0 oy
329 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
kizlar  ben bu gun  uzeye  gitdim. gebeyim.doktor  tonosun var. her  an bebek dusme ihtimali var. kizini kicagina  alma. cok hareket  yapma. ve   sinir  sitres bile  bebeyimi dusurmeme  sebeb olur. benim size  sorum. 1 il sora  yenjden hamile  kaldim sezeryan olmusdum zarari olurmu bu bana. karnim buyudukce. birde  tonusu olanlar. ne  yapdiginiz. doktor  cok dikkatli olmami soyledi. esimde  cok kotu oldu burda  kalmiyor  ve  bir  yasinda  kizim kucagimdan inmek istemiyor. oda  biliyor  annemgil yardim etmez  diye.   cok kotu oldu. yani kizima  bakmak zorundayim ama  doktor  acikca  soyledi dun kananam oldu.  agrilarim coj bunun nedeni tonusumdanmis

13 Cevaplar

0 oy
(3,860 puan) tarafından
Tonoz ne demek canim
(1,161 puan) tarafından
bilmiyorum bizde   tonosmus  azerice.
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Tonus ne kız?

Dusuk tehliken varsa çok dikkat etmen lazim cnm birisi geldin ailenden yanina
(1,161 puan) tarafından
aielmle  kaliyorum ama  annem bakmaz  kizima  ben kendim yapari.
0 oy
tarafından
ALLAH TAN admin uyarı konusuna aciklik  getrdi:)
(1,161 puan) tarafından
kusura  kalmada  okumamisim onu. simdi doktordan geldim.  kafam allak bullak zaten
tarafından
Kız sana demedim  , uyarı verene dedim ....
Sana çok geçmiş olsun....
Çok üzüldüm  eşinin ailesi çok iyi olan biri vardı o sen miydin ,acaba onlar yardımcı olamaz mı tehlike geçene kadar
(1,161 puan) tarafından
ben canim ailemle. kaliyorum. sana  patladim coj uzgunn. gebelik riskli dun kanamam oldu bi yuzden sinirli sitresli
0 oy
(3,457 puan) tarafından
E bu uyarıyı kim verdi daha ne yazsin kiz
0 oy
tarafından
İlk zamanlarda kucağına almaman lazım bende hamile kaldığım zaman oğlum 1 yaşındaydı zor oluyor ama dikkatli olmalısın 
(1,161 puan) tarafından
canim dun kanama oldu bu yuzxen doktora  gitdim doktor  tonusumun cok ireli oldufunu. esimede  soyledi bebeyinizi esinize  vermeyin iliskide  yasak. ve  en onemlisi adi bir  streaaden cok haraketden bilir. dusme. ihtimali varmis
tarafından
Tonos gebelik değeri mi oluyor doktor uyardıysa o zaman bol bol dinlenin bir yerlere uzanmayın ani hareket etmeyin yerden bir şey alıcapınız zaman dizinizle inip alın ağır kaldırmamaya çalışın çok geçmiş olsun
(1,161 puan) tarafından
canim bir  yasinda  kizim var
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Tonus ne demek anlamadım ama yardım edebilecek hiç kimsen yok mu?
0 oy
tarafından
Canım dikkat et kendine ailenin yanına git gerekirse iş gic yapma 
(1,161 puan) tarafından
ailemin yanindayim ama  kizima  bakan yok
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Azerbaycanca tonus deyiller turkcesin bilmirem  hekimin dediklerim ele   başqa bilgim yoxdu vallah
(6,681 puan) tarafından
Aa sen azerisen?
(1,161 puan) tarafından
evet  canim
(1,370 puan) tarafından
İş görme istirahet ele mwnim qrp yoldasimda tonus vardi   iyne falan yaziblar ona   cox hereket etme caliş uzan
(1,161 puan) tarafından
doktora. mende gedecem insAllah acikisn olmaz
(1,370 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Menimde variydi tonusum şam yazmisdi bide mende aciliş variydi deye mualice yazmisdi 3ay qorudum ozumu 
(1,161 puan) tarafından
canim nece  qorudun?.  5  heftelikdi bir qizim var  qucaqimdan enmir  adi bir az  yerisem agrim olur
(6,681 puan) tarafından
Yataraq canim sene komek lazimdi
(1,161 puan) tarafından
edenimyoxdu komek
0 oy
(119,287 puan) tarafından
Uzeye ve tonos nedir acaba
(1,161 puan) tarafından
tonus.  azerice  demek dusuk tehlikesin  artiyor
(119,287 puan) tarafından
uzeye ne demek
(1,161 puan) tarafından
aparat  yani
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Tonus gerginlik demekdir.

