0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğin ihtiyaçlarını liste yapıp mı aldınız yoksa direk  gidip aklınıza gelenleri mi aldınız :) liste yaptıysanız eğer banads yardımcı olur musunuz :) 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk aklıma gelenleri aldım sonra ihtiyaca göre siparis verdim internetten eve geldi 
tarafından
İnternetten herhangi bir belli siten oldu mu canım:)
tarafından
Genel olarak ebebek lcw trendyol hepsiburada civilden de bir kez almışımdir. En uygun güvenilir hangi sitede bulursam
-Reklam-
0 oy
(74 puan) tarafından
Liste yapmadım herkes bir yerden bişey söyledi lazım olucağını düşündüğüm ne varsa aldım annemle beraber tamamladık eksiklerini 
tarafından
Bende eşimle yapmak istiyorum o yüzden sordum :))
(74 puan) tarafından
Liste sıkıcı oluyor :)
0 oy
tarafından
Ben hiçbir şey almamıştım görümcelerim sağolsun herşeyini almışlardı küveti ayakkabı bile vardı kıyafetlerin çoğunu giydiremedim bile sağolsunlar halen yardımcı olurlar
tarafından
Ne güzel canım ben her şeyini kendim yapmak istedim ilk çoçuk hevesi herhalde :) (
tarafından
Çok çabuk büyüyorlar fazla almamak lazım..bez bile numaraları bir ay arayla değişiyor
tarafından
Evet canım, bende çok almam, zaten ama genel ihtiyaçları merak ettim
0 oy
tarafından
Once aklima gelenleri aldim snra ne eksigim kaldi diye liste yaptm o sekilde aldim
0 oy
(119,224 puan) tarafından
valla kafama gore aldim
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Ya liste şöyle gdiince unutmayayim diye tabiki yapıyorum markete dahi giderken yoksa unuturum 

Onun dışında listeye dedim gibi sadece önemli unutulmaması gereken yazarım diğerleri keyfime göre alırım
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim :)
0 oy
(265 puan) tarafından
Ben liste yapmak için internetten baktım, YouTube'da videolar izledim baktım çok ıvır zıvır şeyler var. Bir de youtuberlara parasız geldiği için bol keseden ihtiyaç uyduruyorlar satış olsun diye. İnternetten yaptığım listeyi önüme alıp 3-4 yaşlarında çocuğu olan 3 kuzenimle konuştum, onların neleri kullanıp neleri kullanmadığını, neleri mutlaka, almam gerektiğini sordum. Listedekileri eleyip ona göre alışveriş yaptım. Buna rağmen de kullanmadıklarım oldu, paralar boşa gitti. Eğer istiyorsanız öyle bir liste paylaşabilirim. Bazı şeyleri de doğumdan sonra aaa bu da lazım diyerek aldığım oldu
tarafından
Evett canım paylaşabilirsen çok iyi olur :)
(265 puan) tarafından
Tamam gece kızım uyuyunca özelden detaylı olarak yazarım veya istersen buradan yazarım
0 oy
(1,465 puan) tarafından
İlk ogrendigimizde biseyler almıştık . Sonra eşimle stok çıkardık ne var ne kdr var diye yazdık . Sonra bir gün gittik hepsini aldık zaten çoğunu araştırmıştık direk almış olduk . Şimdi bir iki kere daha alcaklarim var sonra tamamiz nasipse ..
0 oy
(25,224 puan) tarafından
En başta gerekli olanları gidip aldım liste yaparak. Bebekle zaöan geçirip tanıdıkça zaten ne lazım sonradan öğrenip alıyorsun
0 oy
(4,583 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Evet liste yaptım ben şu şekilde;

Bebek taşıma 

• Bebek arabası 
  • Puset 
  • Bebek bakım çantası
  • Kanguru

Bebek odası
  • Beşik

Beslenme
  • Emzirme sütyeni
  • Emzirme yastığı/minderi
  • Göğüs pompası 
  • Göğüs koruyucu kapsül
  • Göğüs ucu kremi
  • Emzirme önlüğü 
  • Mama önlüğü 
  • Biberon
  • Biberon yıkama fırçası 
  • Biberon kurutmalık 
  • Mama sandalyesi (+6 aylık)

