle yapardım böyle yapardım felan diye.

Herkesin mizaci farklıdır kişiliği karakteri farklıdır benimki de öyle değil maalesef. Normalde hiç kavgacı bi insan değilim hiç kimseye kolay kolay sesimi yükseltmem kötü konuşmam küfür etmem argo dahi kullanmam. Hele ki benden yaşça büyük biriyse ve saygı duyduğum biriyse. Usuletiyle konuşurum güzl bi dille kırmadan dökmeden.  Böyle bi insanım maalesef bazı olaylara sessiz kalıyorum evet iyi bi huydeğil biliyorum farkındayım ama elimden bişey gelmiyor kendimi bildim bileli böyleyim. Çok güleç bi insanım çok şakayıcımdır ve rahat bi insanımdır şaka kaldıran hemen alınmayan

Her neyse olaya geçeyim fazla uzatmadan.

Kızım huzursuzlandı o emecek ya ben onu bi emzireyim sonra uyutayım dedim. Gel babaanne sana meme versin gel dedi gülerek şakasına (güüyaa) anne deminde yaptın ses etmedim ama çok bozuldum yapma öyle şeyler söyleme de dedim hoş değil ayıp dedim ben emziriyorum zaten sana gerek yok dedim. Şaka yapıyorum kızım dedi bi daha yapma dedim hoş değil gerçekten dedim tamam yapmam özür dilerim öylesine şeyaptıydım dedi neyse ben kızımı uyutayım dedim aldım geçtim odaya.

Uzun oldu kızlar kusura bakmayın 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kadının üstüne falan mı atlaman lazımdı saçını başını yolman mi lazim ki iyi yapmissin sen
(1,950 puan) tarafından
Cok ses çıkaran hic ses çıkaramayandir  ;) burda konuşurlar ama gerçek hayatta yapamazlar onu.
tarafından
O laflari ben ettim ama niye yapmayacagim seyi soyleyim ki burda kime ne ispatlicm kimseyi tanimam kimse de beni tanimaz. Postu okuyunca kendi cocugum gözümün önüne geldi ve yorum yaparken de kendim yasamis gibi yazdim o yuzden öyle çıkıştım. Benim cocuguma kim tirnaginin ucuna zarar verirse karsisinda beni bulur yakarim ortaligi beni bildigi icin zaten cesaret edemez oyle biseye 3 aylik bebegime bal verdi diye evi basina yıktım meme verse dusunemiyorum bile herkesin olaylara verdigi tepki farklidir benim yapim boyle arkadasa da kendime yapilmis gibi yorum yaptim kuru falan da sıkmadım kimseye bisey ispatlamak zorunda degilim bu aciklamayi da yapmazdim ama isinize gelmeyen yorum yapilinca niye yalanmis gibi algiliyosunuz onu anlamiyorum herkes her posta iyi yapmissin cok guzel yapmissin demek zorunda mi herkes kendine gore yorumluyo ben de kendime gore yorumladim bu
(2,792 puan) tarafından
Evet ben fikrinize ve düşüncenize saygı duyuyorum her insanın kişilik özelliği karakteri farklı
tarafından
Ben sana bisey demiyorum zaten kuru sıkıyolar ya da burda konusurlar gercek hayatta yapamazlar diyenlere dedim genel konusabilirler ama o laflari ben ettigim icin ben üstüme alindim baskasini bilemem ama ben yapmayacagim seyi gelip de burda yaparim ederim diye konusmam bana yapilsa nasil tepki vereceksem oyle yorum yaptim
(1,950 puan) tarafından
Tm....
-Reklam-
0 oy
tarafından

Kız onunda kötü bir niyeti yoktur emin ol :D herşey başlarına meraktan geliyor kaynanaların

