0 oy
480 göst.
Diğer kategorisinde (738 puan) tarafından
Ben aşı olmak için özele randevu aldım oda üniversiteye yönlendirdi belki aile hekimliğinde yapılır diye orayada gideyim dedim gittim ebe emziren ve gebe olanlara önermiyorum canlı aşı sonuçta dedi bende birsuru kişi oldu fazla bir yan etki yok virus olsam belki çok ağır geciricem oğlumu düşünüp aşı olmak istiyorum dedim oda sinirlendi iyi git illada olmak istiyorsan ol dedi deli mi ne. Kızlar oğlum 14 aylık emziriyorum aşı olmak istiyorum sizlrr emzirirken aşı oldunuz mu? Bir sorun oluyor mu? Oğlumu düşündüğüm için olmak istiyorum onada antikor geçsin diye

26 Cevaplar

+4 oy
(1,862 puan) tarafından
Ebenin yerinde olsam sana daha çok kızardım iyi yapmış ama sen anlamamışsın seni düşünmüş lakin sen anlamazsın bu kafayla aşı olunca korona sana gelmiyecek yada gelirse hafif atlarım mi sanıyorsun harbi o aşının bu virüsün aşı sı olduğuna inaniyormusun sonuçta kac kere mutasyon geçirdi ilk halindeki ne aşı bulmuş olamazlar bile bi aşı on yılda bulunuyor vurdurmasan daha iyi olursun heleki hamileyken asla vurdurma 
(1,862 puan) tarafından
Annemde biontech vuruldu ama
(1,862 puan) tarafından
Yoksa bizimi kandiriyorlar cin aşısını biontek diye mi yutturdu sağlık ocağı yapar o serefsizler
(2,443 puan) tarafından
Valla bilemiyorum olada bilir
tarafından
Biontech de randevu esnasinda internet üzerinde onay aliyorlar. Kimseyi karaladigimiz yok canim. Millet ne yaptığınıda bilmiyor.
tarafından
Sinovach da almiyorlar bildigim kadariyla
-Reklam-
+3 oy
tarafından

Bir çok doktor onermiyor başkasını örnek alarak yaşamayın hayatınızı. Ona buna olmadı diye sizede olmayacak değil herkezde farklı şekillerde sonuçlar gösteriliyor.  Çevremde. Sizin gibi düşünüp. Yaptırıp bebeğine ağır gelenler de var

(738 puan) tarafından
Mesela neler yaşadılar ağır
(549 puan) tarafından
Aynen ya ağzına sağlık valla kendimizden önce bebeklerimizi düşünmemiz gerekiyor bende olmadım asi  hem emzirenler ve hamileler de yan etkisi çok oluyomis ağır geçiyormus bizim ebemizde önermiyor aşıyı
tarafından
En küçük örnek ablamın iş yerinde yaptıran abla şuan oğlu hastanede yatıyor aşıdan sonra bebeği ragatsizlaniyor. Ve hemen tedavi için yatırıyor lar asi bebeğe ağır gelmiş bı müddet yatacak demişler.
+2 oy
tarafından

Bende ebeleri anlamıyorum ne kadar saçma sapan bir düşüncedir bu yani bu aşıyı önermek yerine yerin dibine sokuyorlar kimse aşı olayım diye can atmıyor ancak bi virüs bitmeden bi virüs başlıyo yok varyantı yok covid19 tek kelimesine katılmıyorum bilgisiz ebenin dediklerine 

