0 oy
1,078 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kızım ve komşunun kızı ile ilgili. Şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim.. 

Önceki gün kızımı kapıya çıkardım. Evin önü yeşillik kum var. Kızım oyuncaklarını aldı kapıya indik. Biz çıkınca giriş kattaki komşunun kızları da çıktı. En küçüğü 1 buçuk, ortanca 5-6, en büyük ise en az 10 11 yaşında.. mahalleli çocuklar falan baya kumla oyuncaklarla oynadılar iyi güzel. Bütün çocuklar dağıldı. Kızımla komşunun büyük kızı 15 20 mt ilerimde kumla oynuyorlar. Koskoca kız, dolu kum kovasını kızımın suratına döktü. Şok oldum. Kıza adıyla bağırdım. Kucağımda bebeğim vardı komşu teyzenin kucağına vermemle koşmam bir oldu. Koştum gittim Kızım boğazına kadar kum olmuş. Nefes alamıyor çocuk. Benim evim 3. kat. Eve yetişmem mümkün değil. O komşunun evine gittim koştur koştur. Kızımın ağzını yüzünü boğazını temizledim yıkadım. Kadın da soruyor (o kızın annesi) noldu ne yedi gibisinden. Biraz sakinleşince söyledim. Kenarda sessizce kız duymasın diye. Dedim abla kusuruma bakma evine gelip de sana kızını şikayetlenmek istemezdim ama böyle böyle oldu. Küçük de değil, öbürleri yapsa anlarım ama bu olmadı dedim. Kadın da bişey diyemedi. Kızı çağırdı ablaya diyeceğin bir şey var mı dedi. Kız özür diledi, çıktım evden..

Bugün yine çıktık. Bizden sonra geldiler pek kızıma yaklaşamadı, o kız tavuk kovalamaya gidince Kızım da peşinden gidiyordu kızımı aldım kimsenin peşine gitme gel böyle dedim kuma bıraktım yine. Biz eve girerken de kız camdan bakıyordu beni görünce çekildi. Vicdan yaptım ister istemez.  O da çocuk, anlamaz etmez. Ama benim kızım daha 3 yaşında. O aklı eren bir çocuk en azından diyorum.. Kıza karşı ister istemez içimde bir sinir var.. Vicdanım rahat bırakmıyor beni.. 

Şunu da ekleyeyim kızımı o halde görünce kıza bağırdım. Defol git evine gir, gözüm görmesin dedim.. 

23 Cevaplar

0 oy
(5,720 puan) tarafından
Vicdan yapilcak bişey yok canım çok haklısın az bile tepki vermişsin
tarafından
Sağol Aynur ya içime su serpildi
(5,720 puan) tarafından
Yavrunu korumuş Rabbim karşıdaki de çok ufak değil yaşıt olsa anlarım kuzum
tarafından
Sağolasın kuzum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Maalesef bende oyleyim. Oglum kendini savunamiyor onu döven cocuklara karşılık vermiyor diye ben hep pesindeyim. Ona el kaldiran çocuklara tepki gosteriyorum maalesef. Kızıyorum. Kızmasam oglumun gözünü çıkaracaklar o yüzden asla zarar vermelerine izin vermiyorum. 
tarafından
Kızım yırtıktır aslında sessiz durmaz pek ama o kadar ani oldu ki. Kendini koruma derdine düştü tabi.  Yanına yaklaşamaz artık yavrumun..
tarafından
Cocukları uyarsan anlamıyorlar aynı seyleri tekrar yapıyorlar baslarina bisey getirmeden biraz kızmak lazım.
tarafından
Doğru diyorsun canım sağol
0 oy
(868 puan) tarafından
gözümün önüne gelince bile sinirim bozuluyor.... Bende aynı tepkiyi verirdim. evladımızı çöpte bulmadık ki elalemin çocuğu gelip zarar versin. hiç vicdan yapma canım Allah muhafaza kızına bişey olsaydı onlar aynı vicdanı yapar mıydı bilmiyorum.
tarafından
Ay SubhanAllah. Gerçekten onlar aynı şekilde vicdan yapar mıydıı.... Unutmak istiyorum o anı..

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 248 göst.
0 oy
15 cevap 506 göst.
24 Eylül 2023 Aile kategorisinde Lale030507 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 536 göst.
23 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu

384,119 soru

11,492,467 cevap

35,131 kullanıcı

...