(2,792 puan) tarafından
Aynen öyle galşbaa
tarafından
Bunu yapmayan kaynana yoktur herhalde canım, benimkide yaptı bende surat astım o anladı zaten
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Burda A desen lincliyolar bu ara temelli meshur oldu linclemek hatta bu uygulamanin adi değişmeli linc time olmali 
(2,792 puan) tarafından
Çok doğru
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Aynı beni anlatmışsın tek farkımız bu pek şaka kaldırmam ve çabuk kırılırım cevabınızda gayet güzel vermişsin ben l cevabı bile veremem bazen malesef
(2,792 puan) tarafından
Bende veremezdim aslında ama bi anlık gaza geldim galiba
(1,661 puan) tarafından
İyi gaza gelmek lazım bazen
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Şaka yapmış kız bendeboyle derdim
(2,792 puan) tarafından
Aynen canım o an sinir oldum ama doğruya doğru
0 oy
tarafından
Yazık bak özür dilemiş başka biri olsa üstüne çirkefleşir kavga çıkarırdı 
(2,792 puan) tarafından
Yok canım ya öyle bi insan değil aramız iyidir normalde
tarafından
İyi iyi Allah bozmasın inşallah: )
0 oy
tarafından
Gelen yorumları okumadımda ee doğru olani demişsin canim ne yapmani bekliyorlar kadını evden kovmani mi yoksa dövmeni mi bekliyorlar takma buradakilerini
(2,792 puan) tarafından
Evet gerekirse konuşma felan diyende olmuş
tarafından
Hadii ya abartmışlar tamam hoş birsey degil ama konuşarak çözülecek konu konuşmakla dogru olani yaptin
(2,792 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Benm kaynanam da emzirmiş kızımı normaldr kitli kutu gibidir galiba vicdanıletmedi söyledi kızımda değişiklik fsrkediyodum ben de oynayıp kapatıyodu emmiyodu ısırıyodu falan snra o söyleyince ben de dedim şimdi anlaşıldı bidaha yapma bak ben şuan sıkıntı çekiyorum falan eşim de yadırgadı snra dalga konusu oldu aramzda her söylediğimzde ee sz de iyi ki bişy yaptım falan demişti yani . Ben güvenip bırakıyorum srn emziriyosn büyük tepki verirdim ama kalbini kırmak istemedim geçti gitti 
(2,792 puan) tarafından
Aynen kalp kırmaya gerek yok ya
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Valla o agzına şeyederim kelimesini ben kullandım. Ki ben kendim emzirirken tiksiniyorum bir baskası hele kaynanam kız kardeşim halası veya annem yapsa yaparım da yani. Öyle şeylerin şakası olmaz. Her şakada bir ciddiyetlik vardır. Ben sana kızmadım kaynanana tepki gösterdim. Yokse sen bile bile izin verirmisşn zaten tepkini koymuşsun ama iyi gelinsin valla seni öpsün basının üstünde tsısın. Benim kaynana da genç baya yapmaz öyle seyler. Aklından bile geciröez.. Annem desen oda ben gbi. Ondan almışım bu huyları zaten. Sevmez emzirmektwn bile hoşlanmaz git odada emzir der. Sen gerekeni yapmışsın. Sana Bi sözüm yok olamazda. Sadece kaynanaların cehaletine tahammülüm yok. 
(3,551 puan) tarafından
Hatta benim eşim ilk çocuk annesini emmemiş zamanında. O zamanlar mama falan da bilinmiyormuş. Bir gün dedi ki eşimin babaannesi kaynanam da vardı. Torunuma dedi öyle üzüldüm ki ilk göz agrıma benim sütüm geldi dedi. Emzirsem emerdi dedi. Sonradan komsularının kızıyla birmiş benimki süt annesi olmus eşimin. Eşim babannesine ana der. Kaynanam ilerleyen zamanlarda ayrılmış işte şehre tasınmış köyden eşim kaçıp kaçıp babannesine gitmiş
Evinde durmazmış falan neler neler bende yüzüne dedim kaynanam sana iyi sabretmiş inek sütü verirdim yine seni emdirmezdim. Öyle bişi teklif etsen seni paralardım dedim. Güldü gecti kadın.
(2,792 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim yine de yorumun için
0 oy
tarafından
Konuşman iyi olmuş inşallah bir daha yapmaz öyle şeyler hiç hoş değil gerçekten 

