0 oy
373 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar ya 9 buçuk aylık bu küçük tosbik hep böyle oturuyor birşeyle oynayacağı zaman ama bir zararı olur mu acaba? 

image

13 Cevaplar

0 oy
(7,653 puan) tarafından
Ne zarari olabilir ki ters bir hareket yok 
tarafından
Ben bile oturunca canım acıyor belli bir süre sonra ağrıyor gibi hissediyorum da o yüzden
(7,653 puan) tarafından
Sizin esnekliginiz ile cocugun ayni degil ki kilo farkı da var...
Biz çocukken kuran kursunda o sekilde otururduk normal bir durum
tarafından
Teşekkür ederim cevabınız için
-Reklam-
0 oy
tarafından

Yok cnm benim yeğenlerin oturma şekillerini görsen aklın gider:D kemikleri esnek oluyo çocukların ❤️

tarafından
Ya ne bileyim ben oturunca canım acıyor gibi oluyor ağrıyor emin olamadım o yüzden daha küçükte Olunca işte
tarafından
Cnm bizim kemikler odun gibi olmuş artık :))) onların kemikleri esnek daha olgunlaşmamış:) sıkıntı olmaz zaten canı yansa oturmaz öyle emin ol:)
tarafından
Orası öyle de eğrilik felan olur mu acaba diye düşündüm
tarafından
Olmaz cnm
0 oy
(13,748 puan) tarafından
Eminnol onlar nasıl rahat ediysa öyle oturuyo:D

Maşallah bu arada
tarafından
Evet normal bir şekilde totosunun üzerinde tutamıyoruz beyefendiyi, bir de kalkmaya başladı şimdi tutunup sıralıyor, ya sürekli ayakta ya da hep böyle oturup birşeylerle oynuyor. İşte ağrır mı dedim ama sende haklısın rahat olmasa durmazdı
(13,748 puan) tarafından
Bnm oğlum da M şeklinde oturuyo mesela
Yani şöyle tarif edeym,sanki alaturka tuvalete oturue gibi:D ulan diyorum agrimiyo mu o ayaklar :D
tarafından
Evet yaa ağrımaması çok tuhaf bize göre =) bir de acaba eğrilik olur mu diye düşündüm aslında o yüzden sordum
0 oy
(2,374 puan) tarafından

Benimkide böyle oturuyor cok tatlı oluyo o minik ayaklarini altina aliyo :)

tarafından
Evet çok tatlı oluyor böyleyken gidip gidip totosunu ısırıyorum =)
(2,374 puan) tarafından
Ben ensesinden yakaliyorum öpüp isiriyorum cilve yapiyo çok hoşuna gidiyo   :D
tarafından
Hahha benim yerime de öp =)
(2,374 puan) tarafından
Sende benim yerime op lutfen minik adamı   :)  :*
0 oy
(359 puan) tarafından
Sakıncalı canım kızım hep bu şekilde otururdu bacaklarda eğrilik ve yürümeden sorunlar oldu doktora götürdüm bağdaş kurarak oturması gerektiğini anlattı allahtan doktoru dinledi düzeldi şükür
tarafından
İşte bende aslında bunu düşünüyorum ama daha küçük bağdaş kurmayı bilmiyor dolayısıyla, normal totosunun üzerinde hiç oturmaz zaten sürekli hareketli, tek durduğu şekil bu =)
(359 puan) tarafından
Evet canım kızımda böyleydi sürekli bu şekilde oturuyordu doktor gösterdi böyle oturmalısın diye 2 yaşına yaklaşmıştı o zamanlar anladı doktoru böyle oturduğu zaman doktor ne demişti annecim bize diyordum hemen düzeltiyordu sen yinede gördükçe düzeltmeye çalış canım
tarafından
Yeni ayaklanmaya başladı yerinde durmuyor normal oturttuğum an durmadan birşeyler yapıp tekrar bu hale geliyor, sanırım her bebekte var, belli bir süre beklemeliyim galiba
(359 puan) tarafından
Evet canım daha bebek 1 buçuk yaşına doğru anlamaya başladığı zaman uyarırsın gördükçe sağlıkla büyüsün kuzucuk :)
0 oy
tarafından
Benimkide 1 yasinda boyle oturuyor. Gecen bir komsu zararli dedi  sanmiyorum ya ilk defa duydum mantik yurutuyorum yani zararli degildir bence
tarafından
Acaba eğrilik olur mu bacaklarda diye düşünüyorum aslında o yüzden sordum bende
(359 puan) tarafından
Zararlı canım kızımın bacaklarında eğrilik vardı yürümesi düzgün değildi doktora gittiğimizde ilk söylediği bu şekilde mi oturuyor oldu bağdaş kurarak veya bacaklarını uzatarak oturması en sağlıklısıymış sonra bırakınca düzeldi bacakları yürümesi normalleşti
tarafından
Oyle mi bende dikkat ediyim ozman
0 oy
(266 puan) tarafından
Hayır canm ya ne zararı olur.  Ben çocukken kurbağa gibi otururmuşum. Çok şükür bir sıkıntım yok
tarafından
Maşallah. İşte acaba eğrilik felan olur mu diye düşündüm aslında o yüzden sordum
(266 puan) tarafından
Hayır canm benim . İçin rahat olsun ♡
tarafından
Teşekkür ederim =)
0 oy
tarafından
Bnm kızım da böyle oturuyor.genel bebeklerde var sanırım.niye zararlı olsun bu yüzden.çarpik bacaklı olabilir belki aklıma bu geldi.
tarafından
İşte bende bunu düşünüyorum, eğrilik felan olur mu ki diye
tarafından
Olabilir cnm esnek ya bu dönemlerde kemik
. şekillenmeye müsait.cok oturtmamaya bak
0 oy
(120,149 puan) tarafından
kuzeyde hep oyle oturuyo
tarafından
Kız çarpıklık eğrilik olur mu acaba diye düşündüm aslında ama genel olarak hepsinde var bu oturuş anlaşılan
0 oy
(4,858 puan) tarafından
Eğer bacaklarını o şekilde otururken ayırarak otursa zamanla ayakları çarpık olabilir ama böyle bı zararı yok bence
tarafından
Hıı anladım, aslında evet sanki bu daha mantıklı gibi teşekkür ederim
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Kızımda böyle oturuyor 14 aylık olacak 3-4 gün sonra bir sıkıntı olmaz rahat ediyorlar demekki :) 
0 oy
tarafından
Böyle oturmasında yok da bacaklarını yanlara açıp oturtma canım o sıkıntılı bacakları çarpık olur
0 oy
(3,101 puan) tarafından

Sakincali canm.biktirmadan sevdirerek bagdaş kurmayi ögret.sende kur.biz alisana kadr dede nene kim varsa bagdaş kurduk:)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 618 göst.
19 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
20 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birerkekannesiii (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 380 göst.
15 Mayıs 2023 Aile kategorisinde hanimeli (502 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,096 puan) tarafından soruldu

385,605 soru

11,529,549 cevap

35,200 kullanıcı

...