0 oy
1,088 göst.
Diğer kategorisinde (760 puan) tarafından
Kızlar 29 Haziran kaynım rahmete gitti çok üzülüyorum ama bebegim için stres yapmak istemiyorum onun dışında bebegimiz için planlarımız vardı hastane çıkışı falan filan 34+5 haftalıgım normal dogum 7 Ağustosa kadar bekleniyordu ama amaliyat olcak sanırım daha erken alcak fikir almak istedim ilk bebegim benim de heveslerim vardı acaba küçücük bir pasta hazırlattıra bilirim mi ayıp olur mu? Bebek bakım sepet almıştım onu bide küçük pasta hazırlattırıp sade masa yapmak istiyorum 40 gün geçmiyor bile ölümünden yapa bilir miyim? Eşim içinde çok üzülüyorum ama bebegimle hayallerim vardı

55 Cevaplar

0 oy
(48,833 puan) tarafından
basiniz sagolsun canim Allah sabir versin . 
(760 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
-Reklam-
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Bence yapma adam içi buruk alicak çocuğunu kucağına keşke amcası da görseydi diye eşine ayıp olabilir yada ailesine 
0 oy
(4,278 puan) tarafından
Yani ben normal de bile dogum sonrasi oda susleme, pasta ,sus falan bu tarz seyleri dogru bulmuyorum niye yapilir hicte anlamis degilim gelen misafirlere ikram icin mi oluyo, maalesef resim cekip sosyal medya hesabina koymak icin oluyo genelde, eskiden boyle seyler yoktu valla, cocugunuz dogdu diye sevincten biseyler yapma amacli yapacaksanizda o parayi ihtiyaci olan birilerine verin ya da birilerinin karnini doyurun,bagis yapin ne bileyim bence daha dogru olur gibi
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Yaptırma canım kardeş sonuçta hayallerini doğum gününe falan sakla bebişin. Allah rahmet eylesin

0 oy
(373 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım ama ayıp olur bence
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Öncelikle Allah rahmet eylesin empati yapın öncelikle pastasız günler geçer ama insansız, sevgisiz geçmez bence magnet yaptırın. Ben eşime teklif dahi etmezdim
0 oy
tarafından
Yapma bence ben olsam çok kirilirdim eminim eşin bebek sevincini bile yaşayamıyor çok zor bir durum Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun 
0 oy
tarafından
Allah rahmet eylesin canım.  Esin için yapma bence acısı taze. 
0 oy
(758 puan) tarafından
Bence yapma canım çok ayıp olur
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Istedigim kadar hayallerim olsun asla yapmam yapilacak is de degil. Kayinim diyorsun ya muhtemelen genç bir ölüm. Kaldı ki esinin kardesi. Senin kardesin yok sanırım anlayamamissin bu duyguyu. Açıkçası ben bile ayıpladım su an. Hele kaynanan olsam neler yapmazdim.
(760 puan) tarafından
Allah aşkına ben düğün yapıyorum dedim sanıyorsunuz herhalde kaynıma siz bakmadınız aylarca kendim baktım bir kardeş gibi yemesi içmesi helalı olsun. Ama sade bi pasta süs püs eğlence yapicam demedim onu da düşündükce gereksiz oldugunu anladım yargılamadan cevap vere bilirsinniz sonuçta buradan fikir almak istemişsem kararsız ve ya düşüncemin yanlış ola bilecegini düşünüyorum demek ki.
(2,252 puan) tarafından
Kusura bakma da sadece bakmışsın icsellestirmemissin bu durumu yoksa ne olur olsun pasta dusunemezdin. Dogum gunu olsa neyse de durduk yere olmasa da olur
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Bana zaten boş geliyo, bide ölüm var ortada daha da boş geldi, yapma bence herkes alınır üzülür
0 oy
tarafından
Yani yapma bence hoş olmaz ilerde bebeğin dişi çıkınca hem acı biraz körelir o zaman yaparsın
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah   Zor bir durum 
0 oy
tarafından
Empati yapın amcası değil de dayısı vefat etseydi npardınız sonra doğru olup olmadıgına karar verin 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Yani  tabiki de ayıp olur  canım  sonuçta  eşinin  kardeşi  ölmüş  kendinden  pay  biç  birde  kendi  kardeşin ölse  allh korusun  böyle  birsey  yapmasına  izin  verirmiydin eşinin daha  1 ay olmuş  oluyor  
0 oy
(44,763 puan) tarafından
Böle bi durumda benim aklıma öyle şeyler gelmezdi 
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Pastayı ne için yapacaksın
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Yaşı çok geçmiş seninde hevesin var ama artık doğum gününde güzel bi kutlama yaparsın. 

Nisbet yapar gibi küçükte olsa pasta falan olmaz şimdi

O acı ile kalbini kırarlar kocan ile aran açılır yaptığına pişman olursun
0 oy
tarafından
Bunu düşünmen bile çok saçma yersiz eşini düşünüp yapmaman gerekiyor zaten. Hem ne anlar ki yeni doğan bebek pastadan ilk defa senden duydum 1 yaşinda daha bilinçli olur,

Allah rahmet eylesin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 418 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 142 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde My Rose (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
30 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 581 göst.
25 Mayıs 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,771 soru

11,429,401 cevap

34,989 kullanıcı