0 oy
2,672 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Arkadaslar kizimin kulagini 1 bucuk yasinda deldirdim o gun cok agladi bi daha pskolojikmen hic kulagina dokundurtmadi bundan 1 ay oncede kulagim aciyo diyodu bakayim filan dedim ama cok dokundutturmadi bi daha da demedi bu gun fark ettim arka klips yeri kulak deliginin icine girip yerlesmis cikartamiyorum zaten dokundutturmuyoda alismis her halde o sekilde bi bilginiz warmi nasil cikartcam:ermm:

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Ya kızmayın ama minnacık bebeğin kulağını deldirmeseydin keşke büyüyünce kendi deldirirdi belki çok geçmiş olsun doktora götürmen lazım bence eczacı hallemez 

tarafından
Tühhh yaa çünkü biliyorum birisi vardı akraba tarafından çocuğun kulağını deldirmişler kaşınmış küpeyle oynarken çekmiş yırtmış kulağını feryat figan hastaneye götürmüşler doktora anlatmışlar oda çok sinirlenmiş demiş size siz haberiniz yokken aynısını yapsalar hoşunuza gidermi demiş baya çıkışmış onlara dikiş atılmış yazık eşine de Birdaha takmayın
(6 puan) tarafından
Ayy onunki cok kotu olmus kizin kupelerine bayiliyo cok sewiyo aynanin karsisinda kupelerine bakar konusur ama her halde uyurken o tarafina yatti icine girdi anlamadimki
tarafından
Olmuş olan artık canım onu hallettirinde biraz takmassın hiç olmasa unutana kadar büyüyünce verirsin sakla onları
(6 puan) tarafından
Aynen canim
(0 puan) tarafından
Cıktı mı nasıl yaptınız nolur banada söyleyin
-Reklam-
0 oy
(530 puan) tarafından
Doktora gitur bence
tarafından
Amin amin kuzu seni korkutmak istememiştim ama zor olur sonra bende çocukken kulağıma boncuk sokmuştum doktor hemşire 4 5 kişi danaya girer gibi girdi bana
(6 puan) tarafından
Ayy cocuk pskolojisi atlatamaz onu baksana nasil hatirliyosun
tarafından
:D ben yaramazdım ayağıma çivi girdi benim elime maket bıçağı saplandı camdan düştüm bacağımı kırdım
(6 puan) tarafından
Ne war ne yok hepsini yasamissin bende cok hiperaktifmisim ama zararim kendime degil baskasina olurmus :)
tarafından
:D benim aile de deli olduğu için onlara 1 yapsam bana 5 yapar :Dd
0 oy
tarafından
Bence bi eczane yada sağlık ocağına git canım belki uyuşturucu sprey felan sıkar çıkarırlar geçmiş olsun
(6 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim suan uyuyo onu dusunmekten ben uyuyamaiyorum nasil yapcam cani aciyacak diye
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Benmde aynısı oldu cnm kendimde hemsireyim diğer hemşire arkadaşlarım önce sivilce sıkar gibi sıkıp çıkarmaya çalıştı olmadı snra neşterle hafif orayı kesip cikartirttilar ama çok hafif çizik şeklinde benimki komple girmişti klips hiç gözükmüyordu yani
(6 puan) tarafından
Ayy sana da cok gecmis olsun canim bi an korktum nasil durcak cocuk ya cok aglar zaten korkuyo doktorlardan
(1,763 puan) tarafından
Öle acımıyor cnm zaten komple kesik atmıyor klipsin hafif ucunu girecek şekilde sonrada sivilce sıkar gibi sıkıyorlar çıkıyor zaten sen önce ucunu görüyorsan sivilce sıkar gibi sık evde ama ucu gözükmüyorsa dediğim gibi olur
(6 puan) tarafından
Kulagina yaklastirmiyor bile bagirarak agliyorum kafasini bacaklrini salliyor kendini yere atiyor tabi annelik wicdani bende dokunamiyom aciycak diye ondan once ben bayilcam
0 oy
tarafından
kulak zarına kaçmadan alırlar Allah korusun
(6 puan) tarafından
Yok canim kulak deliginde degil kupe deliginde
tarafından
Ayy iyi cnm ben içinde sandım insAllah çıkar
(6 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(245 puan) tarafından
Ay benimde girmişti çol ağrı ve acı verici birde enfeksiyon olmustu :( kendin çikarma dr a götür bence 
(6 puan) tarafından
Hangi ney doktoruna sira almaliyim size de cok gecmis olsun :/
(245 puan) tarafından
Sağolun çok oldu düzeldi sonra takmadim birdaha deliği kapandi cildiye ya da acile götürün aksatmayin canım
(6 puan) tarafından
Tamam cok tesekkur ederim canim
(245 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(289 puan) tarafından
Doktora götür canım.

Veyahut öncesinden kulak memesine bebeyağı veya  vazelin sürerek yumuşamasını sağla. Doktora götürmeden önce böyle bir işlem orada yapilacak müdahalede kızınızın canını daha az acıtır.

Bu arada buz ile kulak memesini ovarsanız kulak memesi hissiyatını kaybeder ve acı hissetmez. O zaman çıkarma işlemini kendiniz tekrar deneyebilirsiniz.