(5,721 puan) tarafından
Katıldım kuzum sana onlar cahilce davranırsa bız napalim+
+2 oy
(1,785 puan) tarafından
Canım benim aile hekimim de aynı şeyi söyledi bende erteledim biraz sonuçta araştırmalar çok az gebe ve emzirenlerde. Kesinlikle aşı karşıtı değilim ama sorumluluğumda bir evlat var her riski düşünmem gerekiyor
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Emziriyorum asi çıkalı çok oldu ama yaptırmicam ben canım.
(738 puan) tarafından
Peki neden yani sebep
(7,118 puan) tarafından
Aşıyı yaptırmayı hiç düşünmüyorum canım. Emzirmekle alakalı değil yani.
0 oy
tarafından
Kendince konuşmuş çevremde var emzirirken aşı olan hiçte birşey olmadı şükür sırf kötülemek için konuşmuş bende randevu alıp olacağım aşıyı emziriyorum 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Saçmalamış o bende emziriyorum biontech oldum 14 aylık olcak oğlum hemen gelince eve emzirdim doktorumuzda onay verdi zaten 
(738 puan) tarafından
Bende olmak istiyorum ama öyle bir korkututorlar ki ben çocuğumu düşünüyorum ve çok arkadaşım oldu bişey de olmadı süte geciyor diyo bebeğini kötü etkilerse napican diyo
(25,224 puan) tarafından
Gerçekten saçmalıyorlar ya milyonlar oldu bi onların dediği dogru sanki bilgisiz insanları takmam bile. Malesef aşı karşıtları her zaman kötüler her aşıyı
(954 puan) tarafından
Ben de oldum aşı zaten zararı olsaydı şimdiye yasaklanirdi sanki devlet bebek katili değil ya
(25,224 puan) tarafından
Olur mu kız devlet insan düşmanı :D
0 oy
tarafından
Çok biliyo onlar bana doktor ok hicbisey olmaz demisti
0 oy
tarafından
Ebe haklı seni düşünerek bişey söylemiş. Bunda kızacak bişey yok ki. Banada çıktı asla olmayi düşünmüyorum. 
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Eben doğruyu söylemiş 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Yakın bir arkadaşım oldu sinovac. 18 aylik oğlu bar emziriyor. Asiyi yapan doktor.hemen git bebeğini emzir ona da antikor geçsin demiş. Hicbir sorun yaşamadılar baya oldu olalı 
0 oy
tarafından
Doktorlar bu aşının kesinlikle cansız asi olduğunu zarari olmayacağını söylüyor ama insanlar korkuyor bende her duyduğuma inanmam ama haberlerde gördüm 12 yaşında bir kız aşıdan sonra felç olmuş hangi ülkede olduğunu hatırlamıyorum ama kizin durumu çok kötüydü böyle şeyler görünce korkuyor insan 
0 oy
(158 puan) tarafından
bana da hastanede oyle dediler bende olmadim ciktim olmayi da dusunmuyorum artik sosyal mesafe temuzlik ve maske zaten hep evdeyim 
0 oy
(546 puan) tarafından
Simdi kucumsemek asla degil ama ebeler bilim adamlarindan daha mi bilgili? Ben de hamileyim asi oldum.dr larimin onerisiyle.cok sukur bir sey olmadi.kendimi gectim bebegimin sagligi icin oldum antikorlu dogsun diye.
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Ben aşı olduğumda emziriyordum ama emzirsem gene de olurdum. Doktorumuz öneriyorum dedi ve bebeğe de antikor geçmesi durumu var. Artık bu illetle de aşıyla da yaşamayı öğrenmeliyiz. Emzirmeden aşıyı ağır atlatanlar da var ama genelde tetanoz aşısı gibi sadece kol ağrısı ile geçiriyor çoğu kişi. Emziriyor olsaydım gene de olurdum aşı
0 oy
tarafından
Belli ki ebe de karşıt..o kadar uzman önerirken ebe niye önermiyor..çok ağır yan etki yapsa kimse yaptırmaz zaten..binde bir ancak çıkar
0 oy
tarafından
Şuan hamileyim erken doğumu tetiklediğini söyledikleri için doğuma kadar erteledim doğumdan hemen sonra vurulucam bende 
(2,443 puan) tarafından
Doktoruna sordun mu canım? Yoksa senin erken doğum riskin mi var?
tarafından
Kasılmalarımdan dolayı erken doğum riskim var ilk hamileliğimdede vardı tanıdıpımız bir kaç doktora sorduk vurdurabilirsiniz ama erken doğumu tetikleye bilir dediler doğumdan sonra olmayı düşünüyorum
(2,443 puan) tarafından
Anladım canım ben de hamileyim de doktorum vurulabilirsin dedi. Tahmin ettim erken doğum riskiniz olduğuni. Vakitlice sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah
tarafından
Allah sizinde kucağınıza almayı kısmet etsin ilk hamileliğimde benim kasılmalardan dolayı erken oldu şimdi gene kasılmam var durabildiği kadar dursun istiyorum bende
(2,443 puan) tarafından
Haklısın tabiki canım bebeğini riske atma
0 oy
(530 puan) tarafından
Canım biz enfeksiyon doktoruna sorduk o da biz öneriyoruz ddi ben oldum ama sinovic oldum biotech canlı aşı olduğu için guvenemedik
(718 puan) tarafından
Cnm ya canlı aşi ne demek?
(530 puan) tarafından
Canım biontc  mRnayls ilgili olduğu için ileride nasıl tepkiler vereceğini bilemeyiz ama sinovic ölü aşı yani sadece o hastalıkla ilgili
0 oy
(954 puan) tarafından
Benim bebeğim 4 aylık ve emziriyorum aşı oldum 2 hafta oldu bi sıkıntı yaşamadım hiç bence devlet Hastanesi'ne git boşuna para da verme hatta şikayet et bi doktor olarak öyle davranması gerekiyor
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kesin asi karşıtı biridir sen en iyisi çocuk doktoruna bı konuyu Daniş canım 

İlgili sorular

0 oy
55 cevap 1,599 göst.
27 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 369 göst.
0 oy
10 cevap 519 göst.
5 Ekim 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu