0 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde (699 puan) tarafından
Kızlar doğuma 25 gün var belki o kadar bile yok sancim ne zaman tutarsa gidecz işte. Eşim de arabayı sattı masrafı çoktu sattı şuan arıyor belki günde 2 3 arabaya bakmaya gidiyor 3 hafta oldu. Çok paramız da yok zaten destek çıkan da yok kredi de çekmiştik ödememiz de var haliyle elimizdeki paraya göre araba bakıyor ama çok da iyi değil arabalar.

2 gün önce de babamdan arabayı istedim öğlen alcm akşam üstü 7 gibi geri birakcm ki eşim bazen alıyordu iş için yaktıki alıp iç dış yıkayıp veriyor. Eğer birsey olursa kendindeykn onu da yaptırir denk geldim yani.

Neuse doğum da yakın kızımla bunaldık evde denize gidelim dedim eşimde dedm sen işini ayarla ben babamdan isterim ve ilk istedim için verir diye düşündm. Neyse sabah anneme dedim akşam üstü babam Aradı. Her zman ise motorla giden adam yarın arabayla gideckms benim işim belli olmaz yani veremem dedi. Araba sürmeyi sevmz araba boş boş durur kapıda. Hep motorla gider her yere.

Son damla oldu yani benim için ondan 2 gün önce ben dedim ağzımla annem gile gitmiştim çay demledim piknik alanı gibi bi yere gittik.

Millete bakıyorum kızı hamile neler neler yapıyor benim ailem ben gidince resmen kovalıyor. Gelme demiyorlar ama davranışları öyle. Piknik alanina gittik saat 5 yanlız yemek saati. Millet mangal yapıyor. Bizimkiler çayı aldı çıktı. O kadar yol gelmişiz ben götürsem onları illaki bi mangal yapım derdim kaldı ki kızım hamile orda kokar. Canı ister. Neyse konu açıldı kavga çıkar gibi oldu ben yükmüsum hamileliğimi bahane ediyormusm. Ama 8 ay boyunca ne zman gitsem hep yemek yaptım yapmasam bile yardım ettim Bulaşık yıkadım.

Şuan 36 haftalık hamileyim. Artık ellemyrm 2 yaşında kızım var ona bakıyorum bisey döker se onu toplyrm onla ilgilyrm.

O yük lafı canımı sıktı. Denize gitmek istediğimi biliyorlar. Geçen hafta annem babam kardeşim gittiler demediler sen de gel değişiklik olsun. Araba yok bizim biliyorlar ama kocası yapsın herseyi diyorlar.durum attılar bide gözüme sokar gibi 

Elin 40 kat yabancısındn tutun kaynim eşimin dayısı ne diyor eşime. '' Al arabayı sen. Sende kalsın olur da esin sancılanr araba lazım size sende daha bulamyn araba sizde kalsın gece arayamazsn sizin kapınızda dursn. '' benim babam bunu diyemiyor ya. Benim ailem bunu yapamıyor. Ne kadar zoruma gitti ya. Zaten 20 yaşında bi kız kardeşim var. Kardeşim demek bile istemyrm. Onla hiç anlasmyrm. Eve ne geldiğimi ister gidersem d3 resmen erken gidim diye akşam anneme babama hadi gidelim der der durur ben. Oradayım. 

Ne yapım bana bisey diyin 2 günüdr aramyrm onlar arıyor kısa kesiyrm soğuk konuştum. 