Bele izzah edim sene mende de vardi mende 1 il sonra hamile qaldim.

Dusunki bir paltar almusan eynin olcusunde.

O paltari kesib tekrar tikib geynirsen ve eynine dar olur elemi? Keseriyye sonrasida bele olur usaqliq tikildiyi ucun daralir.ve usagi sixir.tonus cox adamda olur .men papaverin sami qoyurdum her gun.

Indi oglum bubay 1 yasi olacaq sag eli senin Qarnindaki minnagin basina.qorxutma ozunu yani.tonusda kecib gedecey .mende qizimi alma dirdi mecburdan 1 yasindadi korpedi alirdim mecbur qaldigim vaxtlarda.

Sendeecbur olmadigin surece alma ve ya aldinmi otir yada gedin uzanin yataqda ele oynuyun.
(1,161 puan) tarafından
canim deyirlerki usaq boyduukce qarnin cirilacaq duzdurmu
(3,853 puan) tarafından
Menede deyordiler .ama her beden ferqlidi kimi 4 il sonra qalib tikis yeri acilir uje son ayda kimisi tez qalir hecnr olmur
Men 1 il sonra qaldim hecne olmadi bacimin qizi 5 yasindaydi hekim emeliyyat sorasinda gorubki tikisleri icerden acilirmis uje yani bedenen aslidi.
Ama inanma cirila sen yenede 30 hefteden sonra az yemeye caliski kilolu olmasin .qarnin iri olmasin cox yani
(1,161 puan) tarafından
abort istemirem
(3,853 puan) tarafından
Istemirsen eletme .
(1,161 puan) tarafından
qarnim cirilara  deye cox qorxuram.. boyuduyu zaman itirsem deli olaram.
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Tonos ne bilmiyorum googledan da baktım çıkmadı bisey ama çok geçmiş olsun canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini. 

Kızını da kucağına gelmek istediginde yere otur ayakta alma kucağına. Oturuken kucağında tut sev öp biraz sonra dikkatini başka şeyle dağıt öyle bırak kucağından. 
(1,161 puan) tarafından
oyle  yapicam
0 oy
(1 puan) tarafından
Salam canim,postlarini oxuyuram bayaqdan,sirf senin ucun qeydiyyatdan kecdim.Men de naxcivanliyam.Evvelce tonus haqqinda deyim tonus ciddi bir seydi duzdu ama tonusla usagini saglam dunyaya getiren cox insan var.Usagi qucaga almamaq meselesinde cox dogru deyib hekimin  buna mutleq diqqet elemelisen.Yaxin bir is yoldasim tonusla oglun sag salamat dunyaya getirdi.Ureyinde narahtligin var bu hamileliye nece tesir eder bilmirem.Amma bu emeliyyatdan sonra usaqligin partlayacaq yirtilacaq bu nese mene dogru gelmedi.Orda normal bir hekim yoxdu bilirem.Hekimin kimdi senin de bir de harda yasayirsan nax in ozunde yoxsa rayonda?Elimden gelerse komek eliyim deye yazdim ona göre qeydiyyatdan kecdim.İnsAllah usagin sag salamat olar geride qoyarsan butun problemlerini.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 60 göst.
26 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 281 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 438 göst.
25 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Yamacinannesi (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 438 göst.
16 Mart 2020 Diğer kategorisinde Budak0101 (468 puan) tarafından soruldu

379,573 soru

11,362,825 cevap

34,840 kullanıcı