Benim kaynanada çenesini emdirirdi ney mis dişi değiyor mu diye bakıyormuş ne gerek var anne dişi çıksa görünür ağzının icin de senin çenenin çocuğun ağzında ne işi var demiştim hiç hoşlanmıyorum öyle şeylerden üstelik de kaynanam cilt kanseri ve kortizonlu krem kullanıyor yüzüne avuç avuç olacak iş değil yaptığın dedim o kadar merak ediyorsan ellerini yıka güzelce parmağını sür bak ki ona bile gerek yok çıkınca görürsün 
(2,792 puan) tarafından
İnşallah yapmaz ayşeciim işte meraklı oluyorlar demekki
tarafından
Valla kuzum bendede üç evlat var yarın bir gün evlenip onlarda evlat sahibi olacak bende hiç öyle toruna meme vereyim hevesi merakı yok onu geçtim hadi benim annem de kaynana onda hiç böyle merak yok bana çok sapıkça geliyor bu tarz şeyler
(2,792 puan) tarafından
Doğru valla haklisin ya
0 oy
(237 puan) tarafından
Canim anladigim kadariyla agir basli akli başinda birisin.. bence en dogrusunu yaptin.. o sira zaten sasirdigindan bise diyemedin kadina.. ama sonradan duzgun bir dille kimsenin kalbini kirmadan uyarmissin zaten.. en iyisini yaptin.
(2,792 puan) tarafından
Aynen öyle o an diyemedim ama sonradan kırmadan dökmeden hallettik
0 oy
(1,629 puan) tarafından
O postunuda okumuştum kaynanalar o olaya fazla meraklı benimkide denemişti oğlum itmişti bidaha denemedi. Ne güzel usulünce söylemişsin kırmadan üzmeden oda senin kızacağını düşünmeyerek yapmış kızdığında özür dilemiş ikinizde güzel tepki vermişsiniz 
(2,792 puan) tarafından
Aynen öyle oldu canım en iyisi buydu
0 oy
(794 puan) tarafından
Gyzel bi dille solemissin cnmm   daha napican  oda hatasini anlamis malesef  kaynanaların böyle huylari var burda asan kesenlere bakma sen  yaptimm desen neden taptin terbiyesiz derler
(2,792 puan) tarafından
Aynen ya tıhaf
0 oy
(261 puan) tarafından
Bence en güzelini yapmışsınız ne güzel kırmadan dökmeden buradaki insanlari anlamak imkansız zaten konu kaynana olunca herkes ağzına geleni sayıyor bizde kaynana adayiyız bizim de annemiz kaynana
(2,792 puan) tarafından
Evet doğru diyorsun
0 oy
tarafından
Ya kibarca uyarmak iyide ben diyemezdim kayinvalideme onu kırmak istemezdim bir kere öyle başkası için az konuştum baktim kadin üzülmüş bende ağladım annemi üzdüm diye ben ufak tefek şeyler için kiyamiyorum
(2,792 puan) tarafından
Bende öyleyim normalde ama işte
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Sen millete ne bakıyorsun anca burda konuşurlar 
(2,792 puan) tarafından
Doğru diyorsun
0 oy
tarafından
Dediğin gibi herkesin kendi karakteri iyi güzellikle halletmişsiniz ama ne alan söyleyeyim benve iğrenç bi durum ne münasebet kaynanam bebeğime memesini versin. Öyle birseye cesaret bile edemez. Bir kez bir kaç saatligine arkadaşımızın düğününe gitmek için bıraktım oğlumu ben meyve suyu vermiyorum dedim meyve suyu vermiş suyun cc siné kadar hazırlayıp mamanın ölçeğine kadar hazırlayıp bıraktım buny ver dedim yogurtta vermiş. Geldiğimde soyledi aldı ağzının payını ben küsmem ama söylenecek ne varsa kötü söz değil ama sert bir uslupla söyledim. Seninki gibi birseye asla tahammül edemem ki ben yanımda çıkarıp memesini uluorta emzirenlere de hoşnut bakamıyorum 
(2,792 puan) tarafından
Allah yaşatmasın size ama gerçekten böyle bişey başınıza gelse ne tepki verirsiniz o an yaşadığınıza benim başıma gelse şöyle yaparım durumu farklı oluyor. Bu mevzuyu burda biri açsa bende aynı sizin yaptığınız yorum gibi bi yorum  yapardım belki ben öyle yapardım böyle derdim diye
tarafından
Vallahi anneme de çok tepki gösteriyordum. O da pirinç unu ver tok tutsun azcık tuz at lezzetli olsun dediginde yapmıyordum bişey söyleyince de kıziyordum daha da bişey demiyordu. Şuan 2. Bebeğim oldu 6 aydır annemde kalıyorum. Bazen oğluma yemek yapar tuzunu yağını koymaz ben koyarım sonradan. Tatlı şekerli şeyleri veremezler. Sonuçta bunun anası benim yani sadece sevsinler yeterli
(2,792 puan) tarafından
Evet anneme Bende söyleyebiliyorum rahaatlıkla ama işte
tarafından
Ben mizaç olarak sert biriyimdir ama kimseyle Kavgam olmamistir şimdiye kadar. Benim yaptığım yorum başıma gelse şunu yaparım demem varsayım değildir. Afaki de konuşmam zaten yaptığım şeyi yazdım meyve suyu verdi diye neler dedim. Benim çocuklarımı kimse yedirmesin yani. Bu meme olur ekmek olur. Bundan yanayım. Büyükler de bebekleri sadece sevsinler
(2,792 puan) tarafından
Fikrinize düşüncenize saygı duyuyorum her insan bir değil tabiki kişiliği karakteri farklı olaylara verdiği tepkiler de farklı
0 oy
tarafından
Diğer postuna da yorum yapmıştım, bana yapılsa ne yaparım bilmiyorum ortalığı birbirine katardim diye. Bana hala amann merak etmiştir, aman kötü niyeti yoktur diyebileceğim bişey değil bu. Ne demek memesini vermek ya. Sanki karşımızdaki on yaşında çocuk da merak etmiştir diyolar. Ben de kavgaci bir insan değilim normalde, ya da istediği her şeyi pat pat söyleyebilen ama bu gerçekten çok fazla. Dediğin gibi herkesin karakteri farklı, olaylara verecegi tepki farklı. Fakat ben de gerçekten merak ediyorum amann kız merak etmiştir kötü niyeti yoktur diyenler gerçekten böyle mi tepki verirdi ?
(2,792 puan) tarafından
Allah yaşatmasın sana ama gerçekten yaşasan ne şekilde tepki verirdin bence sende bilemezsin.
Böyle bi mevzuyu biri söylese bende senin gibi derdim emin ol öyle düşünürdüm benim başıma gelse ben şunu yaparım şunu derim derdim

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 643 göst.
0 oy
13 cevap 622 göst.
21 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eliifnur.0_ (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 340 göst.
20 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 371 göst.
21 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu