0 oy
131 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (876 puan) tarafından
Kızlar kendimi bildim bileli 12 13 yaşından beri kansızlıkla uğraşıyorum  ilaç kullanıyorum düzeliyor bırakınca yeniliyor  yıllardır kan ilacı içmekten yoruldum artık ve yine başladı doğumdan sonra dengelemişti ilaçlarla şuan yine başım dönmeye kalbim çarpmaya ve dizlerim tutmamaya başladı ağlıyorum artık ban hayat boyu böylemi olacam. Az öncede spiral taktırenlarda yoğun adet kanaması yüzünden kansızlık oluyor diye okudum instagramda yorumda yazmış birisi doğrumu bilgisi olan varmı bu seferde sebepte bu mu yani zaten bu spiralden dolayı düzensiz adet döngüm var yoğun kanamam oluyor her adette ( doktor normal dedi ) doğruysa kansızlığı tetikliyorsa çıkarttıracağım  bilen varmı

7 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Evet kansızlığı tetikler ve sadece spiralde değil yoğun adet kanaması olan bazı kişilerde de olud
(876 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
(11,113 puan) tarafından
Ben de aşırı adet kanaması kansızlık sebeplerinden olduğunu okumuştum bi çok yerde. Ama yine de doktora danışmadan karar verme
(11,113 puan) tarafından
Aaa iltihap olunca spiral takılmaz diye biliyorum ben ama belki o da etkiliyordur
(876 puan) tarafından
İltihap sonradan oldu canım
(11,113 puan) tarafından
Anladım geçmiş olsun canım, sen kansızlık için araştırma hastanesine gitsen daha iyi. Kansızlığın sürekliyse sebebine bakılmalı..
(876 puan) tarafından
Ah kuzum kaçıncı gitmem başından atıyor doktorlar inanki özel hastaneleri gücüm yetmiyor
(11,113 puan) tarafından
Ben de kendimi bildim bileli kansızım. Senin kadar kötü olmadım düşmedim üstüne. Başından savamazlar, gerekirse çık başhekime  falan. En son dişimi çekmediler üniversitenin kapısına dayandım önüme gelenle konuştum, sırasız randevusuz hemen aldılar. Bazen sert çıkışmak gerekiyor yani. Allah şifa versin sana
0 oy
tarafından
Onu bilmiyorumda benimde cocukluktan gelen kansizligm var adet oldgmda yerimden kalkamıyorum 
(876 puan) tarafından
Kafayı yiyeceğim artık dün kızım şu istedi ellerim titreyerek verdim çocuğa korktu ağladı bi gün bu yerde yanımda çocukların varken bayılıp düşeceğim diye korkuyorum
tarafından
Aynen bende aynı durumdayım bende vertigo var unutkanlık var kalp sorunu var kansızlık var varda var
(876 puan) tarafından
Rabbim bir aydınlığa çıkarsın şifa versin herkese
tarafından
Âmin ınsallh canım cok zor yaa
0 oy
tarafından
Evet kansızlık yapıyor doğumdan sonra hamileyken kullandigin kan ilacı ve emzirenlerin kullandığı bi multivutamin almalıydın bnde de oldu o diz ağrıları multivutamin kullanınca gecti
(876 puan) tarafından
Kullandım canım ilacı bırakınca tekrarlıyor hep bende
tarafından
Belki de kan takviyesi gerekiyordur sen mutlaka iyi bi doktora görün
(876 puan) tarafından
Gitmediğim yer kalmadı kan takviyesi yapılmadı bugüne kadar doktorla başından atıyor resmen diyorum ki doktora bana ilaç veriyorsunuz ama ben yine aynı oluyorum kimisi duymazdan geliyo bi taneside eee napayım demişti hatta Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Benimde yoğun kanamam oluyor kanım hep düşük görümcem in çok yoğun kanaması oluyor öyle böyle değil zaten hemofili hastası sürekli hastaneye yatıyor kan takıyorlar onunda kanı düşük sanırım alakası var adet kanamasiyla
(876 puan) tarafından
Vallahi çok zor bir durum yoğun olmazsa şişiyorum olursada kansızlık Rabbim şifa versin
0 oy
tarafından

Bende de var sanırım kansızlık benimde başım çok dönüyo tahlil yaptırcam benim de regl döneminde çok akar ilk 3 gün filan ve ben bazen ped yerine bebek bezi bile kullanıyorum evdeyken çünkü ped her saat değiştirmem gerekiyo maşallah çok akıyo ama bi yandanda rahatlıyorum şişkinlik filan gidiyo

(876 puan) tarafından
Aynen canım bende bebek bezi kullanıyorum ilk zamanlar ama yoruldum artık nereye kadar ilaçla ayakta duracam
tarafından
Bizim bi akraba var her regl döneminde yatarak geçiriyo kocası onu bu yüzden boşadı hiç kalkamıyo yerinden hiçbişey yapamıyo ilaç filanda etki etmiyo sonra başka biriyle evlendi o adamda bu sebepten boşadı onu yani bazılarına Allah yardım etsin çok kötü geçiriyorlar çok şükür benim sancım olunca bi papatya çayı içiyorum hemen kendime geliyorum sadece bu baş dönmesi bu aralar bende çoğaldı
(876 puan) tarafından
İmtihan ve sabır gerek demekki çok şükür yatmıyorum o kadar değilim ki ilaç kullanırsam iyiyim kan değerlerim düzeliyor doktor tamam artık içme diyor en fazla 3 ay sonra  yine aynı oluyorum çok üzüldün kadına Rabbim yardim etsin
tarafından
Amin ya böyle olan herkese Allah yardım etsin
0 oy
tarafından
Evet yapar annem ve kız kardeşim ikisi de aşırı adet kanaması var ikisi de kansız 
(876 puan) tarafından
Rabbim bir şifa göndersin hayırlısıyla çok zor bir durum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
17 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma belgin (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 502 göst.
0 oy
5 cevap 51 göst.
15 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (6,145 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
26 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annelikhisiyati (178 puan) tarafından soruldu

382,474 soru

11,450,750 cevap

35,028 kullanıcı

...