0 oy
1,086 göst.
Diğer kategorisinde (760 puan) tarafından
Kızlar 29 Haziran kaynım rahmete gitti çok üzülüyorum ama bebegim için stres yapmak istemiyorum onun dışında bebegimiz için planlarımız vardı hastane çıkışı falan filan 34+5 haftalıgım normal dogum 7 Ağustosa kadar bekleniyordu ama amaliyat olcak sanırım daha erken alcak fikir almak istedim ilk bebegim benim de heveslerim vardı acaba küçücük bir pasta hazırlattıra bilirim mi ayıp olur mu? Bebek bakım sepet almıştım onu bide küçük pasta hazırlattırıp sade masa yapmak istiyorum 40 gün geçmiyor bile ölümünden yapa bilir miyim? Eşim içinde çok üzülüyorum ama bebegimle hayallerim vardı

55 Cevaplar

+10 oy
(25,224 puan) tarafından
Ölümün oldugu bir yerde hayaller boş. Allah rahmet eylesin... 
(760 puan) tarafından
Aynen öyle de ama herşeyi hazırdı insan hevesleniyor tabi süs püs yapmicam bi pasta onu da eşimle konuşurum zamanı gelince bakalm ne diyecek oda
(2,252 puan) tarafından
Bence konusma yani cidden kardesin yok herhalde merak ettim?
(14,033 puan) tarafından
Bana da uygun gelmedi eşin kim bilir ne haldedir
tarafından
Pastayi kimin gozu gorecek Allah askina belki adam cocugunun dogduguna bile sevinemeyecek kardesi ölmüş sonucta
(760 puan) tarafından
Neden sevinmesin ya kendisi de söylüyor bebegimiz olsa da teselli alsam sevsem vakit geçirsem Allah aşkına ben burada sadece bu pasta dedim eğlence geçirmiyor kaynım diye görmezden gelmiyorum kardeş gibi seviyordum ayrılmışdı eşinden günlerle ben baktım ona yemeğine içmesine
-Reklam-
+10 oy
(7,654 puan) tarafından
Kendi kardesin ölse yapar miydin bunu düşün 
(760 puan) tarafından
Rabbim göstermesin.
Bende keyf peşinde degilim sadece küçük bi pasta olur mu diye sormak istedim düşününce bana da akıllıca gelmedi
+4 oy
tarafından
40i bile çıkmayacak diosunuz bence yaptirmamalisiniz

