0 oy
118 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Akşam üzeri saat 5 te. Rabbim utandırmasın eşimde yan etkisi sadece kol ağrısı oldu. Okulda aşı olduğumuz zaman kolumuz kalkmıyordu 1 hafta hatırlarsanız aynı o şekilde bir acı yaşadı. Zaten kullandığımız bir çok ilaç almanyadan geliyor. Sma tip 1 hastası ilacıda almanyadan alınıyor. Gen tedavisi yani. Ben inanıyorum arkadaşlar çünkü küresel bir salgın. Ve yaşı büyük olanları aşıladilar şimdi küçüklere geldi. Eğer nüfus temizliği yapılsa bana göre 18 yaşı aşılamazlardi. Ve geçmiş zaman salginlarinda iğnenin bulunması 60 seneyi bile alıyormuş. Çok şükür ki tıp çok ilerde ama sma tip 1 hastalığı ölümcül kas hastalığının bile tedavisi var. %95 sonuç veren bir ilaç. Kısacası ben inanıyorum. 1 yılda bulunmasının sebebi dediğim gibi yıl olmuş 2021 tip çok aştı. Hatta ölümün ilacını bile buldular. Genleşme ilacı. Kanserin bile tedavisi var. Küçücük bir virüs bizi yenemez biz onlardan üstünüz. Hayata hep pozitif bakın ki pozitif olsun her şey. Sonuçta bu küresel bir salgın sadece hindistan varyantina fayda etmiyor ama olsun. Evde küçük bebeklerimiz var onları korumak zorundayız. Sonuçta bir şekilde dışarı çıkıp markete gidip geliyoruz. Elimize attığımız şeylerde bile 5 gün yaşıyor bu virüs Allah hepimizi korusun

4 Cevaplar

0 oy
(44,802 puan) tarafından
Ben de yerli aşıyı bekliyorum 
tarafından
Bizim doktorlarımız tıp konusunda çok ilerde ama bilim dünyamız malesef gelişmedi. Almanya bu konuda çığır açıyor bende korkma güven çünkü bugün kullandığımız her ilaç onlara ait neredeyse
-Reklam-
0 oy
tarafından
Alkışlıyorum seni canım sonunda bilinçli olan bir yazı gördüm Rabbim yardımcın olsun
tarafından
Amin kuzum benim sülalem oldu kimseye şükür bir şey olmadı. Hemde yaşlı oldukları halde onların bünyesi kaldırıyorsa bizimkide kaldırır
tarafından
Herkes kulaktan duyma bilgilere inanıyor ya bu bizim. için 2 senedir maf olduk zaten
tarafından
Evet herkesin psikolojisi alt üst olmuş durumda. Böyle yaşamaktansa güvenli bir şekilde yaşamayı tercih ederim. Belkide taşıyıcıydim ve benim yüzümden 4 kişi öldü bu vebali kaldırmak kolay değil
tarafından
İşte keşke herkes senin gibi farkına varabilse canım keşke
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Şükürler olsun mantıklı birini gördüğüm için :D bende biontech oldum canım kol ağrısı bile çekmedim 
tarafından
Kuzum yaşlı kaynanam bile oldu kronik hastalığı olmasına rağmen çok şükür bir sorun olmadi ailecek olduk bir ben kaldim
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Haklısın canım bende yarın allahın izniyle sinovac oluyorum. Hemde emziriyorum. 
tarafından
Hayata böyle bakmazsak ne anlamı kaldı ki yaşamanın pozitif olalım ki her şey pozitif olsun ❤️
(11,013 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın. Pozitif bakmalıyız.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
17 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Oflu61oflu (608 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 160 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde gamzeee123 (845 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 75 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 60 göst.
10 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu

385,580 soru

11,528,996 cevap

35,200 kullanıcı

...