0 oy
228 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar oğlum 2.5 yaşında süt icmiyor mama yemiyor açıkiyor doğal olarak geç yatiyor genelde uyumuyor acıkmıs oluyor az önce çorba az pilav yogurt yedirdim şimdi uyudu genel olarak böyle yatmadan yemek yiyor bir sikinti olur mu  gece süt mama hiç bişey içmiyor saat 10 a kadae falan uyuyor aklıma takıldı sizlere sormak isteidm 

11 Cevaplar

0 oy
(8,588 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
En az yatmadan 1 saat önce yiyip sindirmesi gerekio
tarafından
Tmm canım sağol buna dikkat edicem öyle olursa bir sıkıntı olmaz dimi çünkü ne yaparsam yapım mama sut icmiyor yatmadan önce
(8,588 puan) tarafından
Sorun olmaz canm. Aksine daha tok olur uzun uyur
tarafından
Tamam kuzum çok sağol ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Böyle alışırsa böyke devam eder gece süte alışsa daha iyi olur 
tarafından
İçmiyor ki çok demedim bir yudum ağzına sürüp itiyor aslında büyüdü gece yememsi iyide yatmadan önce içse falan sabaha kadar acikmaz en azindan
(2,792 puan) tarafından
Gece yemek yemesi de iyi değil ama
tarafından
Dimi bende suohede kaldım o yuzden sorum dedim olmadi uyku ve yemek saatlerinde bı düzenleme yapım
(2,792 puan) tarafından
Kesinlikle öyle deneyin sabah erken kalkarsa erken yatar aslında geç kalmışsınız uykularını düzene koymak için 2 buçuk yaş zorlanabilirsiniz
tarafından
Cnm genel olarka böyle geçmişte de kolik bir bebekti zaten yaşına kadar neler çektim süt aleejisi vardı gece uyumazdi bayağı biseyler yaşadık çok şükür geldik bugünlere de ben bir ayarlama yapicam yarın
0 oy
tarafından
Sabah erken kaldır canım o zaman erken yatar ilerde bu alışkanlık oluşturursa zararı olur hem mide bağırsak rahatsızlığı hemde obeziteye sebep olur uyumadan 2 saat önce yemeğini yemeli 9 a kadar uyumuş olmalı en azında yoğurt ver böyle yemek verme 
tarafından
Haklısın onlarda aklıma geldi dağa erken yedirip ona göre uytmaya canlisiyim bari çok haklısın sadece yoğurtla doymaz ki kuzum
tarafından
Ama artık büyük gece beslenmesine gerek yok akşam yemeğini güzel yerse yeterli olur süt yerine vermiş olursun
tarafından
Akşam yemeğini yiyor ya hani gece yatıyor o zama kadar açıkiyor işte kuzu
tarafından
Çok geç kaldığı için o zaman canm sen onu sabah erken uyandırmaya çalış en geç sabah 8 de uyanmış olması gerekiyor gecede erken yatar
tarafından
Aynen bir ayarlama yapacam kuzu
0 oy
(7,118 puan) tarafından
1-2 saat önceden yedir ki sindirebilsin canım. Yemek yiyip yatma durumu pek sağlıklı değil.
tarafından
Haklısın canım o yuzdn suohede kaldım zaten öyle yapıyım artık çok sağol
0 oy
tarafından
Kuşum çok geç değil mi ya ? Sabah uyanmasi da zor olur. Sen onun düzenini değiştir bence
tarafından
Hep geç yatıyor ki kuzum ne biliyim süt mama istemiyor ne yaparsam yapım iki saattir uyutmaya calisiyorum uyumuyor yemek yedirdim uyudu ama yemek saatini daha erkene alicam uyumadan bir ikinsaat öncesine inşallah bişey olmaz ya keşke süt içse
tarafından
Benim oğlan da sütten nefret ederdi. 3.5 yaşından sonra sürekli içmeye başladı. Zamani vardır usteleme. Ama sen sabah erken kaldır, gündüz uyuyorsa onunda saatini degistir. Akşama en geç 10 da uyusun. Yoksa ilerde okula başladığında bile zor olur
tarafından
Anladım kuzu aynen haklısın bakam bir ayarlama yapicam
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Gece mama süt içmesine gerek yokki zaten bu yaştan sonra. Genellikle uyutmadan 1 saat once yemeyi içmeyi kesmesi iyidir midesine rahatsızlık verebilir
tarafından
Gece yatmadan önce içse sütü en azından yemek yemesine gerek kalmaz işte acikiyor mecburen yemek veriyorum geç yatiyor zaten gece uykuda bişey yemiyor da bilemedim ben de naoacagimi
(2,443 puan) tarafından
Anladım canim. Benim kız 2 yaşında, akşam yemek yer bizimle. Ondan sonra daha yemez gece de kalkmaz zaten çok nadir susarsa kalkıyor
tarafından
Bizimki oncedne beri gece yiyordu şimdi böyle gece yememeye alıştı iyi ama işte geç yatinca açıkiyor süt icmiyor e napim bilemedim sorim dedim iyikide ssormusum
(2,443 puan) tarafından
Tabiki canım gece yatmadan 1 saat önce yedir midesindekileri hazmeder en azından
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Reflu olabilir canim en az 2 saat önce yedir hazmetsin yavrucak yer hemen uyursa yastığını bir tık yükselt rahatsız olmasın 
tarafından
Tam kuzum çok haklısın aklda olup emin olmadığım seyelri söyledi herkes iyiki sormuştum suphede kalmıştım çok sağol ❤️
0 oy
(601 puan) tarafından
İlgisini cekicek biberon flan denedinmi canim benim kız lansinoh biberon dışında başka emzikli biberonla katiyen süt içmesi sonra  wee.baby normal uclu aldım üstünde kedi resmi vardı aa kedinin karnı acıkmış hadi süt içsin diye başladık çok şükür iciyo artık  sende öyle dene normal süt icmiyorsa içine pekmez denenonuda icmezse bebe bisküvisi at oda olmadı blendirdan muz geçir sütle karistir öyle ver gündüzde içmiyormu süt 
tarafından
Canım daha yeni kakaolu sütu meyve suyu kutusunda meyve suyu diye kandırdim otel içiyor alıştı ama başka türlü denemedim
(601 puan) tarafından
Belki tadı yda rengi flan farklı görünce ilgisini çeker canim  dene bakalım oyle bi dhakine
tarafından
Biberonla denicem yarın bakalım kuzu çok sağol
0 oy
tarafından
İlerde mide rahatsızlığı olabilir Allah korusun. Uyumadan 1 saat öncesi yedir ki sindirsin
tarafından
Ay Allah'ım korusun tmm canim
0 oy
tarafından
Sıcak mı veriyorsun sütü ılık yani
tarafından
Evet hafif isitiyorum
tarafından
Benim kız da memeden kesilince süt mama ne verdiysem kabul etmedi. Süt zaten hiç içiremezdim.  Bi gün halası dolaptan süt çıkardı koydu bardağa verdi kızım içti. Ondan sonra içmeye başladı. Soğuk süt içiyor. Sıcak ya da ılık içmez . Ondan sordum belki seninki de öyle içmek istemez.
tarafından
Olabilir cnm öyle deniyim bakiyim inşallah içer ❤️
tarafından
İnşaAllah canım. Şifa olsun yavruna. ♡

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 455 göst.
29 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 124 göst.
20 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Aser2135 (4,700 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 102 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,690 soru

11,426,096 cevap

34,985 kullanıcı