Hijyen/Banyo 

• Banyo küveti 
  • Banyo filesi 
  • Banyo süngeri 
  • Maşrapa
  • Banyo termometresi 
  • Ateş ölçer
  • Bornoz
  • Tarak
  • Tırnak kesme seti 
  • Nazal burun aspiratörü
  • Serum fizyolojik
  • Şampuan/ Sabun
  • Pişik kremi 
  • Serum fizyolojik
  • Ağız mendili
  • Omuz örtüsü
  • Güneş kremi

Alt değiştirme
  • Bez
  •  Silinebilir alt değiştirme minderi
  • Tek kullanımlık alt değiştirme bezleri
  • Alt değiştirme pamuğu
  • Kokusuz yeni doğan ıslak mendil
  • Sprey şişesi (bebeğin altını saf su ile silmek için)

Güvenlik 
  • Bebek telsizi

Oyuncak 
  • Diş kaşıyıcı 
  • Oyun halısı 
  • Uyku arkadaşı 
  • Banyo oyuncakları 

Kıyafet 
  • Uyku tulumu
  • Tulum
  • Body
  • Sezona göre kıyafet (elbise, külotlu çorap, hırka, pantalon, gömlek, kazak...)
  • Eldiven 
  • Çorap 
  • Müslin örtü
  • Battaniye

Doğum için 
  • Body 
  • Hastane çıkışı 
  • Çorap 
  • Eldiven 
  • Müslin örtü
  • Battaniye

(4,583 puan) tarafından
Sling mi diyorsun? Ablam benden önce doğum yaptı önermedi onu kanguru al dedi sert olanlardan yani bende öyle aldım daha kolay oluyor :)
tarafından
Evet canım slingmiş adı bez gibi olan değil mi sling :) bir de sert olan ağır olmuyor değil mi
(4,583 puan) tarafından
Evet bez gibi olan sling :) Yok ağır olmuyor da bebeği taşırken ağırlık oluyor haliyle :d
tarafından
O Amenna canım :)) biraz ağır gibi duruyor o sert olan ondan, sordum :)
(4,583 puan) tarafından
Anladım, bence değil ama belki kangurudan kanguruya da fark olabilir :)
0 oy
(3,895 puan) tarafından
İlk cocukta tecrubeli biriyle alişveriş yaptik ikincisinde ben biraz aldim azicik da hediye geldi.Genel olarak ne lazim biliyordum ama yani ihtiyacimiz olani aldik.

Zibin cok lazim oluyor yeni dogum yaptim gunde en az 2 en cok 3 zibin kirleniyor bazen terliyor ustunu tamamen degistiriyorum.O yuzden en az 7 tane zibin al.5-6 tane yenidogan zibini falan ne kadar cok zibin o kadar rahatlik.Bizde 7 zibin var yine de 2-3 gunde bir makineye atiyorum yikiyorum bitiyor yetmiyor.Yenidogan takimi cok alma bnm eşim al diye israr etti minicik bir yenidogan 10lu takımı aldırdı simdi çocuk 20 günlük 10'lu takıma zor sigiyor.Çabuk kilo aliyorlar sana tavsiyem az al.Bebek kuveti kesinlikle al.Küvet rahat oluyor.Bebek havlusu al.Minik tirnak makasi seti.Serum ve burun aspiratörü yani bunlar cok lazim oluyor.
0 oy
(130 puan) tarafından

Buna ek bebek temizleme pamuğu kendime pijama gecelik göğüs kremi gigus pedi pişik kremi aldım canım 

image

tarafından
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun :)
(130 puan) tarafından
Senden de canım :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 317 göst.
18 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 316 göst.
0 oy
8 cevap 504 göst.
7 Mayıs 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Minedd (60 puan) tarafından soruldu
0 oy