Açıkçası ben çok şükür öyle bı durum olmamasına rağmen yapmadım hani bunlar o kadar önemli şeyler değil elbette . Onun yerine acınız geçtikten sonra evde kendi aranızda bisiler yapabilirsiniz. Ama pasta masa flan eşiniz için de sıkıntı olabilir. Yine de siz bilirsiniz
(760 puan) tarafından
Masa hiçte ama hoşgeldin pastası istiyordum bakalım hayırlısı eşimle de konuşurum istemezse saygı duyarım
tarafından
Bence pasta falan kesme ama sen bilirsin
+1 oy
(16,015 puan) tarafından
Pastayi ne icin yapacaksın ki. Bebegin doğuyor diye mi. Onun icin ise bana gore gereksiz. Cok istiyorsan bebek sekerleri ya da magnetli sus yap onu da kayninin 40 ı cikinca kaynanana akrabalara falan birer tane ver yeni yaptım dersin
(760 puan) tarafından
Dogum için canım hoşgeldin pastası istiyordum ama yorumlardan da doğru olmadığını anlıyorum anne evlat sevgisi işte heveslenince onu da ihmal etmek istemedim :(
0 oy
tarafından
Rahmete ne oluyor
(1,897 puan) tarafından
Kız geberdim yorumuna Allah seni :)))))))
tarafından
:))oysa ne hayallerimiz vardı Sibel:))
tarafından
Kiminkine kız:)güzel kızım;))
(928 puan) tarafından
Ne hayali kız bismillah Allah iyiliğini versin bence sen bana aşık olmuşsun ahahah :)))
tarafından
:))yok ben kociskoma aşığım onun üstüne olmaz:)))hahah
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Bilmemki kuzum bana pek doğru gelmedi ... Kaç yaşındaydı niçin rahmetli oldu
(760 puan) tarafından
40 yaşındaydı hastalanmıştı ama iyileşmişti yemesi içmesi de iyiydi tedavi de alıyordu ama bi sabah 2 dk içinde duştan çıkıp öldügünü duyduk :(
(1,661 puan) tarafından
Ya Allah rahmet etsin gençmiş yani şöyle söyleyim aynı durum Allah korusun benim başıma gelse ve eşim pasta falan halinde olsa benim içimden gelmezdi karşı çıkarmıydım çıkmazmıydım bilmem ama içimde burukluk olurdu hani
tarafından
Ahhh cok uzuldum ya
0 oy
tarafından
Bekle canım bu kolay bişey değil daha çok taze bir acı kimseden eğlenmesini mutlu bir şekilde olmasını bekleyemezsin yaptıktan sonra tepki alırsan daha çok üzülürsün yapma hiç bişey bence 
(760 puan) tarafından
Hayır hayır canım eğlenme amaçlı hiç değil kaynım hem halam oglu benim için de çok üzücü durum ama bebegimde Vazgeçilmezim sağlıklı dogsun da parti falan yapacaktık bizim buralarda oluyor ama onlar da kaldı işte
tarafından
Dediğin gibi bebeğin sağlıklı olsunda ilerde yapılır ne istersen. Şuan hiç uygun bir zaman değil kesinlikle
0 oy
(601 puan) tarafından
Bebeğin doğduktan sonra 40 ında bnce dha uygun olur canım suan bnce erken esininde o zmna düşüncesini alarak beraber bı karar verirsiniz.allah rahmet eylesin
(760 puan) tarafından
Oda ola bilir canım hem kaynımında 40-ı çıkmış olur zamanda biraz geçmiş olur Allah razı olsun
(601 puan) tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
(561 puan) tarafından
Canim hic olacak şey degil aynisini esin yada onun ailesi yapsa ne derdin sanki nispet yapar gibi. Buna esin bile kizabilir daha acıları taze. Eger istiyorsan 40 i cikinca hem Mevlüt havasında yap ama suan erken
(760 puan) tarafından
Aynen canım yapmicam kesin karar verdim yaparsam bi pasta  bebegin 40 çıkınca onda da kaynım rahmetli olalı 2 ayı geçecek
0 oy
tarafından
Bence yapma canim Allah rahmet eylesin ilerde yaparsin esin cok uzulebilir bu duruma
(760 puan) tarafından
Aynen canım zaten çok ağlıyor kalbim param parça onu öyle görünce
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kutlama ne için onu anlamadım. Başınız sağ olsun canım Allah rahmet eylesin 
(760 puan) tarafından
Kutlama degilde canım  hani bebek dogunca hastane çıkışında evde süs püs pasta yapicaktım resimler çekilecekti onlar hepsi kalacak zaten ama sade bi pasta yaptıra bilir miyim diye bi akıl almak istedim oda 40dan sonra yaparım belki.Allah razı olsun
(13,202 puan) tarafından
Çok erken bacım azıcık sonra yap
0 oy
(928 puan) tarafından
Bekle bebeğinin kırkı çıksın kırk mevlüdü yap canım yine pasta yaptır süslerini dağıt bebeğinde toparlanır güzel giydirsin en azından biraz daha zaman geçer yakın aileyi çağır sadece mevlüt sonuçta aklıma bu geldi valla 
(760 puan) tarafından
Aynen canım öyle yapicam süs püs bile yapmicam bebegin 40-ı çıktıkta sadece bu küçük pasta yaptırırım. ismi ile hoşgeldin pastası yaptırcaktım oda 40dan sonraya kalır
0 oy
(663 puan) tarafından
Allah korusun senin kardeşin ölse eşin bunu yapsa ne düşünürdün buna kendin karar ver bence 
(760 puan) tarafından
Biliyorum canım bende çok üzülüyorum keyf içinde yapamam zaten ama evlatta öyle bir şeymiş ki bide heveslenince sağlık olsun da acı geçmeden yapmak doğru olmaz anladım
(663 puan) tarafından
Heves etmen doğru ama acıyıda anlamak lazım gün gelir sanada yaparlar zoruna gider eşinin kardesi onun acısı taze ailesinin acısı taze doğru olmaz
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Çok ayıp olur 40ı bile çıksa yapmamalısın
(760 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı artık inşAllah dogum gününe yada 6 ayına yaparım küçücük şeyler
0 oy
(119 puan) tarafından
Yok canım ben olsam yapmazdım benim eşimin kardeşi de vefat etti bir buçuk yıl önce eşim hâlâ onun acısını yaşıyor biraz zaman geçsin dış çekim yaparsın bebeğine
(760 puan) tarafından
Ayy :( çok kötü durum hem çok seviyordular bir birlerini eşimde bebeğimiz olursa belki teselli alırım onunla diyor inşAllah rabbim kalblerini ferahlatsın
(119 puan) tarafından
Bizde aynı durumdayız canım 6 haftalığım daha erkek olursa ismini vermeyi planlıyoruz
0 oy
tarafından
Hoş olmaz diye düşünüyorum ben olsam yaptırmazdim eşin de çok üzgündür şimdi 
(760 puan) tarafından
Yapmicam cnm evet çok üzgün onu öyle görünce de içim parçalanıyor hep ağlıyor doktor da beni 5 güne hastaneye yatıracak hani yanında olup destek de veremicem çok üzgünüm
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Yanlış anlama kuzum pasta yapmasan mi sonuçta daha acilari taze
(760 puan) tarafından
Aynen canım akıllıca düşünemedim valla zaten süs püs yapmicaktım keyfimde yok zaten sonuçta sevdigim değer verdigim insandı kaynım hem halam oglu ama bebekte olunca insan bu iklemde kalıyor
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Abarmadan sende istediğini yap canm bişey olmaz bı pasta süs bisezaten düğün yapmayacaksın 