Geçmiş olsun.
(6 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim canim uyurken bile onda pskolojik kalmis hissediyo kulagina hic dokundutturmuyo 2 yasinda suan nasil yapcagimi bilmiyorum gorunce şok oldum ney doktoruna sira almaliyim
0 oy
(48,742 puan) tarafından
hastaneye götür mikrop falan kapmasin
(48,742 puan) tarafından
belki zorlarsan daha cok zarar verirsin canim ihmal etme cildiye doktoruna götür yanina seker cikolata al doktor verdi sana de
(6 puan) tarafından
Cildiyeye randewu wermiyolar cok doluymus 3 ay sonraya weriyolar :/
(48,742 puan) tarafından
acaba hastaneye gidip alsan vermezler mi acile götür.o zaman gündüz götür cildiye doktoruna belki aradan sokarlar yada gelmesi gerekirse geliverir
(6 puan) tarafından
Artik her yolu deniyecem mecbur
(48,742 puan) tarafından
resmi simdi gordum kiziminda olmustu boyle cikardim ben ama sizin fazla mi girmis
0 oy
(395 puan) tarafından
Uyuyunca bol kremle bence ileri geri çevirme hareketi ile oynat
(6 puan) tarafından
Simdi hemen deneyim insaAllah becerebilirim ama cok hassas uykusunda bile dokundurmuyo kulagina
(395 puan) tarafından
Dene bence tehlikeli birşey çıkartman lazım en azından o acıyı daha çekmez
(6 puan) tarafından
Canim walla 1 saattir ugrasiyorum uyandi cabasi hala bagira bagira agliyo cikmadida zaten
0 oy
(13,122 puan) tarafından
Doktordan korkuyor olabilir de vakit kaybetme kulak önemli orada şu girdikçe iltihap felan yapmasın 
(6 puan) tarafından
Dogru canim gotureyim mikrop kaparsa daha kotu olur
(13,122 puan) tarafından
Neredeyse 1 ay diyorsun canım aksatma
(6 puan) tarafından
Haklisin canim
0 oy
(2,768 puan) tarafından
En iyisini doktor bilir yapar bence.

Birde arkadaşlar bebeklerınızın kulağını siz deldirmeyin o vücut ona ait  yapmak isterse büyüdüğünde kendi gider deldirir. 
(6 puan) tarafından
Doktora goturcem insaAllah canim
0 oy
tarafından
Vidası plastik miydi. Benim öyleydi aynısını yaşadım hemde 2 kulakta

Enfeksiyon da kapmistir muhtemelen. Ben hemen acile gittim cerrahı müdahale oldu. Ama canım hiç hiç yanmadı. Makasla flan bisiler yaptı. Şoka girdi doktor hayatımda böyle bişi görmedim dedi. Sende doktora götür kendin asla bişi yapma
(6 puan) tarafından
Yok canim acilir kapanir altın küpe:/ sana da cok gecmis olsun
tarafından
Allah Allah ya neden öyle olmuş acaba
 Benimki plastikten olduğu için kulağımda enfeksiyon yapmış
 Size de çok geçmiş olsun hemen acile götürün yarın orda müdahale edilir
(6 puan) tarafından
Cok sagol canim insaAllah goturcem
0 oy
tarafından
Doktordan korkuyor demişsin peki ileri kulak zarını gidip yırtsa nolucak canım Allah korusun bir götür beynine bile zarar verir 
(6 puan) tarafından
Yok canim kupe deliginde simdi resim yukledim
0 oy
(6 puan) tarafından
Simdi resim yukliyebildim belli oluyomu 
0 oy
(2,623 puan) tarafından
Cildiyeye götür canim onu ordan çıkarınca mecbur krem felan verir enfeksiyon kapmamasi için çok.gecmis olsun 
(6 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim insaAllah yarin goturcem
(2,623 puan) tarafından
Bizimde kulaklar delindi 6 aylıkken suan 11 aylık deldirdigimizde surekli küpeleri çevirin sabit kalmasın yapısmasın demislerdi
(6 puan) tarafından
Ben surekli cewirdim banyoda oynadim hep gun icinde de cewirdim gece uyurkenmi girdi artik anlamadim bi gun aciyo dedi baktim biseg gkremedim dedim kiyafetini giydirirken belki takilmistir bi daha da solemeyince hic aklima oraya bakmak gelmedi cnm
0 oy
tarafından
Uyuyunca krem sur yumusasin yavas yavas cikar . Kardesimin oyle olmustu uyuyunca cikarmistim . Hastanede korkar baya . Yine sen bilirsin canim 
(6 puan) tarafından
Deniyorum canim
tarafından
Rabbim kolaylik versin
(6 puan) tarafından
Allah cc razi olsun canm
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ağlasa da Çek çıkar onu o küpeler ilaçlı kaldıkça kulak deliğine yerleşir. Kız kardeşimin öyle olmuştu zorla çıkardık kulak deliği kocaman olmuştu zamanla kapandı 
(6 puan) tarafından
Kanar walla ya
0 oy
(119,521 puan) tarafından
acile gotur mikrop kapmadan
(6 puan) tarafından
InsaAllah yarin goturcem simdi uyuyo deniycem bi kremle cikarmayi
0 oy
tarafından
benimkini annem deldirmemisti lisede ben deldirttim keske yapmasaydim bana kalirsa cok gereksiz.. bende de klips kacmisti kuzenik ugras ugras cikardi.. ya uyurken birden cek yada doktora gotur kucuk cocuk surekli bu mevzudqn aglamasi da travma yaratir
0 oy
tarafından
inanamıyorum yaaaaa allah korusun ben de bu durumdan cok korkuyorum vallahi nedn uyurken vs kontrol etmediniz ben hep çıkarıp kremlerim

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 706 göst.
30 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 109 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Daisyyy (1,135 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 119 göst.
2 Mart 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hayat devam ediyor (829 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 156 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde hanimeli (482 puan) tarafından soruldu

381,367 soru

11,417,535 cevap

34,970 kullanıcı

...