11 Cevaplar

0 oy
(4,668 puan) tarafından
Tepkini koy valla. Ne oluyor dediklerinde de bu yazdıklarını tek tek söyle. Hala bi değişiklik yoksa arana mesafe koy. Yapacak başka bisey yok.
(699 puan) tarafından
Diycm zaten zamanını beklyrm
-Reklam-
0 oy
(59 puan) tarafından
Canım bence açık açık tepkini koy evlat ya yük ne demek torundan evlattan kıymetli ne var ki arama ararlarsa da kısa konuş soğuk konuş anlasınlar her istediklerini diyemesinler 
(699 puan) tarafından
Onlara bunu desek herhalde kendilerini hak çıkarırlar. Evlilik yıl dönümümz bugün 4 yl olacak 4 yıldr bunlar böyle
0 oy
tarafından
Gitme bacım valla devir eski devir değil sancın gelse ambulans gelir taksi gelir gidersin deniz de keyfi bişey gitmeyver boşver insanlara muhtaç olmaktansa hiç gitme ben hep öyle yapıyom birinden bişey isticeğime hiç yapmam
tarafından
Yani bu dediğim senin ailen gibi evladını yük olarak gören insanlar yoksa benim komşum vardı yaşlı dede kızım araba evin önümde bak ne zaman isterseniz alın götürün derdi
(699 puan) tarafından
İşte bak millet diyebiliyor ama alıp götürdün mu yok. Bende zaten üstüme gecirmycm arabayı. Alıp akşam 7 de geri bırakacaktm. Babam yani kimn arabası babamın arabası. Ama işte istemedikleri gibi bisey vermek de istemiyorlar.. Taksiyle gidecm zaten hastaneye
0 oy
tarafından
Öncelikle millet dolduruşa getiriyor alttan alttan. Araba sende kalmasingerek ye yokmtaksi de var bir taksi parası bulundur benzin parası kadar zaten ne olcak. Herkes taksi kullanıyor. Çok feci bişey olmasa ambulanslara gerek yok.

Onun haricinde ailen sana gülsün kelimesi kullanıyorsa o zaten oraya birdaha gitmemek üzere kısmen için yeterli canim
(699 puan) tarafından
Kuzum zaten bizde Allah etmesin Allah zora sokmasın. Taksiyle ambulans var yani onu düşünüyoruz zatn gene kimseyi aramam. İstemem. Ama babam yani 4 5 saatliğine arabasni veremyo boş boş durduğu halde.

Zaten karar verdim artık bitti yani ne sık giderim ne de sık ararım zaten şuan aramyrm
0 oy
tarafından
Ya kuzum ama sende şimdi herkesle kendini bir tutmamilisin  oyle ql araba sözde kalsın diye çoğu kayinpeder vermeyebilir.. bence abartma mecburiyetide yok ayrica
(699 puan) tarafından
Bende vermedi diye bunu düşünmyrm. Ve zaten onların da arabayı al sende kalsın dediklerinde aman alalım demedik. Babamın ki de bizde kalmazdı. Taksiyle gidecz öyle bir durumda ayarladık. Beni üzen yük olmam. İstememelri evlendim diye çocukları olmaktan çıkmışım izlenimi vermeleri
tarafından
Tabikide senin artık başka ailen var
0 oy
(683 puan) tarafından
Doğuma o kadar kalmış ben o haftadayken nefes alamıyordum ay ne denizi
(699 puan) tarafından
Sen alamıyormussun ben kendimi iyi hissediyorum. Kizim için istyrm temiz hava 4 duvardn iyidr
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Biraz mesafe koy canım , senin yerinde olsam sık sık gitmem .

Onlar yük olarak görüyor madem tepkini koy sende.

Kimseyede minnetin olmasın bu kişi anne baban kendi ailen bile olsa.
(699 puan) tarafından
Evet öyle düşünyrm bundan sonra zaten bitti benden. Kimseye anne baba bile olsa. Kimseye hersey de kosmayackmissin.
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Sana boyle davranmalari garip ve okurken aynisi bana yapilsa ne hissederim diye dusunmedim degil, kötu bir durum. Ama; aileni taniyan sensin. Seninde onlardan birsey beklemen yanlis, evet inis cikis olur alirsin satarsin çok normal, acil birsey icinde isteyebilirsin arabasini ama keyfe denize gitmek icin isteyincede hani bazi babalar huysuz olur ya oyle bir tipse evet vermek istememistir.  Aileye küsülmez, tamam kirildin darildin mesafeni koru kendi evinde, elinde  olanla mutlu olmaya bak. 
0 oy
tarafından
Öz ailende olsa o zaman sen de mesafeni koyucaksın o zaman beklentiye girme demek evlendi el oldu gözüyle bakıyolar 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Yani anlayamıyorum gerçekten ama malesef durumlar böyleyse kendi ailen var canım zaten sen de kısa kısa konuşursun uzatmazsın belki anlarlar kimi aileler maddiyatçı da oluyor malesef 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Her zaman mesafe güzel bir tepkidir..

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 218 göst.
10 Şubat 2023 Aile kategorisinde Hazirankizi (175 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 340 göst.
21 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 506 göst.