Olenle ölünmüyor hayatınıza devam edeceksiniz elbet bisekikde 

Sen internete duruma felan atma susuunu pusunu dikst et
(760 puan) tarafından
Yok ya canım zaten süs yapmicaktım sade bi pasta bu kadar onu da 40dan sonraya saklicam bebegin 40 çıkınca sade bi pasta yaparım kaynım rahmete gideli de 2 ayı geçmiş olacak
(1,897 puan) tarafından
Kaynım gençmi idi neyden vefat etti
(760 puan) tarafından
40 yaşındaydı, hastalanmıştı ama iyileşmişti yemesi içmesi de iyiydi tedavi de alıyordu ama bi sabah 2 dk içinde duştan çıkıp öldügünü duyduk çok ani yani :(
0 oy
tarafından
Yas 3gundur yapa bilirsin 
(760 puan) tarafından
Yok kuzum ya eşim için nebiliym bura da yorumlarda düşündüm doğru birşey degil belki bebegin 40ında bu pasta yaparım
0 oy
tarafından
Acik sözlü olayım kaynin çok gencmis ve 40 bile çıkmıyor..  bebek pastasi birseyide duymadim herbirseye heves etmeseniz olabilir gereksiz yani.. sahsahli gösterisini 1 yas dogum gününde yaparsın.. merak etme sen pasta kesmedin diye kimse sana aa neden yapmadın demez o kadar sosyetik çevrem var hicbiride bunu yapmadı..
(760 puan) tarafından
Bizim buralarda yapılıyordu öyle süs püs yapmicaktım ki zaten bi pasta birde bakım sepeti fln ismini yazdırmıştım tatlı fln böyle masa yapacaktım çok bir şey değil yani oda kaynım ölmeseydi şimdi sadece bu pasta düşündüm masa flnda degil ama düşününce oda gereksiz bu acı da
tarafından
Arkadaşım çok gereksiz inanki tamam ilk bebeğin ama kaunin.cok gencmis 1 yas dogum gününü yaparsın bütün hevesini orda alirsin

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 416 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 139 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde My Rose (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
30 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 577 göst.
25 Mayıs 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı